ebook Nazywam się. Moja historia
4.71 / 5.00 (liczba ocen: 75708)

Nazywam się. Moja historia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.95
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
-34% 23.63 zł
35.90 zł Lub 32.31 zł
17.95 zł
27.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)

Laureatka National Book Critic’s Circle 2020 w kategorii autobiografia. Finalistka Dayton Literary Peace Prize 2020. Numer 4 w kategorii książki oraz nr 5 w kategorii biografie kobiet w Amazon.com, nr 5. na liście bestsellerów „New York Timesa”. Jedna z 10 najlepszych książek literatury faktu 2019 r. według „Time’a”. „Nazywam się” to do bólu szczere wyznanie kobiety, która przez ponad trzy lata walczyła w sądzie nie tylko ze swoim gwałcicielem, ale także z systemem chroniącym sprawcę, a nie ofiarę. To książka, która zupełnie zmienia sposób myślenia o przemocy seksualnej.

O KSIĄŻCE „Nazywam się”; Chanel Miller [e-book w formatach epub i mobi]:
Brocka Turnera nakryto na molestowaniu Chanel Miller na kampusie Uniwersytetu Stanforda. Był to przypadek na pozór jednoznaczny – naoczni świadkowie, sprawca został złapany, a dowody fizyczne zabezpieczone. Jednak Turnera skazano tylko na 6 miesięcy więzienia.
Historia Miller rzuca światło na kulturę nastawioną na ochronę sprawców, oskarża system karny, który zawodzi najsłabszych. Jest też świadectwem wielkiej odwagi, żeby przezwyciężyć wstyd i opowiedzieć o najtrudniejszych doświadczeniach, a następnie pozbyć się etykiety ofiary.
Wyznanie, które Miller opublikowała w 2016 r. jako Emily Doe, stało się wiralem – w ciągu 4 dni obejrzało je 11 milionów ludzi, zostało przetłumaczone na wiele języków i odczytane w amerykańskim Kongresie.
„Nazywam się” oddaje głos osobom, które doświadczyły gwałtu i mają prawo o nim opowiadać własnym językiem, we własnym imieniu i z własnej perspektywy. Nie zawsze zgodnej z tym, jak powszechnie postrzega się sytuację ofiary. Kwestionuje ogólnie przyjęte poglądy na temat tego, co jest akceptowalne, szczerze opowiada o trudach dochodzenia do siebie. Autorka pokazuje rzeczywistość ofiary gwałtu, która na każdym kroku musi udowadniać nawet najbardziej podstawowe rzeczy, by jej uwierzono.

Nazywam się. Moja historia od Miller Chanel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć