ebook W zamknięciu
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 763) Ilość stron (szacowana): 480

W zamknięciu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.34
Audiobook - najniższa cena: 31.43
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
24.34 zł
25.13 zł Lub 22.62 zł
26.93 zł Lub 24.24 zł
23.34 zł
23.34 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (10)
Inne proponowane

Skrzętnie skrywane sekrety, przerażające zachowania z pogranicza opętania, transu i histerii oraz wstrząsający obraz destrukcyjnej siły miłości. Kate Simants, była dziennikarka śledcza, stworzyła niepokojący thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu i mrozi krew w żyłach, a ponadto zaskakuje zwrotami akcji i nieoczekiwanym rozwiązaniem.

Ellie Power sprawia wrażenie zwykłej dziewiętnastolatki – mieszka z matką, z którą łączą ją dobre relacje, spotyka się z odpowiedzialnym, kochającym chłopakiem i ma przed sobą przyszłość rysującą się w jasnych barwach. Ale to idealne życie to tylko pozory.

Spokojna i sympatyczna dziewczyna pod osłoną nocy przemienia się w potwora. Wpada w furię, staje się agresywna i nieprzewidywalna. Christine, matka Ellie, przez lata wypracowała skuteczny, choć przerażający sposób panowania nad emocjami córki. Co wieczór zamyka na klucz drzwi od jej sypialni. Z troski o nią i ze strachu o siebie. Dla bezpieczeństwa ich obu.

Pewnego ranka Ellie budzi się przerażona. Zamek wyłamany od środka, ubłocone ubrania wciśnięte w kąt pokoju, ślady po drucie na skórze i rozmazana wizja ostatnich kilku godzin. Dziewczyna wie, że minionej nocy musiało się wydarzyć coś strasznego. Po raz kolejny. Rosnący niepokój potęguje fakt, że chłopak Ellie, Matt, zniknął bez śladu… Koszmar sprzed lat powraca ze zdwojoną siłą.

Rekomendacje e-booka W zamknięciu: 

Znakomita intryga, świetni i wiarygodni bohaterowie, a cała kryminalna otoczka na naprawdę wysokim poziomie. Mimo że czytałam mnóstwo thrillerów i kryminałów, to tutaj czułam lekki powiew świeżości i motywy choroby, z którą wcześniej się nie spotkałam. A przynajmniej nie w takim stopniu jak tutaj. No ja jestem zachwycona i po cichu liczę, że daliście się już namówić na sięgnięcie po tę książkę! - Paula Sieczko - Rude recenzuje

Historia matki i córki wciąga od pierwszej strony, a czytelnik już sam nie wie kto kłamie i dlaczego? Książka jest świetna, fabuła bardzo dobrze przemyślana, a niektóre zachowania bohaterek przerażają i napawają niepokojem... Skoro jest to debiut - więc czego można się spodziewać dalej? Na pewno zapamiętam nazwisko Kate Simants. - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

W zamknięciu od Kate Simants możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zaburzenie dysocjacyjne osobowości diagnozuje się niezwykle rzadko. Ellie Power nie jest normalną młodą kobietą, na jaką wygląda. Za dnia spokojna kobieta, żyjąca z matką pod jednym dachem, mająca chłopaka w nocy przemienia się w kogoś innego.... Staje się niebezpieczna dla otoczenia, a w jej głowie żyją dwie osoby? Kim jest Siggy? Co powoduje takie jej zachowanie?

Christine, w obawie o to co może zrobić sobie lub innym jej córka, co noc zamyka ją w pokoju na klucz. Ellie nie ma u siebie niczego czym mogłaby sobie zrobić krzywdę. Kobiety często się przeprowadzają, ale schemat nocy zawsze jest taki sam.

Pewnego rana Ellie budzi się przerażona, czuje że coś złego zdarzyło się w nocy, ale nic nie pamięta. Zamek w pokoju wyłamany na ciele ma siniaki i otarcia, a jej chłopak zniknął bez śladu.

Co się stało?

Historia matki i córki wciąga od pierwszej strony, a czytelnik już sam nie wie kto kłamie i dlaczego? Rozdwojenie jaźni Ellie to temat, o jakim jeszcze nigdy nie czytałam w książce, dlatego nie mogłam się oderwać. Co prawda w pewnym momencie domyśliłam się rozwiązania, ale to wcale nie zaważyło na przyjemności z lektury. Historia nie jest aż tak straszna, na jaką może wyglądać z opisu. Co prawda klimacik jest, ciarki można mieć, ale to nie żaden horror. Bardzo podobał mi się wątek psychologiczny, opis choroby - przypadku Ellie, takie zagłębianie się w jej psychikę. Relacja córki z matką to zupełnie inny temat. Mogę śmiało napisać, że książka wyróżnia się na tle przeczytanych thrillerów. Jest zagadka, napięcie, zaskoczenie na końcu, ciekawy wątek psychologiczny, także stąd taka wysoka nota. Jedyny minus to taki, że w pewnym momencie zrobiło się nudno, ale potem znów akcja poleciała łeb na szyję.

Podsumowując, książka jest świetna, fabuła bardzo dobrze przemyślana, a niektóre zachowania bohaterek przerażają i napawają niepokojem...

Skoro jest to debiut - więc czego można się spodziewać dalej? Na pewno zapamiętam nazwisko autorki.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Ależ mnie to wciągnęło!

Ja wiem, że wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że o każdym kolejnym nowym thrillerze mówi się, że trzyma w napięciu od początku do samego końca, że jest genialny, że zaskakuje... Wcale się nie dziwię, że są osoby, które w to nie wierzą i które omijają takie książki szerokim łukiem, bo sama do takich ostrożnych osób należę. Ale mam nadzieję, że jak zagwarantuję wam, że W zamknięciu to świetna powieść, która zdecydowanie spełnia wszystkie moje oczekiwania, jeżeli chodzi o książki w tym gatunku, to jednak dacie jej szansę.

Przede wszystkim, zanim wzięłam się za tę powieść, zwróciłam uwagę na autorkę, która była brytyjską dziennikarką śledczą. Nie robiłam sobie wielkich nadziei przez to, ale z tyłu głowy miałam nadzieję, że w związku z jej doświadczeniem zawodowym, to ta powieść nie będzie kompletną klapą. No i faktycznie, poradziła sobie bardzo dobrze! Wykreowała fabułę, która ma ręce i nogi, w którą już od pierwszej strony wchodzi się z dużym zaangażowaniem, stworzyła bohaterów, z którymi można się polubić, w których problemy chętnie się zagłębia i poznaje ich sekrety. W wątek kryminalny wprowadzeni zostajemy niemal od pierwszej. Poszczególne elementy poznajemy w różnej chronologii, przez co początkowo do końca nie znamy motywu przewodniego i nie mamy pewności na czym zaczepić się na dłużej. Z rozdziału na rozdział wszystko zaczyna nabierać kształtów, a my zaczynamy gonić za rozwiązaniem zagadki. Kilka perspektyw przedstawiania wydarzeń, ale też różne formy sprawiają, że kolejne rozdziały jeszcze bardziej ciekawią i intrygują, a książkę pochłania się ze sporą ekscytacją.

Największą zaletą tej fabuły było wprowadzenie motywu choroby, który sporo tutaj namieszał. W thrillerach poznaję bohaterów, którzy w życiu nie mają łatwo i zmagają się z różnymi chorobami, ale takiego zaawansowanego zaburzenia tożsamości nie pamiętam. Z jednej strony dodaje to wyrazu całej opowieści, ale z drugiej sprawia, że wszystko jeszcze bardziej się komplikuje i do końca już nie wiadomo, czy ufać głównej bohaterce i kto aktualnie przez nią przemawia. A skoro już mowa o Ellie Power, to jest wyjątkowo mądrą i dojrzałą dziewczyną jak na swój wiek. Polubiłam się z nią od pierwszych stron i naprawdę chciałam poznać jej sekrety, chciałam, żeby wprowadziła mnie w swój podwójny świat, co ostatecznie zrobiła. Muszę przyznać, że mimo tego, że postaci momentami wydają się dość schematyczne, jak na takie powieści przystało, to jednak wyjątkowo dużo w nich pierwiastka ludzkiego.

Jestem naprawdę usatysfakcjonowana tą książką. Po jej skończeniu czułam ulgę, że autorka poradziła sobie z doprowadzeniem wszystkich wątków do końca i mimo że ta historia miała w sobie nutę abstrakcyjności, to jednak nadal była mocno związana z rzeczywistością. Znakomita intryga, świetni i wiarygodni bohaterowie, a cała kryminalna otoczka na naprawdę wysokim poziomie. Mimo że czytałam mnóstwo thrillerów i kryminałów, to tutaj czułam lekki powiew świeżości i motywy choroby, z którą wcześniej się nie spotkałam. A przynajmniej nie w takim stopniu jak tutaj. No ja jestem zachwycona i po cichu liczę, że daliście się już namówić na sięgnięcie po tę książkę!

Ocena: 5/6
©Rude recenzuje
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć