ebook Anty-autolustracja t.w. „Student”. Prawda Jezuity i prawda o Jezuicie
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Anty-autolustracja t.w. „Student”. Prawda Jezuity i prawda o Jezuicie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.83
wciąż za drogo?
26.07 złpremium: 16.82 zł Lub 16.82 zł
28.03 zł
23.83 zł
25.22 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)

W tej publikacji będziemy starali się odpowiedzieć na dwa pytania: czy przeprowadzona autolustracja sprawy ps. „Student” i krypt. „Studente” spełnia standardy autolustracji pozaprocesowej, czy przeciwnie – jest przejawem „dzikiej” autolustracji?; czy o. Andrzej Koprowski, zarejestrowany w 1970 r. w ewidencji SB jako tajny współpracownik (t.w.), a wyrejestrowany dopiero w 1990 r., był faktycznym tajnym współpracownikiem aparatu bezpieczeństwa PRL?

Problem kontaktów t.w. o pseudonimie „Student” z SB został opisany niezwykle drobiazgowo z zastosowaniem fachowych metod analitycznych, a równocześnie osadzony w szerokim kontekście związanym z ówczesną sytuacją Kościoła w Polsce, zwłaszcza zaś zakonu oo. jezuitów.

Z recenzji prof. Wojciecha Polaka (UMK)

Przyjęta metoda hermeneutyczna polegająca na dekonstrukcji głównie „elaboratów” o. A. Koprowskiego SI jest przekonująca. [...] Nie ma w książce śladu zacietrzewienia, natomiast widoczna jest profesorska pasja badawcza, a także żarliwość człowieka szukającego prawdy i niecofającego się przed różnorodnymi przeszkodami, aby ją wyświetlić do końca.

Z recenzji prof. Piotra Franaszka (UJ)

 

Anty-autolustracja t.w. „Student”. Prawda Jezuity i prawda o Jezuicie od Bogusław Górka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć