ebook Amerykański sen
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 158)

Amerykański sen
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Lipstick Books
E-book - najniższa cena: 22.07
Audiobook - najniższa cena: 39.70
wciąż za drogo?
22.07 zł
27.19 zł Lub 24.47 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
25.90 zł
27.19 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

„Kolejna strata i kolejna szansa od życia. Historia lubi się powtarzać, zataczać kręgi...

Pokochałam zbyt mocno, zbyt intensywnie, spłonęłam w żarze namiętności. Teraz odradzam się jak feniks i rozpoczynam nowe życie. Kolejny raz”. Patrycja ze złamanym sercem wyjeżdża do Ameryki. Max zostaje w Australii. Przed nią nowe wyzwanie – bierze udział w telewizyjnym show kulinarnym, rywalizując o miano najlepszego szefa kuchni.

O e-booku Amerykański sen blogerzy napisali: 

Czytając tę pozycję, bawiłam się świetnie, lekki styl Alexy trafił idealnie w mój gust a książkę, praktycznie pochłonęłam jednym tchem. Jedyną rzeczą, do której mogę się przyczepić to zakończenie. No jak można tak skończyć książkę? No jak? Moje czytelnicze serce chyba nie wytrzyma długiego oczekiwania na finał tej historii. - Magdalena Fraszczak vel Jószczak - Książka w autobusie

Wydawało mi się, że domyślam się o czym będzie drugi tom i że nic mnie nie zaskoczy. Nic bardziej mylnego! Drugi tom jest świetny! Bardzo mi się podobała to, że Alexa pokazała pazur i jest momentami mrocznie! To dobry kierunek, bo takie historie zaskakują! Końcówka mnie rozwaliła! Tak się nie robi!!! Jak teraz żyć? - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka ksiązkoliczka 

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Alexa Lavenda stworzyła bardzo przyzwoitą kontynuację swojej debiutanckiej powieści. Pokuszę się wręcz o stwierdzenie, że Amerykański sen jest ciekawszą historią, niż Żar Australii – oczywiście nie umniejszając pierwszej części. Często słyszy się o „klątwie drugiego tomu”, na szczęście w tym przypadku ona nie zadziałała. - Magdalena Jarząbek - Czytam w pociągu

Amerykański sen od Alexa Lavenda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Amerykański sen jest kontynuacją powieści Żar Australii z cyklu Kontynenty przyjemności.

Patrycja ponownie próbuje posklejać na nowo swój świat. Chcąc zostawić za sobą przeszłość i Maxa decyduje się przyjąć zaproszenie do udziału w programie telewizyjnym Master Cook i wylatuje do Ameryki. Marzy o zawrotnej karierze kulinarnej, chciałaby też w przyszłości wydać książkę i utrzeć nosa wszystkim tym, którzy do tej pory w nią wątpili. Niestety, myślami ciągle błądzi w okolice Maxa, o którym choć bardzo chce, to nie potrafi zapomnieć. Niemniej widać w niej sporą zmianę – nie jest już tą naiwną dziewczynką, jaką była kiedyś. Teraz to silna kobieta, która narzuca sobie cele i skrupulatnie dąży do ich realizacji.

A Max? Cóż, zostaje w Australii, ale też tęskni za Patrycją, która była dla niego całym światem. Rzuca się w wir pracy mając nadzieję, że ból w sercu niebawem zelżeje, a głowę zaczną zaprzątać inne myśli. Zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo zranił i wręcz poniżył swoją ukochaną, ale wie też, że nic nie cofnie czasu, by wymazać z życiorysu niechlubne wydarzenia…

Na szczęście Max postanawia zawalczyć o miłość swojego życia i nie cofnie się przed niczym, by ten cel osiągnąć. Planuje jeszcze raz, na nowo rozkochać w sobie Patrycję. Tylko czy z pozoru ten prosty plan wypali? Czy dziewczyna, ot tak, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zapomni o krzywdzie, jaką wyrządził jej mężczyzna? Czy będzie potrafiła mu wybaczyć i zacząć od nowa?

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Alexa Lavenda stworzyła bardzo przyzwoitą kontynuację swojej debiutanckiej powieści. Pokuszę się wręcz o stwierdzenie, że Amerykański sen jest ciekawszą historią, niż Żar Australii – oczywiście nie umniejszając pierwszej części. Często słyszy się o „klątwie drugiego tomu”, na szczęście w tym przypadku ona nie zadziałała.

Sami bohaterowie przeszli nie małą metamorfozę, która mnie ujęła. Patrycja stała się kobietą, która w nosie ma siedzenie cicho w kącie i marzenia. Postawiła w stu procentach na samorealizację, zakłada sobie cele i dąży do nich. Jest coraz bardziej pewna siebie i nie ma zamiaru naiwnie wierzyć we wszystko, co ktoś jej mówi lub obiecuje. Ale czy będzie potrafiła zaufać jeszcze raz?

A samo zakończenie? Wbija w fotel i sprawia, że czytelnik zaczyna ogryzać paznokcie ze stresu czekając na to, co wydarzyło się dalej. Mam tylko nadzieję, że sama autorka nie będzie kazała nam zbyt długo czekać na to, co dalej stanie się z Patrycją… A wierzcie mi – nie było to romantycznie zakończenie, raczej gorzkie i niezwykle

Ocena: 4+/6
©Czytam w pociągu
Poznajemy dalsze losy Patrycji, która ze złamanym sercem wyjeżdża daleko od Maxa, bo aż do Nowego Jorku. Życie w Ameryce jest zupełnie inne niż w Australii, ze względu na klimat i kulturę ludzi. Patrycja bierze udział w telewizyjnym show kulinarnym i zaczyna być o niej głośno. Mimo sławy i radości wciąż w sercu pamięta o ukochanym z którym się rozstała... Wie, że nie chce do niego wrócić i że nie da mu szansy, ale co zrobi jeśli nagle spotka Maxa.... Czy wygra serce czy rozum? Czy amerykański sen Patrycji się ziści?

Dodatkowo Patrycja doczeka się stalkera, zacznie otrzymywać niepokojące wiadomości....

Alexa ma lekki i subtelny styl pisania, to są książki które relaksują... Dodatkowo zachwycił mnie klimat Nowego Jorku, tę część przeczytałam chyba w jeden wieczór. Nie było mi łatwo, bo Alexa pisała też o wątku kulinarnym i już widziałam pierogi na talerzu (a ja znowu na diecie....). Jeśli zaś chodzi o TE sceny to wielkie brawa dla autorki. Dużo jest romansów na rynku literackim, ale większość do mnie nie trafia... tutaj aż żarzyło z kartek...

Podobała mi się przemiana Patrycji w kobietę sukcesu, która mimo sławy nadal zna swoją wartość i wie co jest najważniejsze w życiu. Świetne są też sceny spotkań Patrycji i Maxa i te ich zabawy w kotka i myszkę :)

Wydawało mi się, że domyślam się o czym będzie drugi tom i że nic mnie nie zaskoczy. Nic bardziej mylnego!!!! Drugi tom jest świetny! Bardzo mi się podobała to, że Alexa pokazała pazur i jest momentami mrocznie! To dobry kierunek, bo takie historie zaskakują! Końcówka mnie rozwaliła! Tak się nie robi!!! Jak teraz żyć?
W tym momencie jak publikuję moją recenzję wiem, że wydawnictwo zleciło dodruk I tomu tej serii. Gratulacje!!!!

Dziękuję Autorce i Wydawnictwu za możliwość napisania blurba i za egzemplarz do recenzji. Deseczka wisi już w mojej kuchni.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Gdy kończyłam czytać debiutancką powieść Alexy Lavendy, nie wierzyłam, że można było pozostawić bohaterów w takim momencie. Na szczęście autorka nie kazała mi czekać zbyt długo i dzisiaj przychodzę do Was z krótką recenzją dalszych losów młodziutkiej Polki Patrycji i przystojnego milionera Maxa.

Patrycja, chcąc wyrzucić ze swojej głowy i serca Maxa, uciekła w pracę. Wyjechała do Stanów, aby w pełni poświęcić się realizacji swoich największych marzeń. Za namową przyjaciela wzięła udział w telewizyjnym programie kulinarnym, gdzie odniosła nieprawdopodobny sukces. Nagle przestała być anonimowa i zyskała prawdziwą sympatię widzów. Udało jej się osiągnąć, to o czym marzyła od dziecka, ale czy to wszystko sprawiło, że poczuła się szczęśliwa? Od miesięcy źle sypia, każdy dzień ma wypełniony po brzegi różnymi zobowiązaniami i planami. W pracy nie pozwala sobie nawet na chwilę odpoczynku ani na taryfę ulgową i mimo iż po całym dniu pada ze zmęczenia to i tak jej myśli krążą wokół NIEGO. Być może któregoś dnia w końcu zaczęłaby tęsknić coraz mniej i z każdym kolejnym dniem byłoby lepiej, gdyby nie przewrotny los, który ponownie na jej drodze postawił Maxa. Jednak to czy Patrycja powtórzy swój błąd z przeszłości i ponownie da mu się oczarować, dowiecie się, sięgając po Amerykański sen.

Muszę przyznać, że ta część spodobała mi się bardziej. Mamy tu prawdziwą emocjonalną huśtawkę dodatkowo autorka pokusiła się o wzbogacenie tekstu o wątek kryminalny, który gwarantuje czytelnikowi podniesienie ciśnienia. Głównej bohaterki po prostu nie da się nie lubić. Sympatyczna, skromna, szczera i mimo wielkiej sławy nie przestała być sobą i nie zatraciła się gdzieś w zakłamanym show-biznesie. Max natomiast dojrzał i przewartościował swoje całe życie. Zrozumiał co, tak naprawdę się liczy. Doskonale zrozumiał swój błąd. Nie schował głowy w piasek i postanowił zawalczyć o swoją miłość, o Patrycję i o siebie. Czytając tę pozycję, bawiłam się świetnie, lekki styl Alexy trafił idealnie w mój gust a książkę, praktycznie pochłonęłam jednym tchem. Jedyną rzeczą, do której mogę się przyczepić to zakończenie. No jak można tak skończyć książkę? No jak?? Moje czytelnicze serce chyba nie wytrzyma długiego oczekiwania na finał tej historii. Niemniej jednak z czystym sumieniem polecam Wam tę pozycję i gwarantuje przyjemnie spędzony czas.

Ocena: 5/6
©Książka w autobusie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć