Odprysk Świtu
4.52 / 5.00 (liczba ocen: 18946)

Odprysk Świtu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo MAG
Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 14.90
Audiobook - najniższa cena: 15.59
wciąż za drogo?
22.05 złpremium: 14.70 zł Lub 14.70 zł
-16% 14.90 zł
19.11 zł
20.83 zł Lub 18.75 zł
24.50 zł Lub 22.05 zł
-34% 16.17 zł
19.47 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Odprysk Świtu, którego akcja dzieje się między Dawcą Przysięgi a Rytmem Wojny, podobnie jak wcześniej Tancerka Krawędzi daje szansę zabłysnąć postaciom drugoplanowym.

Po odkryciu statku-widma, którego załoga najprawdopodobniej zginęła, próbując dotrzeć do otoczonej sztormami wyspy Akinah, Navani Kholin musi wysłać ekspedycję, by upewnić się, że wyspa nie wpadła w ręce wroga. Podlatujący zbyt blisko Świetliści Rycerze nagle tracą całe Burzowe Światło, więc podróż musi się odbyć drogą morską.

Właścicielka statku Rysn Ftori utraciła władzę w nogach, ale zyskała towarzystwo Chiri-Chiri, żywiącego się Burzowym Światłem skrzydlatego skowrończyka – istoty należącej do gatunku uważanego za wymarły. Teraz podopieczna Rysn choruje, a jedyną nadzieją na jej wyzdrowienie jest udanie się do starożytnego domu skowrończyków – Akinah. Z pomocą Lopena, niegdyś jednorękiego Wiatrowego, Rysn musi przyjąć misję powierzoną jej przez Navani i wpłynąć w niebezpieczny sztorm, z którego nikt nie uszedł z życiem. Jeśli załodze nie uda się odkryć tajemnic ukrytego miasta na wyspie, zanim spadnie na nich gniew jego starożytnych strażników, los Rosharu i całego cosmere zawiśnie na włosku.

O e-booku Odprysk Świtu blogerzy napisali:

Odprysk Świtu daje niesamowitą możliwość, aby lepiej poznać Rysn, Lopena i Sznur i kilkoro innych postaci, które do tej pory w dość ograniczonym stopniu były przedstawiane w książkach. Sama historia przynosi wiele ciekawych i nowych informacji. Sanderson po raz kolejny udowadnia, że wykreował świat niezwykle interesujący, z mnóstwem tajemnic i sekretów, który chce się nieustannie poznawać. - Łuklasz Marciniak - Świta fantasy

Opowieść oparta jest na przygodowej fabule, w której bohaterowie muszą radzić sobie z przeciwnościami w postaci złych omenów. Na czytelników czeka zaskakujący finał, ponownie uzupełniający naszą wiedzę o świecie Cosmere. Uważam, że warto zagłębić się również w tę wciągającą historię dopełniającą cykl Archiwum Burzowego Światła, a najlepiej zrobić to bezpośrednio po Dawcy Przysięgi. - Anika Radzka-Nowaczewska - Głodna Wyobraźnia

Odprysk Świtu od Brandon Sanderson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dziś zapraszam Was na recenzję mikropowieści fantasy Brandona Sandersona z uniwersum Archiwum Burzowego Światła. I muszę Wam powiedzieć, że ten autor jest jak dobre wino – im starszy, tym lepszy. Między innymi dlatego, że stosuje w omawianych tu pozycjach wszystkie rady, których udziela na wykładach z kreatywnego pisania (część z nich możecie obejrzeć tutaj) – umiejętnie buduje zarówno postaci, świat jak i fabułę, zapewniając odbiorcom ogrom emocji, jak i przyjemności z czytania. Z tego względu polecam Wam gorąco Odprysk Świtu.

Uratować skowrończyka

Odprysk Świtu przedstawia historię wyprawy morskiej do legendarnego, utraconego miasta Akinah, prowadzonej przez sparaliżowaną kupiec Rysn. Na prośbę królowej Navani kobieta zabiera na pokład Wiatrowego Lopena, Żarliwczynię Rushu, Świetlistego Huio i Rogożerczynię Sznur i ruszają na poszukiwania zaginionej metropolii. Protagonistka ma tu dodatkową motywację do podjęcia ryzyka – bowiem jej skowrończyk (czyli stworzenie z okładki) wyraźnie zaczął tracić siły i jedynym ratunkiem dla niego może być powrót do domu.

Ta opowieść oparta jest na przygodowej fabule, w której bohaterowie muszą radzić sobie z przeciwnościami w postaci złych omenów, zaś jej centralną postacią jest pani kupiec Rysn, którą poznajemy tutaj dogłębnie – i nie da się chyba jej przy tym nie polubić. Jej przenikliwość, inteligencja i umiejętność obracania kryzysu w szanse, a także troska o innych mogą podbić niejedno czytelnicze serce. Również pozostali bohaterowie mają tu swoje pięć minut, a zabawny, nad wyraz wygadany Lopen stwarza wiele zabawnych sytuacji. A gdy wyprawa dociera do celu, na czytelników czeka zaskakujący finał, ponownie uzupełniający naszą wiedzę o świecie Cosmere. Tak więc uważam, że warto zagłębić się również w tę wciągającą historię dopełniającą cykl Archiwum Burzowego Światła, a najlepiej zrobić to bezpośrednio po Dawcy Przysięgi.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Głodna Wyobraźnia
Akcja Odprysku Świtu ma miejsce pomiędzy Dawcą Przysięgi, a Rytmem Wojny i podobnie jak Tancerka Krawędzi, książka skupia się na postaciach drugoplanowych - głównie Rysn, Lopenie i Sznur. Nowelka jest dość krótka i liczy około 170 stron, jest więc to lektura na jeden dłuższy wieczór. Odradzam jednak czytanie Odprysku Świtu bez znajomości pierwszych trzech tomów Archiwum Burzowego Światła, ponieważ można natknąć się na spojlery, a pewne wydarzenia nie do końca mogą być zrozumiałe. W pewnych momentach autor daje również wskazówki, co się stało z głównymi bohaterami i światem po zakończeniu Dawcy Przysięgi, przez co jeszcze bardziej nie mogę się doczekać lektury Rytmu Wojny.

Z początku akcja książki jest wolna, ale z czasem przyśpiesza do emocjonującego finału. Jest to schemat znany z poprzednich książek, ale mnie to w ogóle nie przeszkadzało i z wielką przyjemnością poznawałem kolejne sekrety i nowe miejsca Rosharu, jednocześnie mając wiele kolejnych pytań. Odprysk Świtu daje niesamowitą możliwość, aby lepiej poznać Rysn, Lopena i Sznur i kilkoro innych postaci, które do tej pory w dość ograniczonym stopniu były przedstawiane w książkach. Bardzo mnie to cieszy, szczególnie, że ta trójka bohaterów jest zdecydowanie bardziej skomplikowana niż mogłoby się wcześniej wydawać. Sama zaś historia przynosi wiele ciekawych i nowych informacji. Sanderson po raz kolejny udowadnia, że wykreował świat niezwykle interesujący, z mnóstwem tajemnic i sekretów, który chce się nieustannie poznawać.

Odprysk Świtu to druga obok Tancerki Krawędzi nowelka ze świata Archiwum Burzowego Światła. Historia skupia się na Rysn, Lopenie i Sznur, których mamy okazję lepiej poznać, jak również odkryć kolejne tajemnice i niezwykłe miejsca na Rosharze.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć