ebook Powrót na Zieloną 13
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 96)

Powrót na Zieloną 13
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 28.86
wciąż za drogo?
28.86 zł Lub 25.97 zł
34.95 zł
34.95 zł
29.36 zł
30.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Bohaterowie Zielonej 13 powracają – wraz ze swoimi radościami, troskami, nadziejami i szalonymi pomysłami.

Mariolka zostaje sławną na całe miasto zaklinaczką dzieci. Aldona ze Szczepanem, ledwo zdążyli do siebie wrócić, stają przed jednym z największych życiowych wyzwań. Roman mozolnie odbudowuje relację z synem. Elwira stara się nakłonić Krzyśka do większego zaangażowania w opiekę nad czworaczkami. A Radeo? Czy on nie wyjechał przypadkiem do Tybetu?

Do tego wszystkiego w kamienicy na Zielonej pojawia się nowy lokator, a między sąsiadami ma wkrótce dojść do poważnego starcia – wojny o klucz do śmietnika…

Rekomendacje: 

Książka obyczajowa, lekka, jednocześnie groteskowa, o ludziach takich, których spotykamy na naszych ulicach i klatkach schodowych. Jedyny minus - czyta się za szybko i chciałoby się jeszcze więcej.... Uwielbiam atmosferę panującą w tej kamienicy... Jest to seria książek, do której na pewno kiedyś powrócę. Przeczytajcie, nie pożałujecie. - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

Powrót na Zieloną 13 od Agata Bizuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zachęcam do czytania po kolei, bo tylko wtedy możemy dokładnie poznać mieszkańców kamienicy. Oba tomy są świetne, więc szkoda by było stracić wcześniejsze przygody bohaterów.

Bardzo czekałam na dalsze losy Elwiry i jej czworaczków... ufff, od samego myślenia boli mnie głowa. Na szczęście kobieta może liczyć na pomoc sąsiadki Mariolki, która zostaje... zaklinaczką dzieci (świetny wątek). Podobała mi się przemiana tej bohaterki. Powraca także Radeo - i zostaje mocno zaskoczony tym, co zastanie na miejscu.... Dla odmiany Aldona i Szczepan stają razem przed ogromnym wyzwaniem i chcą odbudować swoje małżeństwo. Łatwo na pewno nie będzie....

Co zatem stanie się w kamienicy, że mieszkańcy znów będą musieli stanąć razem do walki.... Przeciw komu? Co ma z tym wspólnego klucz od śmietnika?

Czekałam na tę książkę - nawet miałam zapisane w moim notesiku - chcę przeczytać drugi tom jak wyjdzie. Tym większa jest moja radość, że na okładce znajduje się moje logo.

Z seriami książek jest tak, że czasami drugie tomy są takie jakby na siłę i nie ma w nich już takich emocji jak wcześniej. Moim skromnym zdaniem Powrót na Zieloną 13 jest jeszcze bardziej ciekawszy od tomu pierwszego Lubię czytać książki o ludziach zwyczajnych, takich jak ja, moi sąsiedzi.... Podoba mi się styl pisania autorki, lekki, zabawny, a jednocześnie autorka nie boi się tematów trudnych. Przedstawia je jednak tak, że przez fabułę się po prostu płynie... Agata Bizuk stworzyła bohaterów z krwi i kości, ale najważniejsze że pokazała ich przemianę w skutek wydarzeń i upływu czasu. Niby ci sami bohaterowie, a nie wiadomo czego można się spodziewać. Dodatkowym plusem jest to, że żaden mieszkaniec kamienicy nie został potraktowany po macoszemu, każdy z nich ma coś do powiedzenia i dzięki temu możemy dokładnie poznać ich losy i przemyślenia.

Świetny opis macierzyństwa - och uśmiałam się kilka razy. Książkę czytałam w trudnym dla mnie czasie i do dziś pamiętam jak pomogła mi odprężyć się i zapomnieć choć na chwilę o problemach. Podoba mi się to, że autorka przez swoją fabułę pokazuje, że nigdy nie wolno nikogo oceniać po pozorach, czy wyglądzie...

Mieszkańców kamienicy traktuję jak przyjaciół... Czytałam już ileś tam książek na temat mieszkańców jakiego budynku, ale zdecydowanie Zielona 13 to miejsce, do którego będę chciała powrócić.

Podsumowując: książka obyczajowa, lekka, jednocześnie groteskowa, o ludziach takich jakich spotykamy na naszych ulicach i klatkach schodowych. Jedyny minus - czyta się za szybko i chciałoby się jeszcze więcej.... uwielbiam atmosferę jaka panuje w tej kamienicy... Jest to seria książek, do której na pewno kiedyś powrócę. Przeczytajcie, nie pożałujecie.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć