ebook Wybranka nauczyciela
4.24 / 5.00 (liczba ocen: 488)

Wybranka nauczyciela
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 24.69
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
24.69 zł Lub 22.22 zł
27.20 zł
29.77 zł Lub 26.79 zł
32.00 zł
24.89 zł
25.76 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Pierwsza część uroczej serii o mieszkańcach malowniczej osady amiszów. Christian Ropp przeprowadza się do Birch Creek, aby objąć posadę nauczyciela w tamtejszej szkole. To człowiek, którego największym wrogiem jest chaos. Christian jest zdecydowany zaprowadzić porządek w klasie, należycie zdyscyplinować swoich niesfornych uczniów oraz znaleźć w końcu w Birch Creek żonę. Co oczywiście byłoby o wiele łatwiejsze, gdyby kobiety były niczym podręczniki: uporządkowane i przewidywalne…

Kiedy nagły wypadek uniemożliwia Christianowi pracę, jego klasę przejmuje nowa w tamtejszej społeczności Ruby Glick. Jej żywiołowy temperament i niestandardowy styl uczenia kłócą się z zachowawczymi metodami Christiana, który obawia się, że po jego powrocie do szkoły, uczniowie będę nie do opanowania.
Ruby, roztargniona i nieco niezdarna dziewczyna, desperacko pragnie udowodnić, że potrafi coś więcej niż tylko popełniać gafy, wobec czego wkłada całe serce w nową pracę. Jednak gdziekolwiek się pojawia, tam wywołuje niemałe zamieszanie. Na szczęście urok i wielka charyzma są jej sprzymierzeńcami.
Konflikt między tym dwojgiem wydaje się nieunikniony, ale kiedy Christian wydaje się wciąż stawać na jej drodze, Ruby zaczyna tracić orientację i sama nie wie, o co tutaj może chodzić… Wkrótce oboje będą musieli zdecydować, czy pójść za głosem rozumu, czy jednak posłuchać serca?
„Wybranka nauczyciela” to ciepła, urocza i zabawna opowieść o przyciągających się przeciwieństwach i losie, który lubi płatać rozmaite figle.

Rekomendacje e-booka Wybranka nauczyciela:

Nie mogłam oderwać się od tej pozycji, bo tak mocno chciałam dowiedzieć się, co wydarzy się na następnych stronach. Autorka ma świetny styl literacki, dzięki czemu lektura tej książki to czysta przyjemność, jakiej właśnie potrzebowałam. Jeśli dodamy do tego fakt, że tę powieść czyta się w ekspresowym tempie, mamy właściwie książkę idealną. - Natalia Świętonowska - Inthefuturelondon

Wybranka nauczyciela od Kathleen Fuller możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ruby "chodząca katastrofa” porzuca swe dotychczasowe życie, postanawiając zerwać ze swoją nienajlepszą reputacją i u boku brata oraz jego rodziny, rozpocząć nowy rozdział w Birch Creek .
Dotychczas, ze względu na swój nieco niezdarny, przyciągający kłopoty sposób bycia, nie cieszyła się zainteresowaniem mężczyzn.
W nowej wiosce, zamierza pokazać odpowiedzialną, poukładaną wersję siebie i zdobyć serce jednego z mieszkańców wioski. Taki jest plan…

Powieść Kathleen Fuller od początku utrzymana jest w humorystycznym tonie. Historia Ruby bawi, rozczula i wzrusza.
Nie jest to opowieść, z której czerpać będziemy wiedzę dotyczącą życia, zwyczajów czy tradycji amiszów.
Oczywiście, wyłuskamy pojedyncze informacje, autorka, nie wchodzi jednak w szczegóły. Na pierwszym planie stawia bohaterów z ich często zabawnymi perypetiami, i towarzyszącymi im na każdym kroku emocjami.
Mam wrażenie, że właśnie na emocjach autorka skupia się najbardziej. Roztargniona Ruby i bardzo poważny jak na swój wiek Christian, wielokrotnie zmuszeni zostają do przełamywania swych barier i lęków. Kathleen Fuller zadbała, by postaci te, różniło od siebie w zasadzie wszystko. Jednocześnie, właśnie te różnice sprawiają, że są sobą tak bardzo zaintrygowani.
Brzmi znajomo? Na pewno. Nie jest to wyszukana literatura, a książka, będąca dobrym kompanem w czasie odpoczynku i mająca zapewnić rozrywkę.

W zasadzie, po przeczytaniu kilku rozdziałów Wybranki nauczyciela, domyślamy się, jaki będzie finał tej historii. To tego rodzaju książka, w której czytelnik cieszy się podróżą, nie celem.
Momentami, sposobem narracji, osobowością bohaterów, ich perypetiami i poczuciem humoru, powieść ta przypominała mi Anię z Zielonego Wzgórza.

Jeśli więc lubicie podobne klimaty, Wybranka nauczyciela powinna Wam się spodobać.

Ocena: 4/6
©Miłość do czytania …
Od momentu, gdy ujrzałam tytuł Wybranka nauczyciela i przeczytałam opis, kryjący się na okładce, nie mogłam przestać myśleć o tej książce. Coś w niej sprawiało, że miałam coraz mocniej rosnącą ochotę na jej przeczytanie. Nie potrafię wytłumaczyć, cóż to takiego było - po prostu ten tytuł przyciągał mnie do siebie. Czy lektura była warta mojej uwagi? O tym opowiem w tej recenzji.

Christian przeprowadza się do Birch Creek, osady amiszów, by objąć tam posadę nauczyciela w miejscowej szkole. Jego największym wrogiem jest chaos i musi mieć on wszystko dokładnie zaplanowane - co do minuty. Oprócz zdyscyplinowania uczniów jego celem jest też znalezienie kandydatki na żonę. Byłoby to o wiele łatwiejsze, gdyby kobiety były uporządkowane i przewidywalne niczym szkolne podręczniki. Kiedy wypadek staje Christianowi na przeszkodzie, jego posadę obejmuje również nowa mieszkanka osady, Ruby. Jej temperament, spontaniczność i niezwykła zdolność do wpędzania się w kłopoty sprawiają, że mężczyzna z przerażeniem myśli o swoim powrocie do szkoły. Kiedy tych dwoje staje na swojej drodze, nie wiedzą, co mają zrobić. Z czasem przyjdzie im również zmierzyć się z wyborem między głosem serca a głosem rozsądku.

Główna bohaterka powieści, czyli Ruby, całkowicie zawróciła mi w głowie i jestem nią całkowicie zauroczona. Wiem, że raczej nie powinnam się aż tak zachwycać książkową postacią, lecz nic na to nie poradzę. Poczułam się z nią w pewien sposób związana i muszę przyznać, że w zachowaniu i charakterze Ruby odnalazłam po prostu samą siebie. Dzięki temu właśnie tak mocno zżyłam się z tą bohaterką oraz całą przedstawioną historią.

Jeśli chodzi o Christiana, to jego również polubiłam, choć częściej irytowało mnie jego tak przesadnie poukładane, powściągliwe podejście do życia. Nie pozwalał on sobie nawet na chwilę spontaniczności, wszystko musiał mieć opanowane do perfekcji, co jednocześnie mnie wprawiało w przerażenie i wzbudzało podziw. Nie da się jednak ukryć, że i Christian i Ruby to postacie świetnie wykreowane, charakterne, no i mamy tu potwierdzenie, że przeciwieństwa się przyciągają - w przyjaźni czy w miłości.

Wybranka nauczyciela to tak naprawdę przeurocza i szalenie zabawna powieść obyczajowa o poszukiwaniu swojego celu w życiu, o próbie udowodnienia swojej wartości oraz o poszukiwaniu miłości na całe życie. Te wątki przewijają się od samego początku, aż do samego końca i wciągają całkowicie. Jako czytelnik, nie mogłam oderwać się od tej pozycji, bo tak mocno chciałam dowiedzieć się, co wydarzy się na następnych stronach. Autorka ma świetny styl pisania, dzięki czemu lektura tej książki to czysta przyjemność, jakiej właśnie potrzebowałam. Jeśli dodamy do tego fakt, że tę powieść czyta się w ekspresowym tempie, mamy właściwie książkę idealną.

Wiem, że nie jest to za bardzo obiektywne, lecz nie potrafię wymienić wad tej historii. Dla mnie jest ona po prostu bardzo, bardzo dobra i z chęcią wrócę do niej za jakiś czas. Będę też ją z dumą prezentować na mojej biblioteczce, ponieważ uważam, że jest to książka warta przeczytania. Jeżeli poszukujecie właśnie takiej lekkiej, zabawnej i wciągającej powieści, a ponadto lubicie klimat małych miasteczek i osad, to Wybranka nauczyciela zdecydowanie może przypaść Wam do gustu.

Ocena: 6/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć