ebook Gdy kobiety milczały. Sceny z życia George Sand
4.5 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Gdy kobiety milczały. Sceny z życia George Sand
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 21.76
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
24.64 zł Lub 22.18 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
-31% 21.76 zł
22.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Porywająca powieść biograficzna o wielu twarzach George Sand. Magdalena Niedźwiedzka – autorka zbeletryzowanych biografii „Królewska heretyczka” i „Maria Skłodowska-Curie” oraz cyklu „Zmierzch Jagiellonów” – podejmuje walkę z nieuprawnionymi karykaturami George Sand, które przedstawiają pisarkę jako wyrachowaną, biseksualną nimfomankę lub przeciwnie, jako dobrotliwą, łagodną panią z Nohant. Przed nami spotkanie z fascynującą kobietą, która swoim stylem życia i talentem wyprzedała czasy jej współczesne.

O POWIEŚCI „Gdy kobiety milczały” Magdaleny Niedźwiedzkiej [e-book w formatach epub i mobi]:
George Sand, francuska pisarka epoki romantyzmu, bodaj najsłynniejsza w XIX w., była wyjątkowa i intrygująca – jako niepokorna arystokratka i republikanka, wywrotowa pisarka i wolnomyślicielka, kobieta w spodniach i z cygarem w ustach, kochanka Alfreda de Musseta i Fryderyka Chopina, przyjaciółka Liszta, Delacroix i Balzaka, walcząca o prawa kobiet i prawa robotników krewna królów, niespokojna, niepokorna, ni to wamp, ni androgyne.
Magdalena Niedźwiedzka demaskuje fałszywe wizerunki George Sand. W barwny sposób ukazuje niezwykle złożoną osobowość pani Sand. Francuska artystka odgrywała w życiu wiele ról. Z właściwą powieściom historycznym potoczystością Niedźwiedzka odsłania kilka z nich.

Gdy kobiety milczały. Sceny z życia George Sand od Magdalena Niedźwiedzka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć