ebook Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć
4.41 / 5.00 (liczba ocen: 9)

Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 22.85
Audiobook - najniższa cena: 28.43
wciąż za drogo?
31.25 złpremium: 20.16 zł Lub 20.16 zł
25.87 zł Lub 23.28 zł
33.60 zł Lub 30.24 zł
-31% 22.85 zł
23.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Jej ciętych ripost bali się rozmówcy. Ona bała się tylko myszy. Maria Czubaszek bawiła swoim ironicznym dowcipem kilka pokoleń Polaków, ale bardzo mało osób wiedziało, jaka była naprawdę. Oto portret jednej z najbardziej oryginalnych damy show-biznesu. „Genialne. Pięknie to Violetta Ozminkowski napisała i ja tu niczego nie dam zmienić. Po prostu nie ma mowy” – Wojciech Karolak

O KSIĄŻCE „Maria Czubaszek: W coś trzeba nie wierzyć” Violetty Ozminkowskiej [e-book w formatach epub i mobi]:
Maria Czubaszek, postać wyjątkowa, dla wielu kontrowersyjna, mistrzyni ostrych sądów i czułej drwiny, skradła serca milionom Polaków. Niechętnie mówiła o sobie, zasłaniając się kilkoma dyżurnymi anegdotami. Nie lubiła dzieci, zdrowego trybu życia, podróży, kochała palenie i psy.
Wojciech Karolak nic nie zmienił w pokoju żony od jej śmierci. Violetcie Ozminkowski udało się wejść w ten zatrzymany świat, poznać archiwum satyryczki i namówić na szczere rozmowy jej najbliższych. Dzięki temu mogła w niezwykły sposób opowiedzieć historię fascynującej kobiety, która pod uśmiechem skrywała samotność, smutek, a bywało że i rozpacz.
Maria Czubaszek nie kojarzyła się z cierpieniem. Zapamiętaliśmy ją jako piekielnie inteligentną i dowcipną starszą panią z papierosem. Zawsze uśmiechniętą, zawsze gotową wbić czułą szpilę. Na początku jej kariery wątpiono, czy w ogóle istnieje. Podejrzewano, że za jej nazwiskiem kryje się kilku wybitnych satyryków. Była w tym przewrotna prawda, bo ona sama miała się światu nigdy nie przydarzyć, co wykrzyczała jej kiedyś matka. Nie miała zresztą nic przeciwko temu, bo trzymała ją przy życiu świadomość, że jak już naprawdę będzie miała dość, popełni samobójstwo. W młodości próbowała zabić się dwa razy, pod koniec życia po cichu umierała na oczach całej Polski. Uśmiechając się, mówiła wprost, że życie przestało ją bawić, a braliśmy to za kolejny żart. Zawsze mówiła to, co myśli, była wolną kobietą i zapłaciła za to wysoką cenę, ale dzięki niej może wszyscy chwilami bierzemy życie mniej serio.

REKOMENDACJE „Maria Czubaszek: W coś trzeba nie wierzyć” Violetty Ozminkowskiej [e-book w formatach epub i mobi]:
„Świetne. Wzruszające. Złapałem się na tym, że czasem zapominałem, że czytam o Marysi. Zobaczyłem ją na nowo” – Artur Andrus

„Czułe, mądre i piękne” – Krzysztof Daukszewicz

Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć od Violetta Ozminkowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć