ebook Później
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 5104)

Później
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - polecana oferta: 25.90
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
25.90 zł
29.19 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
-10% 25.19 zł
25.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

„Później” Stephena Kinga to horror w najlepszym wydaniu – przerażający i poruszający. To historia o straconej niewinności i konieczności wyborów między dobrem a złem. Uważny czytelnik znajdzie w niej echa jednej z najsławniejszych powieści Stephena Kinga – „TO” – i odpowiedź na pytanie, co trzeba zrobić, aby stawić czoło złu we wszystkich jego postaciach. „Masz ochotę na dreszcz emocji, ale nie masz czasu na czytanie 1000-stronicowej powieści? To idealna lektura przed snem. Tylko nie myśl, że później zaśniesz…” – Kirkus Reviews

Tylko umarli nie mają sekretów…

O POWIEŚCI „Później” Stephena Kinga [e-book w formatach epub i mobi]:
Jamie od najmłodszych lat widuje zmarłych. I nie przypomina to tego, co znamy ze słynnego filmu z Bruce’em Willisem. Jamie może zobaczyć to, czego nikt inny nie widzi, i poznać sekrety, których nikt inny nie zna. Ale cena, jaką musi płacić za swoje nadnaturalne zdolności, jest bardzo wysoka. O czym doskonale wie matka Jamiego, która namawiała go, aby nikomu nie mówił, co potrafi. Taki dar nie może długo jednak pozostać niezauważony. I Jamie wkrótce będzie musiał pomagać nowojorskiej policji w śledztwie w sprawie, w której pewien morderca groził uderzeniem zza grobu.
Czasami dorastać znaczy stanąć twarzą w twarz z prześladującymi cię demonami.

Rekomendacje: 

Stephen King udowadnia po raz kolejny, że jest mistrzem horroru, ale też jest mistrzem fabuły, która nie tylko trzyma w napięciu i nie pozwala oderwać się od książki. Wielką zaletą jego powieści zawsze było to, że w tych układankach wszystko do siebie pasuje. Kończąc lekturę nigdy nie odczuwamy zawodu. - Autorski przewodnik kulturalny

Później od Stephen King możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mądrzy dużo wiedzą i pewnie dlatego wydaje im się, że wiedzą wszystko.
Później będzie naprawdę strasznie, obiecuje nam narrator powieści. Lecz zanim to nastąpi Stephen King proponuję nam zabawę, bohater książki do złudzenia przypomina postać Cole’a z kultowego dziś filmu Szósty zmysł. Gdy już myślimy, że to będzie właśnie powieść o rozmowach z duchami, autor prowadzi nas w zupełnie innym kierunku. Jamie mieszka z matką, która jest dobrze sytuowaną agentką literacką. O ojcu nic nie wiemy, a nasz bohater nie jest specjalnie zainteresowany, odkrywaniem tajemnic. Matka chroni chłopca i każe mu bezwzględnie trzymać język za zębami. Wie, że lepiej będzie, gdy nikt nie dowie się o jego zdolnościach.

Pojawiają się normalne problemy dorastającego chłopca. Możemy poczytać o materialnych kłopotach matki Jamiego związanych z kryzysem 2008 roku. I nadal nie wiemy, w którą stronę potoczy się akcja. Później dowiadujemy się jeszcze, że matka jest lesbijką i przez kolejnych kilka lat ma stałą partnerkę, a duchy pojawiają się tak tylko na uboczu. Nie sądźmy jednak, że King staje się nudny. Wręcz przeciwnie, powieść napisana jest wartkim i potoczystym stylem. Bohater jest ciekawą osobistością, a jego narracja jest naprawdę interesująca.

Akcja przyśpiesza, gdy na drodze Jamiego i jego rodzicielki staje wielki prawdziwy i nokautujący pech. Umiera niespodziewanie poczytny autor książek. Dla matki Jamiego oznacza to finansową ruinę, a przecież i tak ledwo przędzie koniec z końcem po niedawnym kryzysie bankowym, w którym straciła wszystko. I teraz nagle okaże się jak ważna jest umiejętność chłopca. Jednak jesteście w błędzie, jeśli myślicie, że to będzie kulminacja akcji. Proszę zapiąć pasy i ruszamy. To dopiero początek.

Stephen King udowadnia po raz kolejny, że jest mistrzem horroru, ale też jest mistrzem fabuły, która nie tylko trzyma w napięciu i nie pozwala oderwać się od książki. Wielką zaletą jego książek zawsze było to, że w tych układankach wszystko do siebie pasuje. Kończąc lekturę nigdy nie odczuwamy zawodu.

Ocena: 6/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć