ebook Klątwa lucyfera
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 169)

Klątwa lucyfera
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.99
Audiobook - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
-5% 19.90 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
16.99 zł
29.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Mistrzowskie połączenie inteligentnego thrillera i powieści sensacyjnej.

Klasztorem sióstr szarytek na Kujawach wstrząsa seria zbrodni i dramatycznych zdarzeń. Giną bezcenne dzieła sztuki, profanowane są święte figury, w wyrafinowany sposób mordowane są zakonnice…

Przeorysza prosi o pomoc w rozwikłaniu tej ponurej zagadki Adama Berga. Dziennikarz trafia jednak na godnego siebie przeciwnika. Nieuchwytny sprawca uprzedza wszystkie jego ruchy. A sam klasztor czujnie strzeże swoich tajemnic. Sacrum spotka się tutaj ze zbrodniczym profanum. Nie zabraknie wielopiętrowych tajemnic i oślepiających dzieł sztuki, trudnych do wytłumaczenia zbrodni i wielkich namiętności, erotyki i mrocznych stron natury ludzkiej…

Chodzi o dobrze zaplanowaną kradzież czy o coś więcej? Co kieruje poczynaniami diabolicznego mordercy? Żądza zemsty, nienawiść do świata, chęć wyrównania dawnych rachunków? W tle rodzinne tajemnice, które ciągle rzutują na losy współczesnych.

Rekomendacje e-booka Klątwa Lucyfera:

Wątki splatają się w zaskakujące rozwiązanie, a dramatycznie poprowadzone zakończenie nie pozwala odłożyć książki do ostatniego zdania. Gdy zamknęłam okładkę dopiero poczułam, jak napięte miałam mięśnie, jak bardzo przeżywałam to kolejne śledztwo Adama Berga! - Joanna Onysk - CzytAśka

Klątwa lucyfera od Krzysztof Bochus możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wielki i rozczłonkowany obiekt ceglanego gotyku, klasztor szarytek w Chełmnie, ponure korytarze, szerzące echo refektarze, pełna starodruków biblioteka, skarbiec z wartościowymi dziełami sztuki.

Kilkanaście sióstr żyjących w formule, która mnie jawi się istnym średniowieczem. Kobiety, których wiek można określać tylko stopniowaniem przymiotnika stara, starsza, najstarsza. Prowadzą zamknięty ośrodek dla ciężko chorych psychicznie. W opiece nad pensjonariuszami wspomaga je kilku wolontariuszy z całego świata, a fachowe wsparcie zapewnia dwoje zatrudnionych psychiatrów. Dziwne miejsce, nieco tajemnicze, trochę niedzisiejsze.

Przeorysza tego zakonu zwraca się do Adama Berga z prośbą o przeprowadzenie cichego, dyskretnego śledztwa w sprawie kradzieży jednego z bezcennych skarbów zakonu. Nie chce wzywać policji, liczy że talent dziennikarza wystarczy. Berg przyjmuje zlecenie zaintrygowany innymi tajemnicami, których rąbka uchyla mu stara zakonnica.

Zaginione dzieło sztuki, morderstwo, śledztwo, daleka podróż i tajemnice własnej rodziny, tęsknota, budząca się namiętność i niespełnienie. Zamknięte środowisko, kilkoro raptem podejrzanych, z których wszyscy są sprawdzonymi wieloletnimi mieszkańcami lub pracownikami klasztoru. Do jakiego celu dąży zły czający się w tych murach? Czy kradzież miała odwieść uwagę od innych zdarzeń? A może właśnie inne zdarzenia mają przykryć pospolitą chciwość?

Autor umiejętnie wodzi czytelnika za nos plącząc wątki, odkrywając różne powiązania, mniej i bardziej ważne, odsłaniając tajemnice kolejnych osób, wątpiącej młodej zakonnicy, szanowanego lekarza czy braci, klasztornych złotych rączek.

Niezwykła umiejętność Autora do budowania klimatu słowem w tej książce po raz kolejny daje o sobie znać. Przed oczami widziałam ceglane mury, słyszałam chrzęst butów na podłogach. Czułam chłód charakterystyczny dla takich obiektów. Widziałam zakonnice w habitach, słyszałam szelest jaki wydają przy poruszaniu się. Gdy Adama Berga obudził dzwon o świcie, dźwięczał w mojej głowie. A gdy bohater w pogoni za jednym z wątków stanął na Cmentarzu Kapitanów w Orebiču czułam niezwykły charakterystyczny dla tego miejsca zapach cyprysów (poniżej Klasztoru Franciszkanów i Cmentarza Kapitanów znajduje się największy naturalny gaj cyprysowy w Chorwacji).

Krzysztof Bochus przyzwyczaił nas do tego iż tło w jego historiach ma znaczenie, a zawsze jest przedstawione w detalach, dzieła sztuki, architektura czy historia opisane nad wyraz obrazowo, a wplecione prawdziwe zdarzenia czy postaci pasują do opowieści i są wyjątkowo dokładnie odwzorowane. Widać drobiazgowy reasearch i dziennikarskie przywiązanie do szczegółu. Dlatego tak łatwo w to wszystko uwierzyć.

Wątki splatają się w zaskakujące rozwiązanie, a dramatycznie poprowadzone zakończenie nie pozwala odłożyć książki do ostatniego zdania. Gdy zamknęłam okładkę dopiero poczułam, jak napięte miałam mięśnie, jak bardzo przeżywałam to kolejne śledztwo Adama Berga!

Przygotujcie się na kołowrót zdarzeń, na tajemnice, które niszczą ludzi i przez lata prowadzą ich do szaleństwa i zbrodni.

Jak zwykle Adam Berg wciągnął mnie w swój świat i w niezwykłym tempie przeprowadził przez korowód tajemnic, zbrodni i niezwykłych zwrotów akcji. Polecam!

Bardzo!

I mam nadzieję, że Adam wkrótce powróci, bo „…koniec jednego rozdziału nie jest zawsze początkiem następnego?”

Ocena: 6/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć