Worek kości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.80 / 5.00
liczba ocen: 97592
Ilość stron (szacowana): 683
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-30% 21.00 zł
21.00 zł
23.63 zł
24.60 zł
25.50 zł
Pozostałe księgarnie
-8% 16.80 zł
-30% 16.82 zł
18.90 zł
24.29 zł
25.50 zł
27.00 zł
29.90 zł
30.00 zł
Opis:

Nagła śmierć żony oznacza dla Michaela Noonana, autora poczytnych książek, koniec kariery pisarskiej. Walcząc z twórczą niemocą, w poszukiwaniu natchnienia wraca do miejsca, gdzie spędził z żoną wiele szczęśliwych dni - do starego domu nad jeziorem. Nie jest mu jednak dane zaznać spokoju, którego tak bardzo potrzebował; wbrew swojej woli zostaje wplątany w konflikt podsycany przez tajemnicze siły gnieżdżące się w wiekowym domostwie. Stawką zażartej walki jest ludzkie życie, szczęście, a także spokój tych, którzy już odeszli.

Książka Stephena Kinga to poruszająca opowieść o rozpaczy i uczuciach, które są w stanie przetrwać wszystko - nawet śmierć.

CYTATY:
Zycie to gra, a ja dostałem przy rozdaniu wyjątkowo słabe karty.
Życie domów płynie trochę odmiennym, wolniejszym nurtem czasu niż życie ich właścicieli. W domu, szczególnie starym, przeszłość jest zawsze na wyciągnięcie ręki.
...strach znika, gdy śmiało stawić mu czoło.
Nadmiar faktów zabija akcję.
Jeśli puścisz się w pogoń za pomysłem, prawie na pewno ci ucieknie. Jeśli będziesz próbował go schwytać, wymknie się w ostatniej chwili, pozostawiając ci w rękach tylko zewnętrzną powłokę - żałosną karykaturę twoich pragnień. Jeśli jednak zachowasz obojętność, zdobycz sama wyjdzie z lasu.
O strachu, podobnie jak o bólu, zapominamy, jak tylko minie.
Kiedy człowiek obdarzony wyobraźnią wpada w tarapaty psychiczne, linia podziału między tym, co rzeczywiste, a tym, co wyimaginowane, bywa niekiedy, trudno dostrzegalna.
Bądź co bądź, po to właśnie piszę się i czyta książki. Dobre czy złe, pomagają oszukać czas
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Trzymająca w napięciu i ciekawa powieść Kinga. Polecam lubiącym mroczne klimaty.

  • Awatar

    Nikomu nie trzeba pewnie mówić, że mistrzem budowania napięcia i straszenia czytelników jest nie kto inny jak Stephen King. Ci, którzy mieli już do czynienia z ksiąskimi mistrza grozy wiedzą, że jego styl jest niepowtarzalny i rozpoznawalny. Wiadomo także, że do tego stylu trzeba przywyknąć i zapewne znajdą się czytelnicy, którzy nie są w stanie go zaakceptować. Nieraz szczegółowość i staranność opisów przytłacza i na dłuższą metę jest męcząca. I właśnie taki problem może spotkać czytelnika w „Worku kości”. Wielu może polegnąć na nudnym początku i nigdy nie dotrzeć do tego, co jest na prawdę ekscytujące w tej książce. I jeśli już przebrniemy przez ten felerny początek, wtedy okazuje się, że jest to wielowątkowa powieść, przy lekturze, której drżymy o losy bohaterów i nie możemy doczekać się rozwikłania zagadek, które przygotował dla nas autor.
    Przyznać jednak należy, że książka ta nie nadaje się na tę, od której czytelnik powinien zaczynać przygodę z powieściami Stephena Kinga. Nie wszyscy są na tyle cierpliwi aby przedzierać się przez strony i oczekiwać jak zbawienia, solidnego i zaskakującego zakończenia.

Inne proponowane
Warto zerknąć