ebook Hitler. Upadek zła 1939-1945
4.58 / 5.00 (liczba ocen: 329)

Hitler. Upadek zła 1939-1945
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 61.49
wciąż za drogo?
74.40 złpremium: 48.00 zł Lub 48.00 zł
61.60 zł Lub 55.44 zł
80.00 zł Lub 72.00 zł
61.49 zł
64.28 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Długo oczekiwany 2. tom najważniejszej biografii Adolfa Hitlera pióra znakomitego niemieckiego historyka Volkera Ullricha. Ponad 800 stron rzetelnej wiedzy w e-booku dostępnym w formatach epub i mobi. „Volker Ullrich jest pierwszym niemieckim historykiem, który od czasów wydania dzieła Joachima Festa w 1973 r. miał odwagę stworzyć kolejną wielką biografię dyktatora. Kreśli w niej obraz człowieka, który ukrywał swoje prawdziwe oblicze, i którego maski zwodzą nas po dziś dzień” – „Die Zeit"

Aż pięć lat czytelnicy musieli czekać na drugi tom słynnej biografii Hitlera autorstwa Volkera Ullricha. Ale czekać było warto. Uznana w Niemczech za najważniejszą biografię Hitlera dla następnych pokoleń, książka Volkera Ullricha to pierwsze monumentalne studium osobowości, która leżała u podstaw aspiracji politycznych i zbrodniczych działań przywódcy III Rzeszy. To właśnie Ullrich, jako pierwszy spośród historyków mierzących się z życiorysem Führera, postawił tezę, że nigdy nie uda nam się zrozumieć fenomenu Hitlera, jeśli odmówimy mu ludzkich cech, skupiając się jedynie na wizerunku potwora. Obalając mity i unikając pułapek, w które niejednokrotnie wpadali poprzednicy, Volker Ullrich tworzy zupełnie nowy, odkrywczy portret Adolfa Hitlera.

„Książka, która urzeka bogactwem źródeł” – „Süddeutsche Zeitung”

„Tę złowieszczą historię zakończył strzał z pistoletu w czaszkę. Adolf Hitler zginął z własnej ręki w bunkrze pod powierzchnią płonącego, leżącego w gruzach Berlina. Dyktator, który chciał uczynić swoją ojczyznę wielką – sprowadził na nią największą w dziejach katastrofę. Śmierć, ogień i spustoszenie. Volker Ullrich kreśli epicką panoramę, prowadząc nas od największych triumfów Hitlera, aż do jego sromotnego upadku. Ukazuje go jako dowódcę wojskowego, masowego mordercę, ale również opisuje jego życie prywatne. Razem z Ullrichem możemy zajrzeć do wnętrza chorobliwej osobowości tyrana – obserwować, jak rozpadała się wraz z kolejnymi klęskami i wojennymi porażkami. Nikt jeszcze nie pisał w ten sposób o Hitlerze i jego mrocznej epoce. Historyczne arcydzieło” – Piotr Zychowicz, autor „Paktu Ribbentrop-Beck” i „Obłędu ’44”

Hitler. Upadek zła 1939-1945 od Volker Ullrich możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć