ebook Grzechy mojej siostry
3.66 / 5.00 (liczba ocen: 91)

Grzechy mojej siostry
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.74
Audiobook - najniższa cena: 28.33
wciąż za drogo?
19.74 zł Lub 17.77 zł
24.68 zł 20% rabatu
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
23.03 zł
-29% 23.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Czy chciałabyś być lepszą wersją siebie? Ile poświęcisz, by się nią stać? „Wstrząsająca i bolesna historia, która na długo pozostaje w pamięci. Mocne zakończenie. Bardzo udany debiut! Polecam z pełnym przekonaniem” – Magda Stachula

Rita i Lila to siostry, które w dzieciństwie przeszły przez piekło przemocy domowej, jednak z czasem ich drogi rozeszły się, a siostrzana miłość została wystawiona na próbę.
Dorosłe już siostry próbują ułożyć sobie życie – wychodzą za mąż i starają się zapomnieć o traumatycznych przeżyciach. Niestety, z upływem czasu okazuje się, że nie zdołały uciec przed nieszczęściem, które nad nimi ciąży.
Rita, będąca w trakcie sprawy rozwodowej, nie przebiera w środkach, aby uwolnić się od dramatu rozgrywającego się w zaciszu jej domu.
Właśnie wtedy, po latach milczenia zjawia się w jej życiu Lila, która ujawnia, że jej mąż się nad nią znęca, a ona sama nie może złożyć pozwu o rozwód, bo jej małżonek jest nietykalny. Po latach rozłąki, na schodach ich rodzinnego domu, w którym siostry doznały tyle przemocy i smutku, Lila prosi Ritę, aby ta pomogła zabić jej męża.
Kim tak naprawdę są siostry, co je łączy a co dzieli? Kto zginął, a kto zabił?

O e-booku Grzechy mojej siostry blogerzy napisali: 

To, co zapisane na kartach tej książki będzie stwarzało w nas uczucie, że nie jest to fikcja, lecz bierzemy udział w poznawaniu prawdziwej historii. Autorka sugestywnym językiem wprawia nas w przeświadczenie, że rzeczywistość miesza się z fikcją. I jest to zasługą talentu, który autorka posiada. A ja nie posiadam się podziwu wobec historii zarysowanej przez Olgę Kruk. - Tomasz Kosik -Czyt-NIK

To niezwykle wstrząsający i przejmujący thriller psychologiczny. Wbrew pozorom całkiem sporo się w nim dzieje, szczególnie na podłożu psychologicznym właśnie. Na mnie lektura tej książki zrobiła ogromne wrażenie i jestem pewna, że zostanie ona ze mną na długi czas. Choć z drugiej strony wcale nie tak mała część mojej duszy raczej wolałaby tę historię zapomnieć... - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie

Grzechy mojej siostry od Olga Kruk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Główna bohaterka powieści – Rita i jej siostra wychowywały się w patologicznej rodzinie. W ich domu nie było beztroski, za to każdego dnia dziewczynki musiały zmagać się z przemocą psychiczną i fizyczną oraz nieustannym brakiem bezpieczeństwa. Gdy siostry dorosły ich drogi się rozeszły. Teraz gdy Rita próbuje uwolnić się z toksycznego małżeństwa po latach milczenia Lila niespodziewanie pojawia się w jej życiu z zaskakującą prośbą. Czy Rita i jej siostra wyrwą się w końcu z błędnego koła przemocy?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Długo zbierałam się do napisania tej opinii i nadal nie wiem do końca co chciałabym Wam o niej powiedzieć. „Grzechy mojej siostry” to jedna z trudniejszych powieści, które czytałam w całym swoim życiu. Jej lektura dosłownie powodowała we mnie ból i poczucie bliżej nieokreślonego lęku. Wszystko w tej książce jest mroczne, szare i brudne. Jakby nigdy słońce miało już nie wzejść ponownie… Świat wykreowany przez autorkę jest niesamowicie przytłaczający tym mocniej, że wydaje się do bólu realny.

Najmocniejsze wrażenie zrobił na mnie właśnie ten przytłaczający klimat powieści. Od pierwszej aż po ostatnią stronę czuć w tej historii nie tylko przejmujący niepokój, ale także gigantyczną niepewność dotyczącą tego co jest prawdą a co fałszem oraz tego co jeszcze wydarzy się w życiu głównej bohaterki. Jej kreacja natomiast to w moim poczuciu prawdziwy majstersztyk. Osobowość Rity stanowiła niezaprzeczalny trzon tej powieści. A to co odkrywa przed czytelnikiem dosłownie ścina z nóg i to na każdym kroku aż po sam szokujący finał.

Przy tym wszystkim fabuła tej książki wydaje się doskonale przemyślana i rozpracowana co do najmniejszego szczegółu. Pomimo, że w tej historii jest naprawdę wiele niewiadomych, to gdy nadchodzi ich czas, te niewiadome zgrabnie łączą się w całość.

Podsumowując: Grzechy mojej siostry to niezwykle wstrząsający i przejmujący thriller psychologiczny. Wbrew pozorom całkiem sporo się w nim dzieje, szczególnie na podłożu psychologicznym właśnie. Na mnie lektura tej książki zrobiła ogromne wrażenie i jestem pewna, że zostanie ona ze mną na długi czas. Choć z drugiej strony wcale nie tak mała część mojej duszy raczej wolałaby tę historię zapomnieć….

Komu polecam?

Grzechy mojej siostry to pozycja dla wielbicieli thrillerów psychologicznych z mocnymi akcentami, trudną przeszłością i nie do końca jasno określoną granicą tego co prawdziwe. Znajdziecie w niej niesamowicie duszny i bolesny klimat, genialnie wykreowaną główną bohaterkę i przede wszystkim fenomenalną fabułę, która niejeden raz porządnie Wami wstrząśnie.

Gorąco polecam Waszej czytelniczej uwadze tę powieść. Grzechy mojej siostry to kolejny dowód na to, że rodzimi twórcy zdecydowanie zasługują na to, by sięgać po ich książki. W tym przypadku również warto. I jeżeli tak wygląda debiut Olgi Kruk, to co będzie dalej? Ja już się nie mogę doczekać tego co autorka będzie chciała przekazać swoim czytelnikom w kolejnej powieści!

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Nowy rok, to nowe rozdanie debiutów na polskim rynku wydawniczym. A debiut Olgi Kruk nie przejdzie bez echa, lecz zapisze się wielkimi literami w polskiej literaturze.

Grzechem jest nie sięgnąć po Grzechy mojej siostry. A powodów jest wiele. Ta książka to thriller psychologiczny z górnej półki. Wachlarz emocji, jakich daje nam historia stworzona przez Olgę nie tylko wbija się w naszą psychikę, lecz pozostawia w niej trwały ślad. Czytając tę książkę często będziemy łapać się na tym, że fikcja literacka mieszać będzie się z rzeczywistością.

To, co zapisane na kartach tej książki będzie stwarzało w nas uczucie, że nie jest to fikcja, lecz bierzemy udział w poznawaniu prawdziwej historii. Autorka sugestywnym językiem wprawia nas w przeświadczenie, że rzeczywistość miesza się z fikcją. I jest to zasługą talentu, który autorka posiada. A ja nie posiadam się z podziwu wobec historii zarysowanej przez Olgę Kruk.

Grzechy mojej siostry ukazują nam historię Rity i Lili, sióstr, które w dzieciństwie doznały piekła. To, co w ich rodzinnym domu zgotował im własny dziadek odciska piętno w ich psychice. Los sprawił, że ich drogi życiowe poszły w dwie różne strony. Każda z nich stara się na swój sposób ułożyć swoje życie. Jednak brzemię przeszłości nie pozwala im zapomnieć o tym, czego doświadczyły. Nie mogą przed tym uciec. Zadra tkwi zbyt głęboko, by mogły uciec przed tym, co nad nimi ciąży.

Siostry starają się jednak poukładać swoje życie na nowo. Niestety Rita wpada w problemy, starając się uciec od tego, co przeżywa w swym domu już jako dorosła kobieta. Ślady przeszłości nie pozwalają jej w pełni cieszyć się z życia. Sprawiają, że jej życie to ciągłe pasmo dramatycznych przeżyć. Gdy po latach zjawia się Lila, z prośbą o pomoc, uświadamiamy sobie, że człowiek nie może oderwać się od przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć.

Co takiego po latach ponownie połączyło siostry? Koniecznie sięgnijcie po debiutancką książkę Olgi Kruk. Przyznam szczerze, że Grzechy mojej siostry wstrząsnęły mną do żywego. Emocje jakie dał mi ten thriller psychologiczny to nie tylko momenty zapierające dech w piersiach, lecz również łzy wobec tego, co przeszły jej bohaterki. To również złość. Olga Kruk porusza w tej książce problem przemocy domowej. Nie potrafię pojąć dlaczego w domu, gdzie powinniśmy czuć się bezpiecznie dochodzi do przemocy. Dlaczego wyrządzają ją osoby, które powinny dawać to poczucie.

Grzechy mojej siostry to udany debiut Olgi Kruk, której nazwisko warto zapamiętać. A myślę, że jeszcze pojawi się ono na wielu książkach. Czego nam i Oldze życzę.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć