ebook Polska demonologia ludowa
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 193)

Polska demonologia ludowa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 28.36
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
35.90 zł Lub 32.31 zł
27.39 zł
28.36 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)

Kolejna książka wydawnictwa Replika, która otwiera przed nami świat polskiej demonologii. Fascynujące dzieje słowiańskich duchów i demonów od lat inspirują najznakomitsze osobistości nauki. Doktor Leonard Pełka – uczeń Bohdana Baranowskiego – spędził wiele lat swojego życia na studiowaniu tego intrygującego tematu. Efektem jego badań jest „Polska demonologia ludowa. Wierzenia dawnych Słowian” – pozycja wyjątkowa i ponadczasowa.

Demony chmur burzowych i gradowych. Demony wiatrów i wirów powietrznych. Demony domowe, demony zła. Istoty szkodzące położnicom, duszące i wysysające krew. Demony chorób i śmierci. Demony patroszące zwierzęta domowe. Skąd się wzięły? Dlaczego w nie wierzono? Jak z nimi walczono?
Autor odwołuje się do folkloru, nawiązuje do baśni oraz opowieści ludowych z różnych stron kraju, a także do podań i porzekadeł regionalnych. Przedstawia barwny obraz świata polskich demonów, diabłów i istot półdemonicznych, jak również wszelakich strachów, zjaw i mar. Czyni to dokładnie i z pasją, która emanuje z każdej strony tego dzieła.

Polska demonologia ludowa od Leonard J. Pełka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć