ebook Słodka pokusa
4.16 / 5.00 (liczba ocen: 17734)

Słodka pokusa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 20.90
Audiobook - najniższa cena: 29.70
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
19.14 zł
20.90 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
28.00 zł
24.56 zł
27.10 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pełna sprzecznych namiętności powieść autorki słynnych „Złączonych”. Po stracie żony Cassio zostaje sam z dwójką małych dzieci. Musi szybko znaleźć dla nich matkę, a dla siebie kobietę, która ogrzeje jego samotne serce.

Cassio ma władzę, a wraz z nią obowiązki. Mafioso doskonale wie, że w jego świecie posiadanie żony jest nakazem, bo nie ma niczego ważniejszego od tradycji i honoru. I z tego powodu żeni się z 18-letnią dziewczyną

Giulia zawsze zdawała sobie sprawę, że poślubi mężczyznę, którego wybierze dla niej ojciec. Ale nie przypuszczała, że będzie on dużo starszy od niej. Nagle musi zostać matką dwójki maluchów, kiedy nigdy nie trzymała niemowlaka w ramionach.
Giulia szybko się zorientuje, że Cassio nie jest zainteresowany związkiem z nią. Szukał jedynie niani dla swoich dzieci. Jednak dziewczyna postanowi zawalczyć o swoją wizję szczęścia…

O e-booku Słodka pokusa blogerzy napisali:

Cora Reilly nie boi osadzać się pisanych książek w mrocznym i brutalnym świecie mafijnych rodzin. W żadnym razie nie ucieka od brutalnych zasad, wplata je w swoje obyczajowe opowieści w żadnym razie ich osładzając czy też umniejszając, one po prostu są jednym z ich elementów. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat 

Słodka pokusa od Cora Reilly możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Życie upływa zdecydowanie przyjemniej, jeżeli koncentrujesz się na pozytywach.
Cora Reilly to autorka, którą poznałam dzięki książce Złączeni honorem. Choć nie opisano w niej typowego mafijnego świata, była to ciekawa pozycja.

Z jednej strony książka okazała się dobra, ale z drugiej strony czegoś mi w niej brakowało i miałam wrażenie, że powtarza się ten sam schemat. Cora stwarza mafijny świat, ale nie opisuje go - jest jedynie tłem. Nie jest to coś złego, ale jednak tego oczekuje się od tego typu literatury, skoro to romans mafijny. Niemniej jednak było tutaj kilka konfliktów, które sprawiły, że była to niezła pozycja. O czym jest historia? Poznajemy Cassio, który stracił żonę i został z dwójką małych dzieci. Mężczyzna wie, że musi znaleźć dla nich matkę, a jednocześnie kobietę, która będzie dla niego odpowiednia. Jednak to mężczyzna, który ma wiele spraw na głowie. Jest szefem mafii, a do tego taki świat wymaga, aby miał przy sobie kobietę, która będzie błyszczeć u jego boku. Tak jego żoną zostaje Giulia. Dziewczyna ma niespełna osiemnaście lat i męża wybrał jej ojciec...

Między bohaterami występuje różnica wieku. Z opisu wynika, że dziewczyna poślubi dużo starszego od siebie mężczyznę, ale czy 13 lat to dużo? Ona ma 18 lat, on 31. Jednak żeby to była jakaś spora różnica wieku... Nie wydaję mi się. Co ważne od samego początku próbowali znaleźć jakiś sposób, żeby zrozumieć siebie nawzajem, ale Cassio widział w swojej nowej żonie tylko nianię dla dzieci. To, że Giulia postanowiła zawalczyć o siebie tylko pokazało jej determinację. Relacja pomiędzy bohaterami rozwijała się powoli, co trzymało mnie trochę w napięciu.

Słodka pokusa to romans mafijny, ale jak już wspomniałam bez wątku rozlewu krwi czyli tak jakby bez mafii. Bohaterowie zostali świetnie przedstawieni. Myślałam, że Giulia będzie taką szarą myszką, która pod wszystko się przyporządkuje, a tu jednak miłe zaskoczenie. Nie dostałam naiwnej bohaterki, która działa pod wpływem impulsu. Była charakterna i postawiła sobie cel. Walczyła o swoje życie, mimo że ktoś zadecydował za nią w najważniejszym momencie w życiu... Zero płaczu, widziała to co jest realne i starała się robić tak, żeby to jej się w jakiś sposób opłaciło. A muszę przyznać, że bałam się iż dostanę taką Arię 2.0 (bohaterka ze Złączonych honorem). Cassio tak jak jego żona był liderem. Tu nikt nikomu nie ustępował miejsca. Każde z nich grało swoje skrzypce, a co zadziwiające grali zgodnie i synchronicznie. Nie sądziłam, że to może się udać. Jego praca była tylko pracą, a poza nią był zupełnie innym mężczyzną. Bezwzględny szef mafii najbardziej cenił sobie spokój w swoim prywatnym życiu. Choć dojrzałości i postrzegania wielu spraw musiał nauczyć się od Giulii. Może dlatego ten związek był mimo tylu przeciwności silny i dobry?

Podsumowując powieść Cory Reilly mi się podobała, ale czy sięgnęłabym po nią po raz kolejny, nie wiem. Jest to lekka historia, która różni się zupełnie od opisu, który jest umieszczony na tyle okładki.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Znaleźć szczęście w świecie, w którym jest ono uważane za mrzonkę i dziecięcą fanaberię jest co najmniej zadaniem trudnym by nie rzec niemożliwym. Czasem jednak ktoś upiera się przy swoim zdaniu, nie bezmyślnie, lecz dlatego, że dostrzega coś więcej niż inni. Droga może być długa i wyboista, na mecie, której wcale nie musi czekać to, czego się oczekiwało, ale dlaczego od razu zakładać najgorszy wynik?

Nie jest łatwo patrzeć z optymizmem w przyszłość jeśli wydaje się ona z góry pozbawiona kontroli człowieka i skazana na zależność od kogoś innego. Giulia zawsze wiedziała jaki będzie jej los, lecz nie przypuszczała, że tak szybko będzie musiała stawić mu czoła. Była córką mafiosa i miała zostać żoną człowieka, który również parał się taką działalnością. Problem w tym, że jej wizja związku z Cassiem jest całkiem inna niż jego, no cóż odwagi u tupetu dziewczynie nigdy nie brakowało. Ślub i nowe obowiązki wcale nie zmieniły ją, nawet więcej zamierza wykroić dla siebie i nie tylko trochę normalności i szczęścia, nie chwilowego. Ale w ich otoczeniu rzadko kiedy da się je zauważyć, za to, co innego jest codziennością – brutalność, podejrzliwość i karanie śmiercią za zdradę, jakakolwiek by nie była. Czy to nie za wiele jak na tak młodą osobę? Giulia musi zmierzyć się też z rodzinnymi tajemnicami, krwawymi i śmiertelnie groźnymi oraz prawami, od jakich nie ma odstępstw. Cassio chciał odpowiedniej kobiety, takiej odpowiadającej jego pozycji i wiedzącej gdzie jest jej miejsce. Kłopot w tym, że jego żona nie do końca jest taką jaką miał w planach, ale może taką jaką potrzebuje? Ale czy to nie będzie dla nich niebezpieczne? W końcu nie łamie się żadnych praw bezkarnie, nawet jeśli ma się dobre chęci. Pozostaje jeszcze skrywana prawda, tragiczna i bolesna, czy jej poznanie nie zniszczy wszystkiego?

Cora Reilly nie boi osadzać się pisanych książek w mrocznym i brutalnym świecie mafijnych rodzin. W żadnym razie nie ucieka od brutalnych zasad, wplata je w swoje obyczajowe opowieści w żadnym razie ich osładzając czy też umniejszając, one po prostu są jednym z ich elementów. Nie inaczej jest również w Słodkiej pokusie, gdzie od nich wszystko się zaczyna, ale gdzie już kończy to całkiem inna sprawa. Można by przypuszczać, że taka atmosfera nie pasuje do uczuciowych wątków, lecz ta autorka umie je wykorzystać na korzyść swojego pomysłu na motyw oraz w kreacji bohaterów. Tu nie ma udawania, że przemoc i towarzysząca mu otoczka nie rani, a miłość jest czymś prostym i nieskomplikowanym. Jednak na takim gruncie jak się okazuje można tworzyć intrygujące historie, a Słodka pokusa jest jedną z nich, w jakich czytelnik znajdzie o wiele więcej niż się spodziewa. Na pewno nic prostego, w jasnych i łagodnych barwach, raczej mroczniejszych, kontrastowych i przede wszystkim z dużej gamie odcieni emocji. Pisarka z dwóch gatunków wybrała elementy, jakie w sumie złożyły się na ciekawą powieść o ludziach różniących się od siebie od siebie pod każdym względem i mających odmienne oczekiwania. To, co zaczyna ich łączyć okazuje się czymś zaskakującym i pokazującym ile da się zbudować na kompromisie i zrozumieniu drugie człowieka.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć