ebook Polska-Rosja. Historia obsesji, obsesja historii
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 71) Ilość stron (szacowana): 452

Polska-Rosja. Historia obsesji, obsesja historii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 19.95
Audiobook - najniższa cena: 32.64
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 19.95 zł Lub 19.95 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
35.91 zł Lub 32.32 zł
39.90 zł
39.90 zł
-41% 19.95 zł
31.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Książka autorów bestsellerowych „Zwrotnic dziejów”. Fascynująca rozmowa z prof. Andrzejem Chwalbą o polsko-rosyjskiej historii i jej wariantach. Prowokujące pytania, odważne diagnozy, wnikliwe analizy. Lektura niezbędna dla każdego miłośnika historii.

– Skąd się wzięła polsko-rosyjska obsesja?
– Dlaczego ciągle nam z Rosją nie po drodze?
– Które momenty w historii stosunków Polski z Rosją okazały się decydujące dla Polaków, Europejczyków i świata?

Wybitny i ceniony historyk Andrzej Chwalba oraz dziennikarz Wojciech Harpula, wykorzystując formę wywiadu, sprawdzoną w książce „Zwrotnice dziejów”, koncentrują się tym razem na relacjach Polski z „niewygodnym” sąsiadem. Zadają pytania o historię i dynamikę relacji polsko-rosyjskich, decydujące procesy i kluczowe momenty, które zaważyły na losach obu państw. Unia w Krewie 1385 roku, bitwa pod Orszą w 1514, wojny z Moskwą za Batorego, zajęcie Moskwy w 1610, początek „oddawania pola” Rosji w rozejmie andruszowskim, rozbiory, XIX-wieczne powstania narodowe, wreszcie Bitwa Warszawska 1920, zbrodnia katyńska i powojenna instalacja komunistów w Polsce.
Autorzy rzetelnie i zarazem barwnie wyjaśniają, dlaczego do dziś cień Rosji kładzie się na stosunkach wewnętrznych i międzynarodowych Polski.

Polska-Rosja. Historia obsesji, obsesja historii od Andrzej Chwalba, Wojciech Harpula możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć