ebook Prokrustowe łoże. Aforyzmy filozoficzne oraz praktyczne
3.1 / 5.00 (liczba ocen: 5)

Prokrustowe łoże. Aforyzmy filozoficzne oraz praktyczne
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 19.60
wciąż za drogo?
Virtualo#Cyber Monday
Virtualo#Cyber Monday
26.04 złpremium: 16.80 zł Lub 16.80 zł
-29% 19.60 zł Lub 17.64 zł
19.88 zł
21.56 zł Lub 19.40 zł
21.56 zł
22.54 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Zbiór przezabawnych i niezwykle trafnych aforyzmów autora bestsellera Czarny łabędź, w którym autor w zaskakujący sposób demaskuje nasze społeczne iluzje.

Tytuł książki wywodzi się z mitologii greckiej – okrutny zbój Prokrust „udoskonalał” swoich gości na specjalnym posłaniu, rozciągając ich lub przycinając im kończyny. Ta metafora znakomicie oddaje stosunek Nassima Taleba do aroganckich skutków ubocznych współczesnej cywilizacji – podporządkowywania ludzi technologii, obarczania rzeczywistości winą za niedopasowywanie się do modeli ekonomicznych, wynajdywania przez koncerny farmaceutyczne chorób w celu sprzedaży leków, sprowadzania inteligencji do czegoś, co można przetestować w klasie, i wpajania społeczeństwom, że zatrudnienie nie jest formą niewolnictwa.

Posługując się wyjątkowym połączeniem ciętego dowcipu i przekonującej mądrości, Taleb rozwiewa, jedną po drugiej, nasze iluzje, kontrastując klasyczne wartości, takie jak odwaga, elegancja i erudycja, z największymi dolegliwościami współczesności, jak twardogłowie, kołtuneria i pretensjonalność.

„Krystaliczne samorodki myśli Taleba przypominają autonomiczne, ezoteryczne wiersze”. - „Financial Times”

Prokrustowe łoże. Aforyzmy filozoficzne oraz praktyczne od Nassim Nicholas Taleb możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć