ebook Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie
3.29 / 5.00 (liczba ocen: 5228)

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.25
Audiobook - najniższa cena: 29.36
wciąż za drogo?
19.25 zł Lub 17.33 zł
20.29 zł
26.99 zł Lub 24.29 zł
29.90 zł
26.09 zł
26.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy? Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną do siebie.

„Książka o tym, jak znaleźć drogę powrotną do siebie. Takie jest nasze zadanie: twoje i moje. Czuję, że już jesteś na tej drodze; ja też jestem na swojej. Napisałam tę książkę, żebyśmy przez chwilę szły razem” – Natalia de Barbaro

„Ile razy wątpiłam w swoją drogę, w swoją kobiecość, w swój talent? Ile razy schodziłam z mojej ścieżki życia, bo słuchałam innych, czułam się przymuszana, chciałam kogoś zadowolić, stawiałam cudze potrzeby ponad własnymi? Ile razy płakałam z żalu, z bezsilności, ze złości? Tylko ja to wiem… I ty, czytelniczko, też to wiesz o sobie, prawda? To nic złego, to normalne, opowiem ci o sobie, byś mogła się przejrzeć we mnie jak w lustrze – mówi do nas Natalia de Barbaro w swojej książce i prowadzi przez rozdziały o Potulnej, Królowej Śniegu i Męczennicy. «Czuła przewodniczka» jest powrotem do Duszy, która wszystko wie i we wszystkim pomoże. Jeśli tak jak mnie drażnią cię już pomniki i ambony, daj się poprowadzić autorce. Ona idzie w głąb, a nie do przodu, i robi to z czułością, prawdziwie i mądrze” – Magda Mołek, dziennikarka, prowadzi swój kanał z rozmowami na YouTubie „W moim stylu”

„Dziękuję za tę książkę. Postawiła mnie do pionu. Uświadomiła mi, że wszystkie tak się bardzo staramy być idealnymi matkami, żonami, kochankami pracownicami, organizatorkami – niepotrzebne skreślić. Boimy się, że nie spełnimy oczekiwań innych. Szarpiemy się z życiem. Dość tego, Kobiety Kochane! Odpuśćmy! Świat się nie zawali, gwarantuję. Najwyższa pora na czas dobroci dla siebie. Podążaj za Czułą Przewodniczką. Nie znasz? Mieszka w tobie” – Dorota Wellman

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie od Natalia de Barbaro możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nałóg zaczyna się od bólu i kończy bólem.
Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, ale po tylu zachwytach, które czytałam w sieci, bardzo, ale to bardzo chciałam tę pozycję mieć w swojej biblioteczce, przeczytać i ją i pokochać jak inni. I tutaj może nie POKOCHAŁAM jej, ale polubiłam znacznie za treść. Może nie przemówiła do mnie w stu procentach, ale jednak w pewien sposób tak. Odnalazłam w niej kilka ważnych dla siebie informacji, o czym świadczą powkładane do środka karteczki. Uważam, że sięgać po nią można w dogodnym dla siebie czasie, nawet za dziesięć czy dwadzieścia lat - jestem przekonana, że całkiem inaczej na nią spojrzymy. Wiele rzeczy może dla nas brzmi abstrakcyjnie, niemożliwie, czy nawet nie do zmiany, chociaż teraz możemy przypuszczać, że wcale nie jest dobrze... Ja jednak uważam, że terapia, o której nie raz wspomina autorka jest najważniejsza. To od niej trzeba zacząć. I chociaż nie jest łatwo, to należy właśnie od tego zacząć, by móc zrozumieć siebie, odczytać pewne sygnały, zrozumieć swoje otoczenie. Dlaczego właściwie jestem taka, a nie inna? Dlaczego postępuję tak, a nie inaczej? Skąd to się wzięło? Częściowo mamy tutaj na to odpowiedź.

Dlatego też nie uważam, że jest zachwycająca, ale jest naprawdę dobrą lekturą, która pomaga nam zrozumieć samych siebie, znaleźć przyczynę dlaczego jesteśmy tacy, a nie inni.
Nie jest to też zła lektura, tylko dobra. Ma wiele prawd, ale nie ze wszystkim się zgadzam, nie wszystko akceptuję, kto wie, może za kilka lat zmieni się mój punkt widzenia... Kilka osób na pewno się w nich odnajdzie, ale jeżeli ktoś znajduje się w kiepskim stanie psychicznym, raczej za wiele jej nie pomoże, czego poniekąd od tej pozycji oczekiwano. Niemniej jednak ciesze się, że udało mi się ją poznać i sprawdzić, co jest tak zachwalane. I znaleźć coś, co przemówi do mnie. Na chwilę obecną nadal nie ma lepszej książki od Kasi Kucewicz.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Tylko magia słowa
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć