ebook Obsesja Lydii
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 20757) Ilość stron (szacowana): 360

Obsesja Lydii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 24.43
Audiobook - najniższa cena: 25.46
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
24.43 zł Lub 21.99 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
24.93 zł
25.66 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Nie wiesz, do czego jesteś zdolny, póki tego nie zrobisz… „Mrożąca krew w żyłach opowieść o socjopatycznym umyśle. Wielbiciele mrocznych thrillerów psychologicznych będą przerażeni, do czego może popchnąć obsesja” – „Library Journal”

Mój mąż nie chciał zabić Ann Doyle. Ale ta szmata z pewnością na to zasługiwała…
Lydia jest jak skomplikowana łamigłówka. Raz jest ofiarą, a raz katem. Czasem budzi litość, częściej przerażenie. Pieczołowicie dba o nieskazitelny wizerunek żony szanowanego sędziego, kochającej matki jedynaka i pani domu w pięknej posiadłości. Ten dom skrywa jednak mroczny sekret, który może uruchomić niemożliwą do przewidzenia lawinę nieszczęść.
Nikt bowiem nie wie, że Lydia i jej mąż złożyli kiedyś pewnej prostytutce niemoralną propozycję, którą dziewczyna postanowiła wykorzystać. Za ten błąd przyjdzie wszystkim zapłacić wysoką cenę.

„Niezwykła autorka i niezwykła powieść. Przyciąga jak ogień w zimową noc, który sprawia, że drżysz, nawet gdy się do niego zbliżysz” – A.J. Finn, autor „Kobiety w oknie”

Rekomendacje: 

Trudno byłoby znaleźć inną autorkę, która pisze z taką samą nieskomplikowaną zręcznością jak Nugent - jej czysta, rzeczowa proza i szczere obserwacje natury ludzkiej łączą się tutaj, by dostarczyć naprawdę wyjątkową lekturę.bezceremonialna i całkowicie pochłaniająca, szokuje i urzeka nie krwią i posoką, ale tragiczną zdolnością zdesperowanych, zwykłych ludzi do robienia strasznych rzeczy. - Paulina Kaleta - Reading My Love

Obsesja Lydii to z pewnością książka wyjątkowa. Lecz nie jest to tylko komplement. Ona jest jak ranka po ukąszeniu komara. Chcielibyśmy o niej zapomnieć, ale wciąż do niej wracamy. Rozdrapujemy ranę, czytając kolejne rozdziały. Odkładamy książkę, ale coś nam nie daje spokoju i wracamy do lektury, bo ona przyciąga czytelnika, jak ogień ćmę. - Autorski przewodnik kulturalny 

Obsesja Lydii od Liz Nugent możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Obsesja Lydii to z pewnością książka wyjątkowa. Lecz nie jest to tylko komplement. Ta książka jest jak ranka po ukąszeniu komara. Chcielibyśmy o niej zapomnieć, ale wciąż do niej wracamy. Rozdrapujemy ranę, czytając kolejne rozdziały. Czytanie książki, w której nie ma ani jednej pozytywnej postaci, bardzo męczy. Odkładamy książkę, ale coś nam nie daje spokoju i wracamy do lektury. Ta powieść przyciąga czytelnika, jak ogień ćmę.

Tytułowa bohaterka jest psychopatką, która manipuluje wszystkimi osobami ze swego otoczenia. Jest także pozbawiona wszelkich zasad moralnych i zawsze będzie gotowa zrobić wszystko, co przyniesie jej korzyść i nie cofnie się nawet przed morderstwem. Jej mąż Andrew to irytujący safanduła, który całkowicie podporządkował się żonie. Jest tak beznadziejną postacią, że wręcz odczuwamy ulgę, gdy umrze. Syn Laurence jest nastoletnim grubasem posłusznym matce i pozbawionym woli. Matka nim manipuluje, aż do końca. On zaś nawet, gdy już zaczyna to zauważać, nie potrafi się uwolnić od toksycznej rodzicielki. Jego kolejne dziewczyny również nie budzą sympatii. Helen jest prostacka i wulgarna, Bridget naiwna jak gąska i do tego niezbyt mądra. Wyróżnia się nieco Karen, jak się okazuje siostra zabitej na samym początku powieści Anny. Karen jest ładna lecz budzi raczej litość niż sympatię. Nawet psychiatra Malcolm jest głupi i daje sobą manipulować psychopatycznej Lydii. Do tego rzecz dzieje się wiele lat temu w zatęchłej swoim zaściankowym katolicyzmem, zacofanej Irlandii. Naprawdę nie sposób znaleźć tam coś pozytywnego.

Z drugiej jednak strony, nie ma w tej powieści nic, co pod względem psychologicznym bylibyśmy w stanie zakwestionować. Czytając wściekamy się, ale też doskonale wiemy, że świat taki właśnie jest. Oczywiście można byłoby sobie wyobrazić jakąś piękną historię, w której zło zostaje ukarane, a dobro wraca do tych, którzy są dobrzy. A na koniec wszystko ma jakieś swoje pozytywne zakończenie. Ale Obsesja Lydii kończy się inaczej. Sądzę, że finał zaskoczy wszystkich.

Ocena: 5/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Jakim absolutnym talentem jest Liz Nugent. Irlandzka autorka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, a książka Obsesja Lydii to pod każdym względem fenomenalna powieść psychologiczna z ostrą inteligencją, wnikliwością oraz cichym napięciem, Trudno byłoby znaleźć inną autorkę, która pisze z taką samą nieskomplikowaną zręcznością jak Nugent - jej czysta, rzeczowa proza i szczere obserwacje natury ludzkiej łączą się tutaj, by dostarczyć naprawdę wyjątkową lekturę. Bezceremonialna i całkowicie pochłaniająca, szokuje i urzeka nie krwią i posoką, ale tragiczną zdolnością zdesperowanych, zwykłych ludzi do robienia strasznych rzeczy. Lektura obowiązkowa!

Nugent genialnie łączy przenikliwy wgląd i inteligencję emocjonalną z przystępną, wciągającą strukturą fabularną pełną dobrych zwrotów akcji. Szybkie tempo, którymi rozdziały, ostre jak brzytwa spostrzeżenia autorki. To nie jest powieść pełna emocji i przerażających seryjnych morderców, ale jest równie wciągająca - a sposób, w jaki autorce udało się to osiągnąć, można prześledzić bezpośrednio z powrotem do tego, jak bardzo jej ocena ludzkiej natury jest prawdziwa. Nugent ma talent do zagłębiania się w ciemne zakątki ludzkości i wyciągania paskudnych małych nitek, które żyją w każdym z nas. Brak poczucia bezpieczeństwa, chciwość, zaborczość - cechy, które prawdopodobnie wszyscy przejawialiśmy w takim czy innym momencie (bez względu na to, jak bardzo byśmy tego nie chcieli), zostają wyniesione na światło dzienne i prowadzą do druzgocącego końca Obsesji Lydii. Tutaj Nugent bada tragedie i niesprawiedliwości spowodowane przez ludzi, którzy są po prostu ludźmi: dążenie do własnego interesu, ochrona siebie i swoich bliskich oraz podążanie ścieżką najmniejszego oporu, aby uzyskać to, na co zasługują. Autorka stworzyła historię z tak prostym, a niezwykle przekonującym założeniem.

Mówiąc o odkrywaniu ciemnych zakątków ludzkości, czytelnicy nie będą więc zaskoczeni, że Nugent ma również talent do tworzenia postaci, które są całkowicie nielubiane w najlepszy możliwy sposób. To nie jest książka, która przedstawi twojego nowego ulubionego bohatera lub bohaterkę kryminału, ale z pewnością jest to książka, która zapewni mistrzowski kurs pisania złożonych, dokładnie opracowanych antybohaterek. W centrum pojawia się Lydia kobieta, która wydaje się mieć wszystko: wspaniałą rezydencję w Dublinie, mąż z powszechnie szanowaną karierą sędziego i syn, któremu jest całkowicie oddana. Co mogłoby pójść źle? Kiedy mąż Lydii zabija młodą kobietę, zostaje rzucona w wir tajemnic i oszustw. Ale Lydia nie jest zwykłą „żoną w rozpaczy”. Nie, Nugent nadaje Lydii głębię charakteru, jaką powinna mieć każda tytułowa „żona” w każdym aktualnym krajowym thrillerze. Nie jest ofiarą i nie zamierza pozwolić, aby świat jej rodziny został wywrócony - ani nie pozwoli synowi zbliżyć się do odkrycia tajemnic ukrytych w granicach ich malowniczego domu. W miarę jak sekrety i kłamstwa otaczające główną konstrukcję historii, czytelnicy obserwują subtelne, ale nieuniknione pogorszenie się głównej bohaterki. cichy i wyważony, ale istnieje - i prowadzi do szokującego i oszałamiającego wniosku. Warstwy i sprzeczności postaci Lydii są kluczowe dla napięcia i ciemnej klaustrofobii, a czytelnicy będą kochać i nienawidzić tej postaci matki w równym stopniu.

Mistrzowska, całkowicie uzależniająca powieść, którą musicie przeczytać.

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć