ebook Trzynasta opowieść - audiobook
3.95 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 225230)

Trzynasta opowieść - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 25.19
Audiobook - najniższa cena: 29.18
wciąż za drogo?
-20% 29.18 zł Lub 26.26 zł
44.90 zł
44.90 zł
44.90 zł Lub 40.41 zł
36.91 zł
40.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Posiadłość Angelfield to dziś jedynie zgliszcza, ruina, o której mało kto pamięta. Ale dawniej ta podupadła dziś rezydencja była okazałym domem zamożnej i ekscentrycznej rodziny – przebiegłej manipulatorki Isabelle, jej porywczego brata Charliego i dzikich, nieokiełznanych bliźniaczek, Emmeline i Adeline. Do dziś Angelfield, choć niewiele już z niego zostało, skrywa przerażający sekret…

Czy młoda biografka Margaret Lea zdoła odkryć tajemnicę tej wspaniałej niegdyś posiadłości i zamieszkających ją pokoleń jednego rodu oraz mroczny związek łączący domostwo ze sławną autorką bestsellerów Vidą Winter?

Gdy Margaret podąża tropem historii z przeszłości, z cienia wyłania się jej własny bolesny sekret, któremu prędzej czy później będzie musiała stawić czoło.

Opowieść o tragicznych losach rodziny naznaczonej śmiercią i szaleństwem, o miłości na skraju nienawiści, o bolesnej, nieuniknionej stracie i o rozpaczy, której nie leczy upływ czasu.

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Pauliny Holtz.

Trzynasta opowieść - audiobook od Diane Setterfield możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  2,5
  Do połowy interesująca książka wielowątkowa z nieoczywistymi bohaterami. Niestety im dalej, tym gorzej. Przesłodzona patetyczna końcówka i niewiarygodnie domykane wątki przesuwają ją na pozycję bajeczek dla grzecznych dziewczynek, do tego nie bardzo rozgarniętych. Niestety inteligentny, myślący czytelnik nie uwierzy w te niewiarygodne rozwiązania i bezsensowne tłumaczenia typu: człowiek znika nikt go nie szuka, dom jest zrujnowany i mieszkają w nim samotnie dwie nastolatki, którymi nikt się nie zajmuje, pieniądze dosłownie spadają z nieba, a ludzie nie potrafią odróżnić jednej siostry od drugiej i są wobec nich spolegliwi i spełniający ich oczekiwania. Może dla naiwnych dziewczynek w różowych spódniczkach zachwycających się jednorożcami opowieść jest fascynująca, niestety dla nikogo innego.
  Doceniam kompozycję powieści i jej szkatułkowość (tylko dlatego w ocenie pojawiają się gwiazdki), ale jak wspomniałam powyżej fabuły tych mini opowieści pozostawiają wiele do życzenia i obnażają niedociągnięcia warsztatu pisarskiego autorki.
  Słuchałam tej książki w formie audiobooka czytanego przez Jagodę Bloch. Interpretacja ta również pozostawiała trochę do życzenia: oprócz tekstu właściwego słuchacz dosłyszy także nieplanowane dźwięki takie jak szelest przewracanych stron, ale też mniej przyjemne jak przełykanie śliny i zjadanie końcówek w czytanych wyrazach.
  Słuchowisko brzęcząc w tle urozmaicało moją pracę przy komputerze, ale nawet na moment nie spowodowało takiego zaciekawienia, abym przerwała swoje zajęcie. Kilka fragmentów musiałam odsłuchiwać ponownie, bo autorka kilkakrotnie przeskakuje od bohatera do narratora, od jednej opowieści do drugiej. Trochę jest to chaotyczne, czasami niepotrzebnie gmatwające fabułę, tylko po to aby zyskać kilka stron objętości.
  Ogólnie taka sobie opowiastka, nic wciągającego, zapadającego w pamięć, ani wnoszącego jakąkolwiek wartość do czytelniczego świata osoby, która czyta dużo. Sami podejmijcie decyzję czy warto.

Warto zerknąć