ebook Wszyscy słyszeli jej krzyk
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 205)

Wszyscy słyszeli jej krzyk
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.55
wciąż za drogo?
17.55 złpremium: 10.53 zł Lub 10.53 zł
19.90 zł
22.65 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
18.50 zł
19.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Powieść Ryszarda Ćwirleja – mistrza kryminału retro i trzykrotnego zdobywcy nagrody Wielkiego Kalibru. Trzy sprawy, pozornie w żaden sposób ze sobą niezwiązane. Nie da się ich jednak przeprowadzić, bez udziału szefa poznańskiej, policyjnej grupy pościgowej komisarza Antoniego Fischera. W Poznaniu końca lat 20. znów dojdzie do mrocznych roszad z udziałem typów spod ciemnej gwiazdy…

O POWIEŚCI „Wszyscy słyszeli jej krzyk”; Ryszard Ćwirlej [e-book w formatach epub i mobi]:

Rok 1929. W Poznaniu trwa Powszechna Wystawa Krajowa, prezentująca gospodarczy dorobek dziesięciu lat Niepodległej Polski. Ściągają na nią przybysze z całego kraju, nie tylko ci, których interesuje wielka ekspozycja, ale także tacy, dla których PeWuKa to możliwość szybkiego zarobku. Uroczysty nastrój psuje jedna seria napadów na targowych gości. Policja musi więc jak najszybciej ująć przestępców, by zapewnić spokój w mieście.
Te wydarzenia relacjonuje otwarte niedawno poznańskie radio. Komisarz Antoni Fischer, zafascynowany nowym wynalazkiem, ma wygłosić przed mikrofonem odczyt o humanitarnej działalności radia. Jednak tuż przed jego wystąpieniem do studia wpada uzbrojony szaleniec, który otwiera ogień do zebranych tam ludzi. Antoni Fischer musi wziąć sprawy w swoje ręce.
Okazuje się, że to dopiero początek niecodziennych zajść, które rzucą poznańskiego śledczego w sam środek rwącej rzeki wydarzeń, w które zaangażowane są wywiady Niemiec i bolszewickiej Rosji. Na szczęście polski kontrwywiad, z którym współpracuje Fischer, nie zasypia gruszek w popiele. Kapitan Mikołajewski przygotowuje tajną akcję, w której prócz szpiegów wezmą udział poznańscy złodzieje z bandy Tolka Grubińskiego…

Rekomendacje: 

Ryszard Ćwirlej zgotował Fischerowi mocną kryminalną zagadkę, a nam iście solidną dawkę emocji. A to wszystko okraszone klimatem przedwojennego Poznania. Warto poznać kolejną sprawę, którą poprowadzi niezawodny Antoni Fischer. Doskonale skrojona i świetnie poprowadzona fabuła, czy też język i styl autora oraz wspomniany klimat są mocnym punktem tej książki. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Wszyscy słyszeli jej krzyk od Ryszard Ćwirlej możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Pieniądze szczęścia nie dają, ale pozwalają przyjemnie być nieszczęśliwym.
Trzy sprawy, trzymające w napięciu. Czy Antoni Fischer im podoła? Pewne jest to, że Ryszard Ćwirlej podażą po Wielkopolsce czyniąc to w wielkim stylu. Jak na mistrza kryminału retro przystało. A mi nie przystoi nic innego, jak tylko zachęcić Was do sięgnięcia po Wszyscy słyszeli jej krzyk. Wszyscy, którzy czytali wcześniejsze części wiedzą co mam na myśli. A moje myśli nieustannie krążyły wokół historii stworzonej przez Pana Ryszarda.

Wszystko zaczyna się w 1929 roku. W Poznaniu podczas Powszechnej Wystawy Krajowej dochodzi do serii napadów na targowych gości. Jak się okazuje wydarzenie to nie jest tylko okazją do podsumowania dorobku dziesięciu lat niepodległej Polski, lecz również sposobem na szybki zarobek dla złodziei. Organy ścigania muszą powstrzymać tę falę, by wystawa ta nie straciła swojego dobrego imienia. Promocja wydarzenia relacjonowana jest również przez nowo powstałe poznańskie radio. Komisarz Antoni Fischer jest jego gościem. Podczas audycji ma wygłosić mowę o humanitarnej roli radia. Niestety program zakłócony zostaje przez wtargnięcie do siedziby radia uzbrojonego szaleńca, który otwiera ogień do zgromadzonych gości. Sytuacja nabierają na sile, gdy okazuje się, że wywiad niemiecki i rosyjski zaangażowane są w ostatnie wydarzenia w Poznaniu. Polski kontrwywiad ma trudny orzech do zgryzienia. Na domiar złego do rąk złodziei trafiają tajne dokumenty. Kapitan Mikołajewski opracowuje akcję, w której udział wezmą poznańscy złodzieje z grupy Tolka Grubińskiego.

Muszę przyznać, że Ryszard Ćwirlej zgotował Fischerowi mocną kryminalną zagadkę, a nam iście solidną dawkę emocji. A to wszystko okraszone klimatem przedwojennego Poznania. Warto poznać kolejną sprawę, którą poprowadzi niezawodny Antoni Fischer. Nie tylko doskonale skrojona i świetnie poprowadzona fabuła, czy też język i styl autora oraz wspomniany klimat są mocnym punktem tej książki. Również nieoczekiwane zwroty akcji oraz barwni bohaterzy, sprawiają, że Wszyscy słyszeli jej krzyk jest kryminałem o którym należy głośno powiedzieć, wręcz wykrzyczeć, że najnowsza powieść Ryszarda Ćwirleja zasługuje na miano Najlepszej Interesującej Książki. A jeśli interesują Was wcześniejsze kryminalne zagadki z komisarzem w roli głównej, to koniecznie sięgnijcie po uprzednie części (Tam Ci będzie lepiej, Tylko umarli wiedzą, Już nikogo nie słychać, Pójdę Twoim śladem, Zaśpiewaj mi kołysankę). Ryszard Ćwirlej stworzył fenomenalną serię kryminałów retro, którą zdecydowanie polecam! Dlatego też nie dziwi fakt, że autor jest trzykrotnym zdobywcą Nagrody Wielkiego Kalibru.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć