Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.03 / 5.00
liczba ocen: 52527
Ilość stron (szacowana): 1257
cena od: 35.18
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 35.18 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
35.18 zł
36.82 zł
37.27 zł
44.90 zł
44.90 zł
Pozostałe księgarnie
44.90 zł
35.90 zł
35.92 zł
36.82 zł
37.27 zł
40.41 zł
40.41 zł
40.50 zł
41.76 zł
44.49 zł
44.90 zł
Opis:

 

Trzymasz w dłoniach oszałamiające dokonanie intelektualnego tytana – książkę przystępną, mądrą i głęboką. Kup ją szybko, czytaj powoli i wracaj do niej wiele razy. Dzięki temu zaczniesz inaczej myśleć i pracować, inaczej pojmować świat i inaczej podchodzić do własnego życia.

prof. Richard H. Thaler

współautor książki Nudge

Daniel Kahneman – profesor psychologii Uniwersytetu Princetown, laureat Nagrody Nobla (2002) z dziedziny nauk humanistycznych za psychologiczne odkrycia, które podważyły model racjonalności ludzkich osądów i decyzji. Jest jednym z najważniejszych myślicieli współczesności. Jego idee wywarły kolosalny wpływ m.in. na ekonomię, medycynę i politykę. Nigdy dotąd nie zgromadził w jednym miejscu owoców swoich wieloletnich badań i przemyśleń, zrobił to dopiero w Pułapkach myślenia.

Jest to książka przełomowa. Kahneman objaśnia nam działanie umysłu i opisuje, jak o naszym myśleniu decydują dwa systemu: System 1 – szybki, intuicyjny i emocjonalny oraz System 2 – wolniejszy, ale działający w sposób bardziej logiczny. Kahneman odkrywa przed nami niezwykłe możliwości – ale też błędy i usterki – szybkiego myślenia, wskazując wszechogarniający wpływ intuicyjnych wrażeń na nasze myśli i zachowania.

Ta książka ukazuje w nowym świetle wiele ważnych zagadnień. Jakie ma znaczenie dla naszych biznesowych strategii fakt, że przejawiamy niechęć do ponoszenia strat i nadmierną pewność siebie. Dlaczego tak trudno przewidzieć, co zapewni nam szczęście w przyszłości? Skąd się biorą trudności w obiektywnej ocenie ryzyka w pracy i codziennym życiu? Jakie błędy myślowe wpływają na nasze decyzje, gdy inwestujemy na giełdzie albo planujemy wakacje? Na te pytanie nie da się odpowiedzieć, nie wiedząc, jak oba systemy kształtują nasze osądy i decyzje.

Kahneman wciąga czytelnika do żywej rozmowy o ludzkim myśleniu i pokazuje, kiedy można, a kiedy nie wolno ufać intuicji. Radzi, jak wykorzystać potencjał wolnego myślenia, dzieli się praktycznymi wskazówkami i przenikliwymi spostrzeżeniami na temat wyborów w życiu zawodowym i osobistym. Dzięki Pułapkom myślenia nauczysz się inaczej myśleć o myśleniu.

 

CYTATY:
Jeśli poczujesz niepokój, a następnie spotka cię przykre doświadczenie, z perspektywy czasu nazwiesz swój niepokój „intuicją”.
Kierując się zasadą „Istnieje tylko to, co widzisz”, umysł zbyt łatwo osiąga pewność jedynie dlatego, że ignoruje wszystko to, czego nie wie.
Zastępowanie pytania innym w nieunikniony sposób powoduje systemowe błędy.
Aktualny stan umysłu silnie wpływa na ogólną ocenę szczęścia.
Ocena atrakcyjności drugiej osoby to jedna z ocen podstawowych. Czy tego chcesz, czy nie, robisz to automatycznie i wpływa to na twoje zachowanie.
Często bywa wręcz tak, że im mniej wiemy, tym łatwiej jest nam ułożyć sobie wszystko w spójną całość.
Za często - o wiele za często - jesteśmy skłonni odrzucać pogląd, że w życiu wiele rzeczy jest kwestią czystego przypadku.
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć