ebook Schronisko
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 2993)

Schronisko
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 20.29
wciąż za drogo?
-34% 20.29 zł
28.89 zł Lub 26.00 zł
33.99 zł Lub 30.59 zł
20.39 zł
-24% 25.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)

Mrożąca krew w żyłach historia zaginięcia utalentowanej nastoletniej szachistki. Jeden z najgłośniejszych zagranicznych thrillerów ostatnich lat.

Schronisko to lektura obowiązkowa dla fanów książek B.A. Paris i hitowego serialu "Gambit Królowej". Diabelnie wciągająca fabuła, absolutnie nieprzewidywalne zwroty akcji i błyskotliwa gra psychologiczna. Fantastyczny i przeszywająco mroczny debiut Sama Lloyda zachwycił zagraniczne media i błyskawicznie przysporzył autorowi rzesze fanów.

Trzynastoletnia Elissa ma za chwilę wziąć udział w najważniejszym wydarzeniu swojego życia, Ogólnoangielskim Młodzieżowym Grand Prix w Szachach. Jednak tuż przed rozpoczęciem turnieju zostaje porwana i budzi się w podziemnej celi gdzieś w Lesie Pamięci. Elijah ma dwanaście lat, ale zna cała okolicę jak własną kieszeń. Kiedy pojawia się w celi, dziewczyna liczy na to, że jej pomoże i pójdzie na policje. Jednak chłopiec nie chce, żeby Elissa odeszła z lasu. W miarę jak zachowanie jej porywacza robi się coraz dziwniejsze, nastolatka uświadamia sobie, że ów dziwny, samotny chłopiec to jej jedyna nadzieja na przetrwanie. Próbuje go przechytrzyć i tak rozpoczyna się pełna zdradliwych pozorów gra w kotka i myszkę – a jednocześnie zawiązuje się relacja, która przesądzi o losach obojga nastolatków.

Rekomendacje: 

Sam Lloyd przedstawia nam porywającą opowieść, która kilkakrotnie zaskakuje czytelnika. Gdy wydaje się, że już wszystko wiemy, że historia zbliża się do finału, nagle okazuje się, że to były kolejne zasłony i pozory. A cały czas toczy się gra na czas pomiędzy policją, a okrutnym i nieludzkim porywaczem, którego motywy są prawie do końca niejasne. - Autorski przewodnik kulturalny

Schronisko od Sam Lloyd możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Schronisko to taki gambit królowej, która została porwana i uwięziona. Z rozwoju akcji szybko dowiadujemy się że młoda szachistka Elissa, która została porwana, jest zapewne kolejną ofiarą tego samego porywacza. Jednak tym razem porywacz stanął wobec trudniejszego przeciwnika niż poprzednie dzieci. Dziewczynka jest zdolną szachistką, ma wyjątkowo sprawny i logiczny umysł oraz niezwykłą determinację.

Norę, w której uwięziona jest Elissa odwiedza Elijah. Dziewczynka nie wie, kim on jest. Sprawia wrażenie małego chłopca, więc bohaterka ma nadzieję, że skłoni go, by jej pomógł. Niestety nie jest to wcale proste. Elijah chętnie rozmawia z uwięzioną bohaterką, ale niewiele mówi o sobie. Dziewczynka jednak potrafi go przechytrzyć i dowiaduje się kilku szczegółów o miejscu porwania. Z kolei porywacz, którego nazwała ghulem, zmusza ją do wygłoszenia kilku zdań przed kamerą.

Prowadząca śledztwo wraz z matką dziewczynki oglądają film, który porywacz umieścił na Youtube, i odkrywają, że Elissa zawarła w nim sporo wskazówek. Ale czy to wystarczy?

Schronisko to bardzo nietypowa powieść kryminalna. Czytelnik poznaje trzy narracje, a żadna z nich nie jest pełna, więc sam musi z nich zbudować obraz sytuacji. Nie wiemy, kim jest Elijah, a w związku z tym trudno przewidzieć, jakie podejmie decyzje i czy będą one korzystne dla Elissy. Narracja Elissy jest z konieczności najbardziej fragmentaryczna, ale ukazuje sposób jej myślenia i determinację. Trzecią perspektywę stanowi historia widziana oczami zaangażowanej w śledztwo policjantki, która robi wszystko, by odnaleźć dziewczynkę. Jednak zdaje sobie sprawę, że każdy upływający dzień zmniejsza szansę porwanej na przeżycie.

Sam Lloyd przedstawia nam porywającą opowieść, która kilkakrotnie zaskakuje czytelnika. Gdy wydaje się, że już wszystko wiemy, że historia zbliża się do finału, nagle okazuje się, że to były kolejne zasłony i pozory. A cały czas toczy się gra na czas pomiędzy policją, a okrutnym i nieludzkim porywaczem, którego motywy są prawie do końca niejasne. Powieść warta przeczytania.

Ocena: 5/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć