ebook Kiedy spałaś
3.99 / 5.00 (liczba ocen: 16212)

Kiedy spałaś
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 16.44
wciąż za drogo?
16.44 zł Lub 14.80 zł
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
16.43 zł
19.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)

Wyjątkowo mroczny thriller. Jego autorka – Liz Lawler – obudzi w nas najbardziej skryte lęki. Doktor Alex Taylor odzyskuje świadomość się na stole operacyjnym. Jest unieruchomiona. Tuż nad nią stoi lekarz ukryty za maską chirurgiczną. Nie zna go, ale z przerażeniem stwierdza, że ma zamiar ją skrzywdzić. W chłodny, metodyczny sposób opowiada, w jaki sposób to zrobi. Zanim Alex zdąży zawołać o pomoc, dostaje kolejną dawkę znieczulenia…

Nikt nie chciał jej uwierzyć. Najłatwiej było uznać ją za niepoczytalną…

O POWIEŚCI „Kiedy spałaś” Liz Lawler [e-book w formatach epub i mobi]:

Alex zostaje znaleziona w środku nocy na szpitalnym parkingu. Kiedy budzi się po raz kolejny pośród życzliwych sobie osób, natychmiast zgłasza atak i gwałt. Jednak policja sceptycznie odnosi się do jej opowieści. Uważa, że dr Taylor jest ofiarą ataku sadystycznego psychopaty.
Badanie nie wykazuje śladów napadu. Pomimo istnienia drobnych dowodów potwierdzających prawdomówność Alex nikt jej nie wierzy. Jej zeznania są kwitowane lekceważącym tonem, niemal chichotem. Nawet najbliżsi są przekonani, że uroiła sobie napaść. Jest pozostawiona kompletnie sama sobie. Aż dowiaduje się, że jest kolejna ofiara…

Kiedy spałaś od Liz Lawler możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Od zawsze fascynował mnie w literaturze świat medyków, szpitali itd... Trochę dziwne, bo w zwykłym życiu mdleję nawet na badaniu krwi... Zapraszam na moją opinię na temat tego thrillera.

Główną bohaterką jest bardzo utalentowana doktor Alex Taylor. Pewnego dnia po skończonym dyżurze wystrojona na obcasach biegnie do samochodu, gdyż śpieszy się na randkę. I tutaj następuje coś dziwnego.... Kobieta budzi się na stole operacyjnym, jest skrępowana, a nad nią stoi ktoś w przebraniu lekarza, kto chce ją skrzywdzić. Dziwnie brzmiącym głosem mówi co jej zrobił i co dalej planuje... Alex otrzymuje zastrzyk i budzi się po raz kolejny w szpitalu, w którym pracuje. Okazuje się, że została znaleziona nieprzytomna na szpitalnym parkingu i według lekarzy spadł jej na głowę konar z drzewa.

Kobieta od razu po przebudzeniu zgłasza gwałt i przetrzymywanie przez kogoś na stole operacyjnym. Policja i współpracownicy uważają, że coś się jej pomieszało w głowie, można rzec, że traktowana jest nie do końca serio... Nikt jej nie wierzy, w pewnym momencie kobieta sama podejrzewa, ze to jej wyobraźnia. Aż do pewnego razu, kiedy okazuje się, że ofiar jest więcej...

Czy wydarzenia z sali operacyjnej miały miejsce? Kto za tym stoi?

Autorka specjalnie mocno plątała fabułę, żeby pogubić czytelnika. Czy jej się to udaje? Trochę tak, ale zgadłam zakończenie.... Pierwsza połowa zdecydowanie lepsza, szybka fabuła, potem następuje takie odprężenie... szkoda, bo osobiście lubię jak thriller trzyma mocno w napięciu i nie odpuszcza.

Mimo to uważam, że thriller jest warty przeczytania. Dlaczego? Z jednego głównego powodu: czytając tę książkę czytelnika zaczyna nużyć już to, że Alex mówi swoje, a całe społeczeństwo obok jej nie wierzy. Ale autorka napisała prawdę, ile razy było tak, że ofiary mówiły prawdę, a nikt im nie wierzył... ani policja, rodzina, najbliżsi... W końcu sama ofiara wątpi w swoje zdrowie psychiczne.... Jakie to musi być okropne uczucie? Ileż osób wtedy odbiera sobie życie? To jest wartość tego thrillera - takie drugie dno i element obyczajowo - psychologiczny takiej sytuacji.

To jest dobry debiut, który daje duże rokowania co do następnej książki autorki.

Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć