ebook Dziewczyna znad morza
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 47)

Dziewczyna znad morza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.74
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
19.74 zł Lub 17.77 zł
23.03 zł 20% rabatu
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
19.74 zł
23.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Powieść o tym, że zawsze znajdzie się miejsce na miłość i szczęście

Liwia Duńczyk zawodowo zajmuje się zarządzeniem kryzysowym, a pesymistyczne scenariusze wypełniają jej każdy dzień. Na szczęście wytchnienie przynoszą jej czarno-białe filmy i muzyka z dawnych lat. Pełna tajemnic dziewczyna pragnie spokojnej i bezpiecznej codzienności. Jednak pewnego dnia jej uporządkowany świat zatrzęsie się w posadach.

Czy Liwia wykorzysta szansę, jaką daje jej los i zmieni swoje życie?

Czy oprócz chłodnej kalkulacji i wygranej znajdzie się miejsce na miłość?

O e-booku Dziewczyna znad morza blogerzy napisali:

Dorota Milli ponownie zachwyca. Najnowsza powieść Dziewczyna znad morza kolejny raz zabiera nas w głąb poruszającej historii. Autorka chwyta za serce, dając nam chwile wzruszenia. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Dorota Milli ma ogromny dar do kreowania postaci, do stawiania przed nimi bardzo realnych problemów i ukazywania tego jak ogromną przemianę przechodzę. Nie ma w tej powieści wielu dram, nie ma też przesadnego lukru. Jest za to życie, bardzo prawdziwe, takie zwyczajnie niezwyczajne. Dzięki temu nie tylko tę książkę poznaje się z ogromną ciekawością, ale także z wielką sympatią. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie 

Dziewczyna znad morza od Dorota Milli możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Główną bohaterką powieści Dziewczyna znad morza jest Liwia Duńczyk, która zawodowo zajmuje się zarządzaniem kryzysowym. Niestety, teraz Lidia, totalna pesymistka będzie musiała zmierzyć się z kryzysem w swoim własnym życiu. Pomimo, że jest świetna w tym co robi, z dnia na dzień zostaje bez pracy. Nie pomaga jej również fakt, że Duńczyk zupełnie nie potrafi walczyć o siebie. Czy zatem kobieta odnajdzie się w nowej pracy, w której to właśnie walka i ciągła rywalizacja gwarantuje przetrwanie? Czy Liwia zdobędzie się wreszcie na odwagę by postawić na siebie i swoje szczęście? Tego dowiecie się oczywiście sięgając po tę książkę.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Dziewczyna znad morza to drugi tom cyklu z Haną i Liwią, które miałyśmy przyjemność poznać dzięki powieści Schwytać szczęście, w której ja osobiście jestem totalnie zakochana. I pomimo, że w drugim tomie zabrakło mi leciutko tej dziewczęcej radości, za która pokochałam jej poprzedniczkę to i tak muszę przyznać, że jej lektura była dla mnie niezwykłą przyjemnością.

Pani Dorota Milli ma ogromny dar do kreowania postaci, do stawiania przed nimi bardzo realnych problemów i ukazywania tego jak ogromną przemianę przechodzę. Nie ma w tej powieści wielu dram, nie ma też przesadnego lukru. Jest za to życie, bardzo prawdziwe, takie zwyczajnie niezwyczajne. Dzięki temu nie tylko tę książkę poznaje się z ogromną ciekawością, ale także z wielką sympatią. Czasem czułam się jakbym obie przyjaciółki traktowała jak bardzo dobre znajome, z którymi sama chciałabym spotkać się na kawie.

Bardzo przypadł mi również do gustu klimat powieści. Z jednej strony autorka ukazuje bezwzględny świat PR z drugiej natomiast jest w tym jakaś lekkość, prostota – w dobrym znaczeniu tego słowa. Cudownie spędziłam swój czytelniczy czas z tą książką i ogromnie się cieszę, że na mojej skromnej półeczce czeka już na mnie kolejna powieść autorki.

Komu polecam?

Jeśli szukacie ciepłej, mądrej a przy tym niezwykle prawdziwej powieści o życiu i tym co ono niesie koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Znajdziecie w niej ciekawą fabułę, intrygujących bohaterów i ogromne ciepło, które płynie ze słów autorki. Dziewczyna znad morza jak i Schwytać szczęście to idealne pozycje na letnie, ciepłe dni.

Ja polecam Wam z całego serca.

Ocena: 5+/6
©Kocham Cię, moje życie
Dorota Milli ponownie zachwyca. Najnowsza powieść Dziewczyna znad morza kolejny raz zabiera nas w głąb poruszającej historii. Autorka chwyta za serce, dając nam chwile wzruszenia.

Ponownie zabiera nas nad polski Bałtyk. A dokładnie do Gdyni, gdzie mieszka i pracuje Liwia Duńczyk. Profesją kobiety jest zarządzanie kryzysowe. W dziale Public Relations odpowiedzialna była za strategię w zakresie wizerunku rynkowego przedsiębiorstwa. Pracując w gdyńskiej firmie konsultingowej kieruje się zasadą fair play. Czy jest to wyrazem jej naiwności? Myślę, że nie.

Niestety jak to często w życiu bywa, również w przypadku naszej bohaterki sprawiedliwość odsunięta jest na drugi bok. Nieczyste zagrania oraz podstawianie przysłowiowych nóg nie jest obce w firmie, w której pracuje. Liwia kieruje się w swoim życiu zasadami, które w jej pracy okazały się zgubne. A w konsekwencji doprowadziły do jej utraty. Niestety sumienność i uczciwość zdały się na nic, gdy Roman Gadziński, kierując się brakiem wszelkich zasad, przyczynił się do zwolnienia kobiety.

Czy Liwia Duńczyk zdoła odnaleźć się w nowym położeniu? Czy utrata pracy zniszczy w niej wartości, którym była wierna? Czy zdoła podnieść się po ciosie, które zadało jej życie?

Dorota Milli ukazuje nam realia jakimi rządzi się praca w korporacjach, firmach, w których sukces pracownika wiąże się z porażką drugiego. Gdzie nieczyste zagrania są drogą na skróty w odniesieniu sukcesu. A przecież zdawałoby się, że pracując w grupie, razem można odnieść sukces. Niestety jak pokazuje Pani Dorota nie zawsze tak jest. Co gorsze również w prawdziwym życiu.

Autorka zarysowała nie tylko poruszającą historię, lecz pozwala nam zastanowić się dlaczego tak jest? Dlaczego w wielu miejscach pracy niezdrowa konkurencja, nieczysta rywalizacja wygrywa z sumienną i sprawiedliwą postawą pracowników. Dorota Milli skupiła się na jakże ważnym i niestety aktualnym problemie, z którym boryka się wielu pracowników.

Dziewczyna znad morza jest historią o poszukiwaniu przyjaźni i szczęścia. Powieść dotyka współczesnego problemu relacji zawodowych, które jeśli są toksyczne mogą mieć negatywne przełożenie na życie prywatne. Liwia Duńczyk tracą pracę, utraciła coś więcej, wiarę w drugiego człowieka.

Czy teraz będzie potrafiła na nowo zaufać drugiemu człowiekowi? Czy znajomość z Robertem pozwoli jej ponownie znaleźć szczęście i wytchnienie? Czy obawa przed zranieniem zamknie kobietę przed szasną na radosne chwile w życiu. Pewne jest to, że Dziewczyna znad morza zapewni nam wiele wzruszających chwil. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 6/6

©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć