ebook Odyseja marsjańska - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 174

Odyseja marsjańska - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - najniższa cena: 12.90
13.86 złpremium: 8.94 zł Lub 8.94 zł
12.90 zł Lub 11.61 zł
14.90 zł
14.90 zł Lub 13.41 zł
13.43 zł
14.90 zł

„Odyseja marsjańska” (1949) to klasyk science fiction autorstwa Stanleya G. Weinbauma. Akcja rozgrywa się na początku XXI wieku, prawie dwadzieścia lat po wynalezieniu energii atomowej i dziesięć lat po pierwszym lądowaniu na Księżycu.

Czteroosobowa załoga Aresa wylądowała na Marsie w Mare Cimmerium. Tydzień po wylądowaniu Dick Jarvis, amerykański chemik, wyrusza pomocniczą rakietą, aby sfotografować krajobraz. Po ośmiuset milach silnik rakiety Jarvisa gaśnie, a on rozbija się w jednym z regionów Thyle. Zamiast siedzieć i czekać na ratunek, Jarvis postanawia wrócić na północ do Ares. Zaraz po przejściu do Mare Chronium Jarvis spotyka marsjańskie stworzenie walczące o życie z innymi istotami. Zauważa, że Marsjanin nosi torbę na szyi, więc ratuje ją przed śmiercią. Uratowana istota określa się jako Tweel. Tweel towarzyszy Jarvisowi w jego podróży powrotnej do Ares...

„Tweel”, pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych kosmitów we wczesnym science fiction i był on inspiracją dla kosmitów w pracach Isaaca Asimova i Arthura C. Clarke'a.

„Tweel” ma nawet swój własny wpis w Wikipedii. Isaac Asimov opisał Tweela jako pierwszą postać science fiction, która spełniła marzenie Johna W. Campbella o „stworzenie, które myśli równie dobrze jak człowiek, albo lepiej niż człowiek, ale nie jak człowiek.”

Odyseja marsjańska - audiobook od Stanley Grauman Weinbaum możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć