ebook Ludowa Historia Polski - audiobook
3.84 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 461)

Ludowa Historia Polski - audiobook
audiobook (mp3)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 18.00
Audiobook - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
19.90 zł
33.92 zł Lub 30.53 zł
35.91 zł Lub 32.32 zł
35.91 zł
Inne proponowane

Opowieść o tym, co zostało w polskiej pamięci zakłamane, albo z niej wyparte. To historia 90 proc. Polaków — ubogich i niewykształconych, tych, którzy mieli ciężko pracować i słuchać narodowych elit — od początku Polski aż do czasów współczesnych.

Głównym przedmiotem książki jest władza — władza tych, którzy w społeczeństwie są na górze nad tymi, którzy są na dole — oraz instytucje społeczne, które służyły elitom do przejmowania tego, co wyprodukował lud. To nie tylko więc historia poddaństwa i pańszczyzny, ale także relacji w fabryce i w biurze w XIX w. To historia ludowa, a nie narodowa: autora mniej interesują wojny i powstania, a bardziej to, jak ich sukcesy i klęski zmieniały relacje pomiędzy mieszkańcami naszego kraju, Polakami, Żydami, Ukraińcami i innymi mniejszościami.

Ludowa Historia Polski - audiobook od Adam Leszczyński możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć