ebook Czas na sen
4.64 / 5.00 (liczba ocen: 51)

Czas na sen
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 28.97
Audiobook - najniższa cena: 33.12
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
28.97 zł 20% rabatu
29.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Po sześciu latach od ucieczki z domu Taylor żyje spokojnie z dala od rodzinnego miasta, gdzie był nękany i wytykany palcami z powodu zaburzeń psychicznych i doświadczeń paranormalnych. Nagle otrzymuje telefon od matki, która przedstawia mu krytyczny stan zdrowia jego dwunastoletniego brata i bezsilność lekarzy, nie będących w stanie wybudzić go z głębokiej śpiączki. Taylor wraca w swoje rodzinne strony, wiedząc, że to co dzieje się z jego młodszym bratem jest skutkiem działania miejsca oraz istot, jakich lekarze nie wyobrażali sobie nawet w najgorszych koszmarach.

Wyścig o życie braciszka się rozpoczął. Przed Taylorem stoi zadanie powrotu do najczarniejszej przeszłości swego życia. Jak daleko posunie się, aby uratować brata? Szpital do którego trafił, skrywa mroczne tajemnice świata, gdzie wstęp mają tylko umarli...

Rekomendacje: 

Muszę się przyznać, że nieco obawiałam się tej książki. Okładka jest specyficzna, opis wyraźnie wskazuje na coś więcej, niż thriller. Zasiadłam do lektury i... Bawiłam się naprawdę dobrze! Jeżeli szukacie czegoś z elementami grozy, lubicie zjawiska paranormalne, to śmiało możecie sięgnąć po Czas na sen. - Malwina - zakątek czytelniczy 

Czas na sen od Paweł Leśniak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Muszę się przyznać, że nieco obawiałam się tej książki. Okładka jest specyficzna, opis wyraźnie wskazuje na coś więcej, niż thriller. Zasiadłam do lektury i... Bawiłam się naprawdę dobrze!

Taylor wraca w rodzinne strony po telefonie matki - jego brat miał wypadek i przebywa w śpiączce. Taylor jednak wie, że to nie jest zwykła śpiączka. Wie, że jest możliwość uratowania brata, ale będzie to oznaczało spotkanie z czymś, przed czym od wielu lat ucieka.

Jeśli miałabym przyrównać tę historię do czegoś, co już każdy z nas zna, byłby to serial Stranger Things. Zdecydowanie są to podobne klimaty. Podobała mi się wykreowana przez autora rzeczywistość (upiory na okładce nie znalazły się na niej bez przyczyny), sposób poprowadzenia akcji (choć czasem miałam wrażenie, że dzieje się za dużo i spokojnie można by Czas na sen podzielić na dwa tomy) i wykreowani bohaterowie (którzy nie są czytelnikowi obojętni, niektórych się uwielbia, innych nienawidzi). Autor sprawnie posługuje się językiem, tworząc tę historię, dzięki czemu książkę się po prostu dobrze czyta. Na pewno nie jest to zwykły thriller, mamy tutaj do czynienia z elementami paranormalnymi i bardziej bym określiła tę książkę mianem horroru. Były momenty, gdy serce mi waliło z nerwów i chciałam jak najszybciej przeczytać dany fragment, by wiedzieć, jak dalej potoczy się akcja.

W książce znajdziemy też próbę odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań, które zadaje sobie ludzkość od zarania dziejów - co się dzieje z duszą po jej śmierci? Autor przedstawia naprawdę przerażającą wizję życia po śmierci i ja chyba jednak wolę wierzyć w reinkarnację...

To, do czego mogłabym mieć zastrzeżenia, to jak wspomniałam wyżej, ilość wydarzeń - były momenty, że czułam się przytłoczona ich tempem i natłokiem, czasem musiałam się wracać w lekturze, żeby jeszcze raz przeczytać dany fragment i połapać się, o co chodzi. Autor ma tendencje do wspominania o dość ważnych elementach historii jednym zdaniem, małą wzmianką, przykładowo w dialogu i można tego nie wyłapać w pędzie wydarzeń.

Podsumowując - jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona książką. Jeżeli szukacie czegoś z elementami grozy, lubicie zjawiska paranormalne, to śmiało możecie sięgnąć po tę historię.

Ocena: 4+/6
©Zakątek czytelniczy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć