ebook Rzadkie powietrze
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 4283)

Rzadkie powietrze
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 32.56
wciąż za drogo?
39.06 złpremium: 25.20 zł Lub 25.20 zł
32.56 zł Lub 29.30 zł
42.00 zł
42.00 zł Lub 37.80 zł
33.06 zł
33.18 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane
Klimatyczna opowieść o korupcji i porwaniu na Marsie, autora Modyfikowanego węgla, nagradzanej powieści fantastyczno-naukowej, na podstawie której nakręcono serial dostępny na platformie Netflix.

Uznana przez The Guardian za jedną z najlepszych książek roku.

Hakan Veil to były egzekutor korporacyjny wyposażony we wbudowane wspomaganie klasy wojskowej, czyniące z niego maszynę do zabijania w ludzkiej postaci. Jego byli pracodawcy porzucili go na niespokojnym Marsie, gdzie rezydujący na Ziemi panowie walczą o zyski i władzę z miejscowym ruchem niepodległościowym. Jednak ma już dość burzliwej czerwonej planety i chce tylko zdobyć bilet do domu… co oferuje mu organizacja Nadzór Ziemski w zamian za ochronę pracującej dla niej śledczej. Dla zawodowca w rodzaju Veila to banalne zlecenie… aż przestaje nim być.

Gdy jego podopieczna zaczyna się interesować tajemniczym zniknięciem zwycięzcy loterii, budzi do życia gniazdo szerszeni pełne intryg i zabójstw. A im głębiej Veil jest wciągany do gry, tym więcej dawno zagrzebanych tajemnic wyłania się na piaszczystą powierzchnię Marsa. W końcu dochodzi do sytuacji, gdy doświadczony zabójca musi zmierzyć się z potężnymi wrogami, pragnącymi zniszczyć go wszelkimi dostępnymi środkami.

Rzadkie powietrze od Richard Morgan możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Rzadkie powietrze to kolejna powieść mistrza cyberpunku Richarda Morgana. Należy dodać, kolejna wielka powieść. Rzecz dzieje się na Marsie, który ludzie skolonizowali i zamieszkali już wiele pokoleń wcześniej. Mars jest jednak czymś, co można nieco porównać do dawnych kolonii brytyjskich, a ludzie tam mieszkający mają większe ambicje, niż przysparzać swoją ciężką pracą zysków ziemskim korporacjom.

Hakan Veil jest byłym egzekutorem korporacyjnym, który został porzucony na Marsie przez swoich pracodawców. Jako człowieka, wyposażonego we wbudowane cybernetyczne wspomaganie klasy wojskowej, trudno go pokonać. Powieść – zgodnie z nieśmiertelną zasadą Hitchcocka – zaczyna się od trzęsienia ziemi, a potem przez następnych sześćset stron napięcie rośnie. Podobieństwa do opublikowanego ponad osiemnaście lat wcześniej bestsellera są, choć nie jest to w żadnym razie odgrzewany kotlet. Oczywiście jest to cyberpunk, którego Morgan jest wręcz niedoścignionym mistrzem.

Ponieważ miejscem akcji jest Mars, więc w sposób naturalny pojawia się oprawa charakterystyczna dla gatunku science fiction, ale nie zaburza to głównego motywu powieści, którym jest odwieczna i niezmienna chciwość ludzka. To ona prowadzi do zbrodni. To chciwość staje się jak zwykle motorem napędowym ludzkiego działania. Hakan Veil musi się zmierzyć z bardzo potężnymi przeciwnikami. Nie tylko po to, by wyjść z życiem.

Rzadkie powietrze to z jednej strony świetna fantastyka, która rysuje nam obraz świata przyszłości. Ten świat daleki będzie od doskonałości. Z drugiej strony jest to pasjonująca powieść sensacyjna. Jednak czytając, widzimy w tej powieści pewną uniwersalną historię. To mogło się zdarzyć w każdej epoce i w każdym czasie.

Ocena: 5/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć