ebook Sobieski. Lew, który zapłakał
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 22)

Sobieski. Lew, który zapłakał
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 31.43
wciąż za drogo?
-24% 31.43 złpremium: 18.86 zł Lub 18.86 zł
35.02 zł Lub 31.52 zł
35.90 zł
42.65 zł Lub 38.39 zł
44.90 zł
35.00 zł
35.64 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Obrońca chrześcijaństwa, ostatni król wojownik, niepoprawny uwodziciel?

Prawdziwa historia Jana III Sobieskiego

W młodości awanturnik i amant, później dowódca i mąż stanu na kartach książki Sławomira Leśniewskiego ożywa i ujawnia swe mniej znane oblicza.

Tatarzy i Turcy, których Jan III Sobieski wielokrotnie gromił w bitwach, nadali mu przydomek Lew Lechistanu; wśród współczesnych i potomnych cieszył się sławą jednego z najwybitniejszych europejskich wodzów. Miał wspaniałą aparycję, u swojego boku najpiękniejszą kobietę, budził mimowolny szacunek. Z pozoru miał więc wszystko. W rzeczywistości przeżywał dramat człowieka, którego wielkie ambicje i plany polityczne okazały się sromotną porażką.

Sławomir Leśniewski, popularyzator historii i autor bestsellerowych książek historycznych, w fascynujący i pełen emocji sposób odmalowuje niejednoznaczną, tragiczną i pełną słabości postać Jana III Sobieskiego. Mierzy się z mitem o niezwyciężonym władcy spod Wiednia i niezłomnym obrońcy przedmurza chrześcijaństwa. Z jego opowieści, zamiast bezdyskusyjnego blasku legendy Jana III, wyłania się człowiek, który największe bitwy toczył sam ze sobą.

Sobieski. Lew, który zapłakał od Sławomir Leśniewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Smutne. Zdrajca - Bohater - Nieudolny wódz (Mątwy) wybitny wódz (Podhajce, wojna 1972-76), Wiedeń potem Parkany dupa i cios. Polityka wewnętrzna zewnętrzna beznadzieja i dramat niespełnienia. Smutne. Książka gigant jak Potop tego autora. Polecam

Warto zerknąć