ebook Winni jesteśmy wszyscy - audiobook
3.5 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 353)

Winni jesteśmy wszyscy - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 14.90
Audiobook - najniższa cena: 25.83
wciąż za drogo?
-19% 29.52 zł Lub 26.57 zł
36.90 zł
36.90 zł Lub 33.21 zł
25.83 zł
30.63 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Istnieją miejsca, do których nie należy zaglądać, a także czyny, których nie wolno się dopuścić. I to za żadną cenę… „Trzy kobiety i jeden mężczyzna. Trzy tajemnice i jedna droga do prawdy. Nie jest ona jednak ani prosta, ani oczywista. Bartosz Szczygielski zadbał o to, abyśmy do samego końca nie wiedzieli, dokąd nas zaprowadzi. Winni jesteśmy wszyscy, ale czy wszyscy zostaną ukarani?” – Tomasz Sekielski

W piątkowe popołudnie, kiedy wszyscy myśleli już o weekendzie, Konrad Łazar zastanawiał się nad czymś innym. Próbował zrozumieć, jak doszło do tego, że była kochanka wykrwawia się na jego oczach i, co ważniejsze, dlaczego nie udało mu się tego przewidzieć. Przecież na co dzień płacono mu za to, by zbierał informacje. By układał je w logiczne ciągi i przewidywał następstwa pewnych wydarzeń. W końcu był w tym naprawdę dobry.
Tego się jednak nie spodziewał. Podobnie jak faktu, że odtąd nikt w jego otoczeniu nie będzie bezpieczny, a śmierć upomni się o wszystkich, na których mu zależy.
Wkrótce Konrad wyruszy do miejsca, w którym wszystko się zaczęło, a które należy spalić do szczętu…

Rekomendacje: 

Kiedy włączasz audiobooka Winni jesteśmy wszyscy czytanego przez Filipa Kosiora i przepadasz, to oznacza, że Bartosz Szczygielski napisał bardzo dobry thriller, a lektor spisał się na medal. - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku

Winni jesteśmy wszyscy - audiobook od Bartosz Szczygielski możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kiedy czekasz na kolejną część słuchowiska Zbrodnia i kara, włączasz audiobooka Winni jesteśmy wszyscy czytanego przez Filipa Kosiora i przepadasz, to oznacza, że Bartosz Szczygielski napisał bardzo dobry thriller, a lektor spisał się na medal.

Słowem wstępu

Powieść ma mocne otwarcie. Na oczach Konrada Łazara, w piątkowe popołudnie, gdy wszyscy czują zapach i smak weekendu, do biura wkracza uzbrojony mężczyzna i sieje spustoszenie. Jego koleżanka z pracy, Agnieszka, wykrwawia się, a on również nie wychodzi z tej niebezpiecznej sytuacji bez szwanku. Wywołane po czasie „dlaczego?” będzie od tej pory gnębiło Konrada, a próba odpowiedzi sprawi, że ruszy lawina niekontrolowanych zdarzeń.

Kilka słów o wrażeniach

Bartosz Szczygielski przyzwyczaił czytelników do historii, które wymykają się schematom, są nieoczywiste i pogmatwane. Nie ma w nich łatwych rozwiązań i niejeden analityczny umysł zmuszony jest do kapitulacji. W Winni jesteśmy wszyscy autor konkretnie pogrywa sobie z czytelnikami podrzucając co rusz nowe wątki. Mamy wrażenie, że uczepieni jednej myśli dotrzemy de sedna, a tu pojawia się przed nami kolejny zwrot akcji. Można się zdeprymować, a jakże! Jednak wiedząc, że ten autor nie konstruuje łatwych zagadek, warto poddać się akcji i podążać żwawo do finału. A jest on naprawdę zaskakujący! Coś, co wydawało się chaosem, przybiera konkretny kształt.

Myślę, że swobodnie można napisać, że znakiem firmowym Bartosza Szczygielskiego są jego bohaterowie dalecy od papierowych postaci. To ludzie z krwi i kości, borykający się z problemami, które dopadają każdego. Nie są polani lukrem, nie taplają się w szczęściu, ale wiodą zwyczajne życie. A że na ich drodze staje człowiek z bronią, to już przywilej pisarza i jego literacka fantazja. Realizm postaci to jedno. To co dodatkowo wyróżnia Bartosza Szczygielskiego to poczucie humoru i sarkazm. Również widoczne w Winni jesteśmy wszyscy. Nie każdemu musi być z nim po drodze – do mnie trafia, mnie bawi.

Słowem podsumowania

Bardzo się cieszę, że audiobook rzucił mi się w oczy. Umilił mi kilka długich spacerów. Również wersja papierowa i elektroniczna przypadnie do gustu fanom nieprostych, mocnych historii. A entuzjaści twórczości autora z pewnością będą zadowoleni. Ja jestem na tak!

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć