ebook Życie towarzyskie mózgu. 21 powodów, by być z ludźmi
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Życie towarzyskie mózgu. 21 powodów, by być z ludźmi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 21.54
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
30.52 zł Lub 27.47 zł
35.90 zł
35.90 zł Lub 32.31 zł
-40% 21.54 zł
23.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Wydaje się, że mózg to nieczuła maszyna do liczenia – biologiczny komputer. Nic bardziej mylnego! Mózg jest bardzo towarzyski, emocjonalny i prospołeczny. Mózg lubi się śmiać, plotkować, spotykać ze znajomymi i budować więzi. Mózg jest w najlepszej formie, gdy otaczają go inne, życzliwe mózgi. Nauka to potwierdza na wiele sposobów. Lekarze, psychologowie, neuronaukowcy, a nawet ekonomiści są zgodni: człowiek to istota społeczna, empatyczna i altruistyczna. Z tej książki dowiesz się, co dają naszemu mózgowi relacje międzyludzkie.

Wydaje się, że mózg to nieczuła maszyna do liczenia – biologiczny komputer. Nic bardziej mylnego! Mózg jest bardzo towarzyski, emocjonalny i prospołeczny. Mózg lubi się śmiać, plotkować, spotykać ze znajomymi i budować więzi. Mózg jest w najlepszej formie, gdy otaczają go… inne, życzliwe mózgi. Nauka to potwierdza na wiele sposobów. Lekarze, psychologowie, neuronaukowcy, a nawet ekonomiści są zgodni: człowiek to istota społeczna, empatyczna i altruistyczna.
Z tej książki dowiesz się m.in., że:
– życzliwe kontakty międzyludzkie to klucz do zdrowia, szczęścia i długowieczności
– przyjaźnie są bezcenne, więzi rodzinne konieczne, a znajomości bardzo pomocne
– kawa z przyjaciółką to nie strata czasu, ale inwestycja w dobrostan (twój i jej)
– wspólny śmiech, przytulanie i wygłupy to lek na stres od Matki Natury
a pomocna dłoń sprawia, że wspinaczka pod górę (prawdziwą i metaforyczną) staje się lżejsza.
Wszyscy to do pewnego stopnia wiemy, ale warto to sobie jeszcze raz jasno powiedzieć: człowiek potrzebuje innych. I nawet jeśli uważasz się za osobę w pełni samowystarczalną i nietowarzyską, to twój mózg ma na ten temat zupełnie inne zdanie.

Życie towarzyskie mózgu. 21 powodów, by być z ludźmi od Urszula Dąbrowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć