ebook Życie towarzyskie mózgu. 21 powodów, by być z ludźmi
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Życie towarzyskie mózgu. 21 powodów, by być z ludźmi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.54
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
30.52 zł Lub 27.47 zł
35.90 zł
35.90 zł Lub 32.31 zł
21.54 zł
29.17 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Wydaje się, że mózg to nieczuła maszyna do liczenia – biologiczny komputer. Nic bardziej mylnego! Mózg jest bardzo towarzyski, emocjonalny i prospołeczny. Mózg lubi się śmiać, plotkować, spotykać ze znajomymi i budować więzi. Mózg jest w najlepszej formie, gdy otaczają go inne, życzliwe mózgi. Nauka to potwierdza na wiele sposobów. Lekarze, psychologowie, neuronaukowcy, a nawet ekonomiści są zgodni: człowiek to istota społeczna, empatyczna i altruistyczna. Z tej książki dowiesz się, co dają naszemu mózgowi relacje międzyludzkie.

Wydaje się, że mózg to nieczuła maszyna do liczenia – biologiczny komputer. Nic bardziej mylnego! Mózg jest bardzo towarzyski, emocjonalny i prospołeczny. Mózg lubi się śmiać, plotkować, spotykać ze znajomymi i budować więzi. Mózg jest w najlepszej formie, gdy otaczają go… inne, życzliwe mózgi. Nauka to potwierdza na wiele sposobów. Lekarze, psychologowie, neuronaukowcy, a nawet ekonomiści są zgodni: człowiek to istota społeczna, empatyczna i altruistyczna.
Z tej książki dowiesz się m.in., że:
– życzliwe kontakty międzyludzkie to klucz do zdrowia, szczęścia i długowieczności
– przyjaźnie są bezcenne, więzi rodzinne konieczne, a znajomości bardzo pomocne
– kawa z przyjaciółką to nie strata czasu, ale inwestycja w dobrostan (twój i jej)
– wspólny śmiech, przytulanie i wygłupy to lek na stres od Matki Natury
a pomocna dłoń sprawia, że wspinaczka pod górę (prawdziwą i metaforyczną) staje się lżejsza.
Wszyscy to do pewnego stopnia wiemy, ale warto to sobie jeszcze raz jasno powiedzieć: człowiek potrzebuje innych. I nawet jeśli uważasz się za osobę w pełni samowystarczalną i nietowarzyską, to twój mózg ma na ten temat zupełnie inne zdanie.

Życie towarzyskie mózgu. 21 powodów, by być z ludźmi od Urszula Dąbrowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć