ebook Obiecaj, że wrócisz
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 325)

Obiecaj, że wrócisz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.00
Audiobook - najniższa cena: 27.69
wciąż za drogo?
30.69 złpremium: 16.50 zł Lub 16.50 zł
23.00 zł
26.40 zł Lub 23.76 zł
33.00 zł
33.00 zł
23.10 zł
23.17 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Bruno nie ma łatwego dzieciństwa. Kiedy jego ojciec ginie - głupią i przypadkową śmiercią, chłopak musi szybko wydorośleć.

Gangsterzy są nieuchwytni, a policja zbyt szybko umarza śledztwo. Syn ofiary poprzysięga zemstę, pragnie odwetu nie tylko na gangsterach - sprawcach rodzinnej tragedii, lecz także na służbach. Bruno pracuje dla wielu bossów, powoli zapisuje na swoim koncie kolejne głowy, swojej zemście podporządkuje całe życie. Nie ma w nim miejsca na rodzinę, dobrą pracę, a na pewno nie na miłość. Ta pojawia się znienacka, kiedy los stawia na drodze Brunona młodą Rosjankę. Wiera niczego się nie boi, bo też niczego nie ma do stracenia. Chociaż dopiero startuje w dorosłe życie, ona również zdążyła poznać jego gorzki smak. Nie zdaje sobie sprawy, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo: dziewczyna stanowi walutę w zatargu między gangsterami zza Buga, a Bruno jest pośrednikiem.

Jak skończy się ten deal? Czy miłość pokona zło? Przekonacie się sami, czytając trzecią - ostatnią - część bestsellerowej serii Zapomnij, że istniałem

Rekomendacje: 

Ależ w tej książce dużo się dzieje, autorka zadbała o to, żeby nasze serce nie przestawało zwalniać nawet na moment. Emocje są jej nieodzownym elementem, które z całą pewnością przenoszą się na czytelnika. Przygotujcie się na doskonałą lekturę, która wchłonie was w swój świat i niejednokrotnie podniesie poziom adrenaliny. - Grażyna Wróbel - Czytaninka

Obiecaj, że wrócisz od Beata Majewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Bruno pała nienawiścią do osób, które zabiły jego ojca, niewinnego człowieka. Był wtedy tylko dzieckiem, które powinno cieszyć się beztroskim czasem dzieciństwa. Jemu jednak okrutnie zostało to odebrane. Poprzysiągł sobie, że dokona zemsty i pozbędzie się każdego, kto ma coś wspólnego z tamtym wydarzeniem. Kolejno, jeden po drugim realizuje swój cel. Pewnego dnia pod jego skrzydła trafia niesforna i pyskata Wiera. Miała zostać na chwilę, ale ta chwila się przeciągnęła. Ona go rozgryzła, poznała kilka tajemnic, w końcu się w sobie zakochali. Czy ich miłość zwycięży zło? Czy pragnienie zemsty przykryje uczucie, które nie miało prawa się zrodzić?

- Nie każdy jest otwarty. Ty też niewiele o sobie mówisz – dodał po namyśle. Sporo ryzykował, nie był pewien, czy ma ochotę poznać mroczne sekrety z życia Wiery. – Czasami zbyt duża bliskość jest niebezpieczna. Gdy wiesz wszystko o drugiej osobie, znasz jej tajemnice, słabości, czułe punkty, możesz to wykorzystać.

Muszę przyznać, że ta część jest zdecydowanie najlepsza. Beata Majewska zabiera nas w świat ciekawych zwrotów akcji, rozlewu krwi, a także bohaterów, którzy nie mają zamiaru cofać się przed niczym. Kiedy raz wejdzie się w świat gangsterski, trudno się od niego wyzwolić. Przekonają się o tym nasi bohaterowie, którzy na pozór wiodą normalne życie, ale nigdy tak naprawdę nie wiedzą, kiedy może zaatakować ich jakieś zło. W tym tomie skupiamy się na Brunonie i Wierze. Bruno ma za sobą trudne dzieciństwo. Z dnia na dzień musiał wydorośleć, stać się twardym i niepokonanym mężczyzną. Żyje chęcią zemsty, która przyćmiewa mu wszystko. Wiera natomiast jest niezwykle pyskatą, stawiającą zawsze na swoim dziewczyną, która nie cofa się przed niczym, gdyż nie ma już nic do stracenia. Sama pakuje się w kłopoty i tak po drodze trafia między innymi na Brunona. Ich początki są dosyć trudne, ale wbrew pozorom Wierka nie jest taka głupia jakby mogło się wydawać, i dostrzega to, czego nie widzą inni. Miłość pomiędzy nimi rodzi się nagle, ale jest niezwykle intensywna. Tylko czy w świecie gangsterskim można pozwolić sobie na miłość? W świecie, w którym porachunki są codziennością i wciąż grozi nam niebezpieczeństwo? Jednak z uczuciami nie można wygrać, serca nie da się okłamać.

Ależ w tej książce dużo się dzieje, autorka zadbała o to, żeby nasze serce nie przestawało zwalniać nawet na moment. Emocje są jej nieodzownym elementem, które z całą pewnością przenoszą się na czytelnika. Podobało mi się to, że w książce nie zabrakło losów bohaterów z poprzednich tomów. Miło było się dowiedzieć, jak układa się w ich obecnym życiu. Zresztą losy naszych bohaterów niejednokrotnie się krzyżują, zatem nie mogło ich tutaj zabraknąć.
Gangsterski świat w powieści został dobrze przedstawiony. Liczne powiązania, tajemnice, nieprzewidziane akcje i ogrom sensacji. Przygotujcie się na doskonałą lekturę, która wchłonie was w swój świat i niejednokrotnie podniesie poziom adrenaliny.

Czym jest zemsta? Czy zawsze mamy prawo się mścić za coś, na co tak naprawdę nie mieliśmy wpływu? Czy chęć zemsty uczyni nas lepszymi, pozwoli nam spokojnie zasnąć? Czy warto stawać się podobnym do tych, którzy przyczynili się do naszego nieszczęścia? Czy czasem nie lepiej odpuścić, wrzucić na luz i mimo wszystko iść do przodu? Na te i inne pytania poznacie odpowiedź, czytając tę pozycję.

- Zemsta jest złym wyborem, zemsta niszczy. Niszczy wszystko, co dobre, niszczy życie, uczucia, miłość, rodzinę. Trzeba przerwać to koło – wychrypiał. – Każda matka, która straciła syna w tej wojence, każda, bez wyjątku, moja Weronika też, ma prawo do prawdy. Jesteśmy to winni tym kobietom. Ja jestem.

W życiu naszych bohaterów pojawi się wiele niewiadomych, nie raz i nie dwa będą musieli podejmować decyzje, które mogą zaważyć na ich dalszych losach. Nie zawsze ich decyzje będą słuszne. Ale czy my w naszym życiu nie mamy podobnie? Ile razy zdarzyło nam się żałować podjętej jakieś decyzji? Ile razy chcielibyśmy móc zatrzymać czas i go cofnąć? Niestety, życie składa się z wzlotów i upadków, i to właśnie te drugie czynią nas mocniejszymi.

Muszę przyznać, że polubiłam Brunona, nawet mimo tego, że czasem zachowywał się niezwykle chamsko, to wiem, że miał wielkie serce. Wiera to natomiast bohaterka, która niezwykle mnie irytowała, jednak im dalej przewracałam strony powieści, tym bardziej robiło mi się jej żal. Nie ma co ukrywać, nie miała łatwego życia ta dziewczyna, która zawsze musiała robić wszystko pod dyktando innych. Jestem usatysfakcjonowana tym co otrzymałam w ramach tej lektury. Beata Majewska stworzyła powieść, która zaskakuje pod każdym względem. I trochę przykro, że trzeba się pożegnać z bohaterami.

Obiecaj, że wrócisz to historia pokazująca nam jak bardzo ludzkie życie potrafi być kruche, że czasem jedna podjęta decyzja wpływa na resztę naszego życia. I że miłość może spotkać nas w najmniej oczekiwanym momencie, a bronienie się przed nią nic nie daje. Zachęcam do przeczytania.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czytaninka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć