ebook Neurochirurg
4.38 / 5.00 (liczba ocen: 565)

Neurochirurg
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.45
Audiobook - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
17.45 zł
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
20.94 zł Lub 18.85 zł
26.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
25.68 zł
26.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Pasjonująca, chwilami rozdzierająca serce książka. Jay Jayamohan – neurochirurg – opisuje w niej wzloty i upadki pracy na sali operacyjnej. Opowiada o tym, jak znajduje w sobie siłę do pracy. Chociaż los nie raz rzuca go na kolana, zawsze podnosi się po porażce i stawia czoła kolejnemu wyzwaniu.

Istnieją dwa sposoby na otwarcie głowy dziecka: elegancki i na szybko. Ja zazwyczaj golę włosy, nacinam skórę skalpelem, a potem wypalam sobie drogę do kości za pomocą elektrycznego żegadła. Jest to powolna, precyzyjna metoda, która niemal nie pozostawia blizny, ale zajmuje dość dużo czasu. Czasu, którego – jak przypomina mi ciągły sygnał alarmu na monitorze pracy serca – nie mam…

„NEUROCHIRURG” JEST ŻYWYM, PASJONUJĄCYM OPISEM PRACY I ŻYCIA JAYAMOHANA. TO PORTRET CZŁOWIEKA ZDETERMINOWANEGO, BY OCALIĆ TAK WIELE ISTNIEŃ, JAK TYLKO TO MOŻLIWE.

Rekomendacje: 

Jayamohan zaprasza nas do sali operacyjnej, w której każdego dnia podejmuje decyzje dotyczące życia i śmierci. Na oddziale neurochirurgii dziecięcej z pełnym oddaniem i poświęceniem walczy o życie każdego pacjenta. Jay opisuje wiele historii, które zapadają w pamięć. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Neurochirurg od Jay Jayamohan możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Powieści obyczajowe, kryminały, thrillery, czy też komedie kryminalne. Takie książki znajdziemy w ofercie Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona. Od pewnego czasu nakładem wydawnictwa ukazują się książki z cyklu Filia na faktach.

Literatura faktu cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników, niezależnie od tego po jaki gatunek najchętniej sięgają. Głównym powodem jest to, że każdy z nas ma potrzebę poznawania świata. Tego, co dzieje się wokół, czy też chcemy poznawać kulisy różnych zawodów.

Jay Jayamohan od ponad 20 lat pracuje na oddziale neurochirurgii dziecięcej w szpitalu im. Johna Radcliffe’a w Oksfordzie. Zajmuje się leczeniem guzów wrodzonych oraz rekonstrukcjami twarzoczaszki. W swej książce „Neurochirurg” dzieli się z nami doświadczeniem z pracy. To, co poznajemy fascynuje i elektryzuje zarazem. Praca, którą wykonuje wymaga precyzji i stalowych nerwów.

Jayamohan zaprasza nas do sali operacyjnej, w której każdego dnia podejmuje decyzje dotyczące życia i śmierci. Na oddziale neurochirurgii dziecięcej z pełnym oddaniem i poświęceniem walczy o życie każdego pacjenta. Jay opisuje wiele historii, które zapadają w pamięć. Jedną z nich jest historia czteroletniego pacjenta, u którego wykryto nowotwór w środku głównej części mózgu. Opis zabiegu podczas którego neurochirurg balansował na granicy życia i śmierci dosadnie ilustruje to, z czym zmierza się na sali operacyjnej. Tutaj każda decyzja, każda sekunda jest na wagę życia.

Po lekturze tej książki wyłania nam się obraz lekarza, człowieka wręcz zdeterminowanego w swej pracy. Pracy, która jest również jego pasją. Jay Jayamohan opisuje swoje sukcesy oraz porażki, których nie można uniknąć w tym zawodzie. Ważne jednak jest to, aby wyciągnąć z nich lekcję na przyszłość. Neurochirurg dokładnie opisuje nam to, co dzieje się podczas operacji i zabiegów. Wspomina również o niezbędności bliskiej współpracy z chirurgami plastycznymi.

Jayamohan wszystko to opisuje z lekarską precyzją, dbając jednocześnie o zachowanie medycznej terminologii. Jednak język, który stosuje w przekazaniu nam tej wiedzy, nie jest stricte naukowy, lecz prosty w przekazie. Dzięki temu książka ta jest zrozumiała dla każdego laika w tej dziedzinie. Choć polecam ją również pracownikom medycznym, gdyż doświadczenie Jayamohana może być dla nich ważną i cenną wskazówką w ich pracy.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć