ebook Neurochirurg
4.55 / 5.00 (liczba ocen: 410)

Neurochirurg
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 24.28
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
-30% 24.28 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
34.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
24.38 zł
24.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)

Pasjonująca, chwilami rozdzierająca serce książka. Jay Jayamohan – neurochirurg – opisuje w niej wzloty i upadki pracy na sali operacyjnej. Opowiada o tym, jak znajduje w sobie siłę do pracy. Chociaż los nie raz rzuca go na kolana, zawsze podnosi się po porażce i stawia czoła kolejnemu wyzwaniu.

Istnieją dwa sposoby na otwarcie głowy dziecka: elegancki i na szybko. Ja zazwyczaj golę włosy, nacinam skórę skalpelem, a potem wypalam sobie drogę do kości za pomocą elektrycznego żegadła. Jest to powolna, precyzyjna metoda, która niemal nie pozostawia blizny, ale zajmuje dość dużo czasu. Czasu, którego – jak przypomina mi ciągły sygnał alarmu na monitorze pracy serca – nie mam…

„NEUROCHIRURG” JEST ŻYWYM, PASJONUJĄCYM OPISEM PRACY I ŻYCIA JAYAMOHANA. TO PORTRET CZŁOWIEKA ZDETERMINOWANEGO, BY OCALIĆ TAK WIELE ISTNIEŃ, JAK TYLKO TO MOŻLIWE.

Rekomendacje: 

Jayamohan zaprasza nas do sali operacyjnej, w której każdego dnia podejmuje decyzje dotyczące życia i śmierci. Na oddziale neurochirurgii dziecięcej z pełnym oddaniem i poświęceniem walczy o życie każdego pacjenta. Jay opisuje wiele historii, które zapadają w pamięć. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Neurochirurg od Jay Jayamohan możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Powieści obyczajowe, kryminały, thrillery, czy też komedie kryminalne. Takie książki znajdziemy w ofercie Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona. Od pewnego czasu nakładem wydawnictwa ukazują się książki z cyklu Filia na faktach.

Literatura faktu cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników, niezależnie od tego po jaki gatunek najchętniej sięgają. Głównym powodem jest to, że każdy z nas ma potrzebę poznawania świata. Tego, co dzieje się wokół, czy też chcemy poznawać kulisy różnych zawodów.

Jay Jayamohan od ponad 20 lat pracuje na oddziale neurochirurgii dziecięcej w szpitalu im. Johna Radcliffe’a w Oksfordzie. Zajmuje się leczeniem guzów wrodzonych oraz rekonstrukcjami twarzoczaszki. W swej książce „Neurochirurg” dzieli się z nami doświadczeniem z pracy. To, co poznajemy fascynuje i elektryzuje zarazem. Praca, którą wykonuje wymaga precyzji i stalowych nerwów.

Jayamohan zaprasza nas do sali operacyjnej, w której każdego dnia podejmuje decyzje dotyczące życia i śmierci. Na oddziale neurochirurgii dziecięcej z pełnym oddaniem i poświęceniem walczy o życie każdego pacjenta. Jay opisuje wiele historii, które zapadają w pamięć. Jedną z nich jest historia czteroletniego pacjenta, u którego wykryto nowotwór w środku głównej części mózgu. Opis zabiegu podczas którego neurochirurg balansował na granicy życia i śmierci dosadnie ilustruje to, z czym zmierza się na sali operacyjnej. Tutaj każda decyzja, każda sekunda jest na wagę życia.

Po lekturze tej książki wyłania nam się obraz lekarza, człowieka wręcz zdeterminowanego w swej pracy. Pracy, która jest również jego pasją. Jay Jayamohan opisuje swoje sukcesy oraz porażki, których nie można uniknąć w tym zawodzie. Ważne jednak jest to, aby wyciągnąć z nich lekcję na przyszłość. Neurochirurg dokładnie opisuje nam to, co dzieje się podczas operacji i zabiegów. Wspomina również o niezbędności bliskiej współpracy z chirurgami plastycznymi.

Jayamohan wszystko to opisuje z lekarską precyzją, dbając jednocześnie o zachowanie medycznej terminologii. Jednak język, który stosuje w przekazaniu nam tej wiedzy, nie jest stricte naukowy, lecz prosty w przekazie. Dzięki temu książka ta jest zrozumiała dla każdego laika w tej dziedzinie. Choć polecam ją również pracownikom medycznym, gdyż doświadczenie Jayamohana może być dla nich ważną i cenną wskazówką w ich pracy.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć