ebook Ełk 1920. Plebiscyt na Mazurach
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Ełk 1920. Plebiscyt na Mazurach
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.00
wciąż za drogo?
29.00 zł
Inne proponowane

Tom „Ełk 1920. Plebiscyt na Mazurach" to wydarzenie tyleż edytorskie co kulturowe; w znaczeniu, jakie pojęciom kapitał kulturowy i kapitał symboliczny nadał francuski filozof Pierre Bourdieu (z recenzji prof. Huberta Orłowskiego).

Opowiedzenie historii plebiscytu na nowo, na przykładzie Ełku, zmotywowało autorów do zmiany perspektywy, poszerzenia horyzontów i próby obalenia historycznych mitów. Książka jest próbą zrozumienia skomplikowanego splotu wydarzeń i okoliczności bez oceniania i potępiania. Tom otwiera esej prof. Roberta Traby pt. Jak pamiętać o klęsce. Temat główny został podzielony na trzy działy: KontekstyIdea w realizacji i Pamięć plebiscytu. Książkę zamyka prezentacja siedmiu postaci związanych z historią plebiscytu zarówno z ełckiej mikroperspektywy, jak i szerszej perspektywy stosunków regionalnych. Całość jest bogato ilustrowana często nieznanym szerzej materiałem archiwalnym.

Książka jest katalogiem wystawy prezentowanej w Muzeum Historycznym w Ełku od lipca do listopada 2020 r.

Wydanie trzyjęzyczne (polski, niemiecki, angielski).

Ełk 1920. Plebiscyt na Mazurach od Jakub Knyżewski, Rafał Żytyniec możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć