ebook Willa, dziewczyna z lasu
4.23 / 5.00 (liczba ocen: 4060) Ilość stron (szacowana): 392

Willa, dziewczyna z lasu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.03
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
25.66 zł Lub 23.09 zł
31.25 zł Lub 28.13 zł
23.03 zł
25.13 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)

Nr 1 listy bestsellerów New York Timesa. Poznajcie Willę z lasu nową, baśniową bohaterkę wykreowaną przez literackiego ojca słynnej Serafiny, Roberta Beattyego.

Poruszaj się bez dźwięku. Kradnij i nie zostawiaj śladów, słyszała od kiedy skończyła pięć lat. I jeszcze: Nie ma żadnego j a. Jest tylko m y.

Przyszła na świat w Głuchej Jamie, która od zarania była domem Feiran. Dziś już tylko nieliczni członkowie jej klanu umieli rozmawiać z roślinami oraz zwierzętami i wykorzystywać magiczne moce przyrody. Willa potrafiła to dzięki naukom babki, leśnej czarownicy.

Była jednym z jutów, małoletnich złodziei. Pod osłoną nocy okradała legowiska białych osadników zwanych światłolubami, żeby zapewnić byt reszcie klanu. Powinna ich nienawidzić! Brutalnie wtargnęli w jej świat. Uzbrojeni w piły i w bum-pałki uśmiercali drzewa i leśnych ludzi, podobno także rodziców Willi oraz jej siostrę bliźniaczkę. Dziewczynka słabo to pamiętała, ale nie mogła zapomnieć pełnego czułości wyrazu twarzy światłoluba, kiedy odkrył, że postrzelony przez niego złodziej, to jeszcze dziecko

Czy osadnicy rzeczywiście są źli do szpiku kości i niewyobrażalnie bogaci? Czy powinna ich okradać? I dlaczego w zapomnianych, trawionych zgnilizną rejonach Głuchej Jamy padaran więzi ich dzieci?

Te pytania nie dają Willi spokoju

Poruszająca, pełna pierwotnej magii i szacunku dla przyrody baśń o dojrzewaniu i zmianie, trudnym wyborze między dobrem i złem. Piękna i mądra opowieść o odkrywaniu własnego ja.

Trzyma w napięciu i pulsuje intrygami od pierwszej strony Urzekająca, przepełniona akcją powieść fantasy. Poruszająca, klimatyczna podróż ku nadziei. - Kirkus Reviews

Beatty wyczarował pomysłową, współczującą bohaterkę. - Publishers Weekly

Niesamowite gotyckie obrazy, silna bohaterka z krwi i kości oraz piękne opisy przeplatają się płynnie na kartach tej książki i tworzą urzekającą, pełną tajemnic opowieść. - School Library Journal

Willa, dziewczyna z lasu od Robert Beatty możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Poruszaj się bez dźwięku. Kradnij i nie zostawiaj śladów, słyszała od kiedy skończyła pięć lat. I jeszcze: Nie ma żadnego «ja». Jest tylko «my».

Przyszła na świat w Głuchej Jamie, która od zarania była domem Feiran. Dziś już tylko nieliczni członkowie jej klanu umieli rozmawiać z roślinami oraz zwierzętami i wykorzystywać magiczne moce przyrody. Willa potrafiła to dzięki naukom babki, leśnej czarownicy.

Była jednym z jutów, małoletnich złodziei. Pod osłoną nocy okradała legowiska białych osadników zwanych światłolubami, żeby zapewnić byt reszcie klanu. Powinna ich nienawidzić! Brutalnie wtargnęli w jej świat. Uzbrojeni w piły i w bum-pałki uśmiercali drzewa i leśnych ludzi, podobno także rodziców Willi oraz jej siostrę bliźniaczkę. Dziewczynka słabo to pamiętała, ale nie mogła zapomnieć pełnego czułości wyrazu twarzy światłoluba, kiedy odkrył, że postrzelony przez niego złodziej, to jeszcze dziecko…

Czy osadnicy rzeczywiście są źli do szpiku kości i niewyobrażalnie bogaci? Czy powinna ich okradać? I dlaczego w zapomnianych, trawionych zgnilizną rejonach Głuchej Jamy padaran więzi ich dzieci?

Te pytania nie dają Willi spokoju…

Poruszająca, pełna pierwotnej magii i szacunku dla przyrody baśń o dojrzewaniu i zmianie, trudnym wyborze między dobrem i złem. Piękna i mądra opowieść o odkrywaniu własnego „ja”.

Brzmi intrygująco? Zdecydowanie. Willa staje się bardziej fascynująca i tajemnicza, im głębiej czytelnik pozna historię.

Pprzygody Willi, pełne wybuchów energii, z przerwami na tyle krótkimi, że czytelnicy mogą się zebrać, zanim Beatty rzuci nas w jeszcze bardziej przypominające winorośl zwroty akcji.

Obsada postaci jest zróżnicowana, od osobliwych, przez krzykliwe, po groźne. Sama Willa jest wspaniałą mieszanką zadziorności i współczucia, zaciekle delikatną w stosunku do wszystkich żywych istot, które napotyka. (Nie wspominając już o tym, jak niesamowita jest jej magia.)

Powieść rozgrywa się w ciekawym historycznym momencie - budowie linii kolejowej na początku XX wieku. Klan Willi jest w konflikcie z kilkoma innymi grupami: osadnikami, Czirokezami i właśnie pracownikami kolei.

Sama Willa to tak pięknie zbudowana postać. silna, ale delikatna. Zaciekła, ale ostrożna. Bardzo szanuje przyrodę i swój las, ale wie też, że jest po to, by go utrzymać. Jej zdolność do podążania za sercem, walki o to, co uważa za słuszne, oraz otwierania umysłu i serca na stworzenia i ludzi, których nauczyła się nienawidzić i bać się, to tylko kilka powodów, dla których stała się jedną z moich ulubionych bohaterek. Jest postacią, której zaufasz od samego początku. Nawet jeśli próbuje dopasować się do swojego klanu, aby chronić siebie i swoją babcię. Nigdy nie utkniesz, wątpiąc w jej zamiary lub zdolności. Widzisz, że jej cicha siła charakteru nie robi nic, ale rośnie w tej historii. To było dla mnie odświeżające, zobaczyć postać, która ma wewnętrzne zmagania. Ufa sobie i swoim instynktom, a podążanie za nimi okazuje się jedną z jej najlepszych cech, nawet jeśli stawia ją to w sytuacjach, które nie są łatwe. Jest typem silnej postaci, do której ciągnęło mnie jako dziecko i jestem pewien, że jest wiele młodych osób, które jej teraz potrzebują. Chętnie oddałabym tę książkę w ręce każdego dojrzałego ucznia szkoły podstawowej lub gimnazjum, ponieważ występuje w niej też trochę przemocy.

Książka jest genialna! Porusza poważne tematy dotyczące rodziny, lojalności, przynależności oraz poświęcenia i wyborów, które pojawiają się wraz ze zmianami. Akcja i fabuła są ciekawe, wciągające, a lektura szybka i przyjemna. Serdecznie polecam!

Ta książka jest pierwszą z nowej serii Roberta Beatty'ego i już nie mogę się doczekać wydania drugiej!

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć