ebook Powrót
4.01 / 5.00 (liczba ocen: 21285)

Powrót
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 25.90
Audiobook - najniższa cena: 25.94
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
25.90 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
-27% 25.94 zł
29.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)
Inne proponowane

Ukrywający się przed światem lekarz oraz dwie kobiety, których sekrety zmienią jego życie… Nicholas Sparks powraca z kolejną powieścią utrzymaną w duchu „I wciąż ją kocham” i „Pamiętnika”.

Trevor Benson nie zamierzał wracać do miasteczka New Bern w Karolinie Północnej. Głównie dlatego, że nie przewidywał, że zostanie straszliwie ranny w wypadku podczas misji wojskowej, na której był lekarzem. I że wtedy odziedziczona po dziadku stara chata wyda mu się idealnym schronieniem.
Trevor nie przewidywał też, że w New Bern znajdzie kogoś, kto poruszy mu serce. Kiedy jednak spotyka Natalie, zastępczynię miejscowego szeryfa, nie może tak po prostu o niej zapomnieć. Ale nawet gdy wydaje się, że Natalie odwzajemnia jego uczucia, nadal pozostaje zadziwiająco odległa… Trevor zastanawia się, co kobieta ukrywa.
Jego pobyt w New Bern dodatkowo komplikuje obecność ponurej nastolatki, Callie, która mieszka w przyczepie kempingowej przy drodze. Trevor ma nadzieję, że Callie wie coś o tajemniczej śmierci jego dziadka i za wszelką cenę próbuje wyciągnąć od niej wskazówki, które mogłyby rzucić na nią nowe światło.
Nieustępliwa chęć poznania prawdy pozwoli Trevorowi zrozumieć prawdziwe znaczenie miłości i przebaczenia. I da mu ważną lekcję – o tym, że w życiu, aby iść naprzód, często musimy wrócić do miejsca, w którym wszystko się zaczęło…

Rekomendacje: 

Autor bardzo umiejętnie połączył ze sobą wszystkie wątki tak, że historia Trevora po prostu łapie za serce. Osobiście uważam, że na tej podstawie mógłby powstać świetny film obyczajowy. Idealna pozycja dla fanów Sparksa, dusz romantycznych.... A jeśli ktoś nie zna twórczości autora to gorąco polecam. - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

Jak zawsze u Sparksa książkę czyta się z niezwykłą przyjemnością, a wszystko, o czym czytamy, sprawia, że nie możemy oderwać się od opowieśći i chcemy pozostać  jak najdłużej z naszymi bohaterami, którzy stają nam się bardzo bliscy. Chcemy, aby wreszcie odnaleźli spokój i mieli kogoś dla kogo będą najważniejsi. - Agnieszka Kaniuk - Kocie czytanie

Powrót od Nicholas Sparks możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Żeby iść w życiu naprzód, czasem trzeba wrócić do miejsca, w którym wszystko się zaczęło.więc
Żeby iść w życiu naprzód, czasem trzeba wrócić do miejsca, w którym wszystko się zaczęło

Kilka dni temu rozmawiałam ze znajomą, która zapytała mnie, co mogę powiedzieć na temat twórczości Nicholasa Sparksa, ponieważ ona nie miała jeszcze okazji sięgnąć po żadną książkę tego autora. Bez wahania odpowiedziałam, że pozostaję pod nieustającym podziwem dla tego, jak pięknie mężczyzna potrafi pisać o miłości, a jednocześnie nie unika trudnych tematów, które nas czytelników nigdy nie pozostawiają wobec nich obojętnymi. Dlatego właśnie zawsze z niecierpliwością i ciekawością tego, co tym razem przygotuje dla wielbicieli swoich książek, oczekuję na każdą polską premierę Jego nowego literackiego dziecka. Ku mojej ogromnej radości, wreszcie nadszedł ten dzień, kiedy niezwłocznie po przeczytaniu książki Powrót przychodzę do Was, aby podzielić się z Wami swoimi emocjami, które we mnie wywarła.

Zacznijmy zatem od przedstawienia głównego bohatera, który jest jednocześnie narratorem historii, którą skrywają karty powieści. Trevor Benson jest lekarzem marynarki wojennej w stanie spoczynku. Traumatyczne zdarzenia, których padł ofiarą podczas misji w Afganistanie, zmusiły go do zakończenia służby. Nie znaczy to jednak, że wraz z powrotem z misji skończyły się problemy mężczyzny. Niestety został ciężko ranny, a także piekło tamtych przeżyć odcisnęło piętno na jego psychice w postaci Zespołu Stresu pourazowego. W momencie, kiedy przystępujemy do lektury powieści, naszemu bohaterowi z trudem udaje się w powolnym procesie wieloletniej terapii z psychiatrą odzyskiwać kontrolę nad własnym życiem. Niestety już wkrótce otrzymuje wiadomość o bardzo poważnym stanie swojego dziadka. W momencie, kiedy dociera do szpitala, w którym przebywa jego krewny, musi zmierzyć się ze świadomością, że dziadkowi zostało już naprawdę niewiele czasu. Nie da się nic zrobić i staruszek umiera, lecz przed śmiercią mówi do wnuka zupełnie niezrozumiałe dla niego słowa. Zapisuje je na kartce i pozostawia do przemyślenia na później. Przed nim bowiem duże zmiany. Jest jedynym spadkobiercą domu dziadków, w którym spędził wiele wspaniałych chwil dzieciństwa. Powrót do ukochanego miasteczka dziadka budzi wspaniałe wspomnienia, a tym samym może być idealnym początkiem nowego życia Trevora. Mimo że, jest zajęty doprowadzaniem posiadłości do stanu używalności nie może zapomnieć o nie jasnych dla niego okolicznościach pobytu dziadka w szpitalu z dala od rodzinnego New Bern. Postanawia zrobić wszystko, aby poznać prawdę o okolicznościach niewyjaśnionej podróży dziadka. Nie wie jeszcze, że nie tylko jemu Carl był bliski. Tak oto na jego drodze pojawia się z ponura nastolatka Callie. Dziewczyna jest skryta i ewidentnie coś ukrywa. Zresztą nie tylko ona. Swoje tajemnice ma także piękna zastępczyni szeryfa Natalie, której urokowi, choć Trevor nie planował miłości w swoim życiu, nie może się oprzeć. Nasz bohater stawia sobie za cel poznać sekrety obu kobiet. Oczywiście to, czego się dowie, musicie odkryć już sami, sięgając po książkę.

Ze swej strony mogę tylko zapewnić Was, że odkrycie prawdy z pewnością mocno Was poruszy, da do myślenia, a także skłoni do refleksji natury moralnej. Czasami bowiem miłość, to za mało, by móc być szczęśliwym. Aby móc poznać jej prawdziwą wartość niezbędne jest wybaczenie, przede wszystkim samemu sobie.

Powrót to ciepła i bardzo klimatyczna historia o niezwykłej miłości w różnych jej odcieniach i barwach. Od takiej, jakiej pragnie każdy z nas, a której przez całe swoje życie doświadczali dziadkowie głównego bohatera, poprzez miłość opartą na partnerstwie, aż do tej, która, choć rodzi się między dwojgiem ludzi, nie może trwać bez krzywdzenia innych. Takiej, w której nie ma dobrego wyboru. Cokolwiek postanowisz, ktoś będzie cierpiał. To także chwytająca za serce opowieść o życiu w poczuciu winy. Czytając tę książkę, będziemy również świadkami nieustającej walki o siebie z trudnym przeciwnikiem, jakim jest Zespół Stresu Pourazowego, a także doświadczymy niecodziennej przyjaźni.

Zapewniam Was kochani, że jeśli jesteście wielbicielami pióra autora na pewno i tym razem dostaniecie wszystko to, za co kochacie jego książki, a jeśli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać żadnej z nich to, ta na pewno sprawi, że będziecie chcieli poznać wszystkie pozostałe. Jak zawsze u Sparksa książkę czyta się z niezwykłą przyjemnością, a wszystko, o czym czytamy, sprawia, że nie możemy oderwać się od opowieśći i chcemy pozostać jak najdłużej z naszymi bohaterami, którzy stają nam się bardzo bliscy. Chcemy, aby wreszcie odnaleźli spokój i mieli kogoś dla kogo będą najważniejsi.

Na zakończenie nie mogłabym nie wspomnieć o jeszcze jednym bardzo ważnym aspekcie książki. Tym bardziej że nie jest to fikcja literacka, a bardzo ważny dla każdego z nas walor edukacyjny, który ma bardzo istotny wpływ na przyszłość ludzkości.

Dziadek Trevora był ogromnym wielbicielem i miłośnikiem pszczół. Wiedział, że bez nich ludzkość nie przetrwa, dlatego miał swoje ukochane ule, którymi się troskliwie opiekował. Miłość tę przekazał Trevorowi. Z kolei on stara się przekazać tajniki tej cudownej pasji Natalie, a przy okazji my sami jesteśmy uświadamiani, jak bardzo pszczoły są dla nas ważne. W sposób łatwy i przystępny dowiadujemy się wielu ciekawostek na ich temat. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że każdą pszczołę trzeba ratować.

Ocena: 4/6
©Kocie czytanie
Uważam, że jeśli chodzi o pisanie o miłości to Sparks nie ma sobie równych. Autor nie potrzebuje opisywać scen seksu, żeby chwycić czytelnika za serce najmocniej jak się da. Zapraszam na moją opinię o najnowszej książce autora.

Narratorem książki jest lekarz marynarki wojennej Trevor Benson, który podczas misji w Afganistanie został bardzo ciężko ranny. W tej sytuacji nie ma mowy o dalszym życiu w armii, mężczyzna cierpi na PTSD (zespół stresu pourazowego). Trevor powrócił do New Bern, do domu swojego dziadka, który odziedziczył. Będąc w tym miejscu przypominał sobie słowa dziadka przed śmiercią, których sensu nie rozumie, a przede wszystkim dziadek był tak słaby że słowa są pourywane. Trevor zapisał sobie co pamiętał i schował kartkę do portfela. Planuje sprzedać dom i zacząć żyć gdzieś indziej. Będąc w New Bern poznaje dwie specyficzne kobiety: ponurą nastolatkę Callie i zastępczynie szeryfa Natalie... Obie go na swój sposób fascynują, a z Natalią nawet udaje mu się spotkać. Niemniej czuje że obie kryją jakieś ogromne sekrety...

Książkę skończyłam czytać w nocy... Jestem po prostu zachwycona umiejętnościami autora, mam wrażenie , ze czytając zwykły opis przyrody siedziałam jak zahipnotyzowana. Książkę czytałam bardzo wolno, bardzo chciałam delektować się każdą sceną, to nie jest historia do przeczytania tak na szybko...

Sparks ma swój specjalny styl pisania, kto czytał jego kilka książek, ten wie o czym piszę. Osobiście jestem jego fanką, dla mnie jest to mistrz pisania o miłości.

Najnowsza książka autora to przede wszystkim książka o miłości, nadziei, przebaczaniu,

Powrót to także niesamowite studium o tym co przeżywają żołnierze po misjach, jakie skutki psychiczne zostają z nimi na zawsze, czy tacy ludzie są w stanie znów wrócić do pełni życia? Poznajemy życie Trevora, który zmaga się ze skutkami po wojnie w Afganistanie, Fabuła mnie zachwyciła, połowa książki jest bardzo powolna, następnie akcja mocno przyśpiesza. Autor jest mistrzem w stopniowaniu napięcia. Jeśli jeszcze nie znacie autora to muszę koniecznie wam coś powiedzieć - u niego nigdy nie wiesz czy na końcu książki będziesz zadowolony czy będzie potrzebna ogromna paczka chusteczek. Tutaj nic nie zdradzę więcej.

Autor bardzo umiejętnie połączył ze sobą wszystkie wątki tak, że historia Trevora po prostu łapie za serce. Osobiście uważam, że na tej podstawie mógłby powstać świetny film obyczajowy.

Idealna pozycja dla fanów Sparksa, dusz romantycznych.... A jeśli ktoś nie zna twórczości autora to gorąco polecam. Jest to dla mnie całkiem oddzielny typ literatury, jedyny w swoim rodzaju.

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć