ebook Języki zwierząt
3.71 / 5.00 (liczba ocen: 218)

Języki zwierząt
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 26.04
wciąż za drogo?
-19% 26.04 zł Lub 23.44 zł
31.00 zł
-6% 26.02 zł
26.35 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Jeśli masz szczęście, możesz spotkać zwierzę, które zechce z tobą porozmawiać. Jeżeli masz jeszcze więcej szczęścia, spotkasz zwierzę, które poświęci czas i zada sobie trud poznania ciebie… Eva Meijer otwiera przed nami świat zdumiewającej komunikacji. Po lekturze jej książki może nie nawiążemy kontaktu ze wszystkimi zwierzętami, ale z pewnością spojrzymy na nie zupełnie inaczej.

Delfiny i papugi mówią do siebie po imieniu, nietoperze lubią plotkować, dziwogony żałobne naśladują wołania drapieżników, by odstraszyć inne zwierzęta i ukraść im kolację, a w pieśniach wielu ptaków i we wzorach na skórze kałamarnic można odnaleźć struktury gramatyczne. Nieświszczuki ze szczegółami opisują intruzów: ich rozmiar, kształt, prędkość, z jaką się poruszają. Te stworzenia nie stanowią wyjątku – większość zwierząt stadnych rozwinęło pełen niuansów system komunikacji: posługują się zapachami, dźwiękami, ruchami czy kolorami.
Eva Meijer omawia wiele przykładów zaczerpniętych z najnowszych badań. Pewna border collie nauczyła się nazw 1022 przedmiotów. Słonie w niewoli z czasem zaczynają używać słów, by komunikować się z ludźmi, a te żyjące na wolności mają na „człowieka” własne określenie. Humbaki śpiewają pieśni miłosne, trwające nawet dwadzieścia godzin. Współcześnie, dzięki technologii cyfrowej, naukowcy mogą nie tylko mapować i interpretować dźwięki wielu gatunków zwierząt, lecz także na nie odpowiadać. Ale biolodzy i etolodzy dopiero zaczynają rozumieć znaczenie tych niezwykłych sygnałów.
Po lekturze tej książki może nie będziecie pogadacie ze wszystkimi zwierzętami, ale z pewnością spojrzycie na nie inaczej – nawet na swojego pupila, o którym myśleliście, że wiecie już wszystko.

Rekomendacje: 

Eva Meijer w książce Języki zwierząt uświadamia nas, że większość zwierząt stadnych wypracowało swój własny system komunikowania się. Wykorzystują przy tym dźwięki, zapachy, kolory, ruchy. A ja dzięki tej książce całkiem inaczej spoglądam teraz na zwierzęta, bo kto wie, czy, któreś z nich nie będzie chciało uciąć sobie ze mną krótkiej pogawędki. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Języki zwierząt od Eva Meijer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mikołaj Rej dowiódł, że Polacy nie gęsi, iż swój język mają. Natomiast Eva Meijer wykazała, że zwierzęta mają swój sposób komunikowania. Potrafią rozmawiać ze sobą, plotkować.

W książce Języki zwierząt uświadamia nas, że większość zwierząt stadnych wypracowało swój własny system komunikowania się. Wykorzystują przy tym dźwięki, zapachy, kolory, ruchy. Dziś w świecie, w którym rozwój cywilizacji i technologii pomaga nauce, możemy obserwować nie tylko zachowania zwierząt, lecz poznać ich kod komunikacyjny. Nauka daje nam możliwość interpretowania nie tylko tego, co zwierzęta chcą nam przekazać, lecz o czym rozmawiają między sobą.

Możemy „podsłuchać” to o czym plotkują, w jaki sposób wykorzystują język komunikacji dla celów obronnych. Wiele zwierząt naśladuje głosy drapieżników, by odstraszyć potencjalnych wrogów.

Eva Meijer we wstępie książki podkreśla, że możemy spotkać zwierzęta, które zechcą z nami uciąć sobie pogawędkę. I nie ukrywam, że w ogromne osłupienie wprawiła mnie wieść o tym, że słonie potrafią używać ludzkich słów, natomiast „papugi potrafią rozmawiać z ludźmi w ludzkim języku o zagadnieniach matematycznych”. Pewnie każdy, powie „Czyt-NIK stuknij się w głowę i nie pleć bzdur”. Przyznam, że sam tak, bym pomyślał, gdybym nie przeczytał tej książki. A proszę mi wierzyć zawiera ona wiele fascynujących faktów z życia zwierząt, które jak każdy z nas swój język mają. Język komunikacji oczywiście!

Komunikacji dzięki której „pszczoły w tańcu symbolicznie przekazują współrzędne przestrzenne”. A co ciekawe, autorka ukazuje nam również gramatykę stosowaną przez zwierzęta podczas komunikowania się. Dzięki temu zgłębimy swoją wiedzę na temat gramatyki ucieleśnionej. Tutaj ważną rolę odgrywa mowa ciała, wyraz twarzy, postawa i ruchy. Nie bez znaczenia jest też samo spojrzenie.

A ja dzięki tej książce całkiem inaczej spoglądam teraz na zwierzęta, bo kto wie, czy, któreś z nich nie będzie chciało uciąć sobie ze mną krótkiej pogawędki. Tylko w jaki sposób, żeby nie zapytać HOW HOW? Tylko co ja będę MIAŁ MIAŁ im do powiedzenia?

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć