ebook Gniew matki
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 9115)

Gniew matki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.74
Audiobook - najniższa cena: 21.03
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
19.74 zł Lub 17.77 zł
23.03 zł 20% rabatu
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
23.03 zł
23.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Życie Faith McMann legło w gruzach, gdy pewnego dnia po powrocie do domu zastała zamordowanego męża, a dzieci zostały porwane. Wszechogarniający strach i niepokój o ich los sprawiają, że jej życie staje się nie do zniesienia, jednak do czasu. Faith postanawia zamienić udrękę w złość i zamiast pozostać ofiarą, zaczyna szykować zemstę…

Faith – sfrustrowana bezsilnością policji – podejmuje działania, by uratować swoje dzieci. Odkrywa brutalne podziemie handlu ludźmi. Mroczny świat, z którym przyszło jej się zmierzyć jest bezlitosny, a cel jest prosty: zmienić krucjatę Faith w misję samobójczą. Gangsterzy nie wiedzą jednak, że nie ma nikogo bardziej niebezpiecznego niż matka walcząca o swoje dzieci. Zwłaszcza taka, która zasłużyła na przydomek FURIA.

O e-booku Gniew matki blogerzy napisali: 

T.R. Ragan już od pierwszych stron serwuje nam mocną jazdę bez trzymanki. Opis tego, co wydarzyło się w domu nauczycielki mrozi krew w żyłach. Faith bez wątpienia jest bohaterką, która przypadnie do gustu miłośnikom thrillerów oraz kryminałów. Gniew matki to thriller, który należy oprawić szyldem Najlepszych Interesujących Książek. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Dla mnie Gniew matki to jedna z mocniejszych powieści, której lektura zostanie ze mną na długo. Historia opisana przez T.R.Ragan trzyma w napięciu od pierwszej aż po ostatnią stronę a jej finał sugeruje, że w następnej odsłonie będzie działo się równie dużo. Ja wręcz już się nie mogę doczekać by poznać dalszą część tego cyklu. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie

Gniew matki od T.R. Ragan możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Stabilne i szczęśliwe życie Faith McMann z dnia na dzień rozpada się na kawałki. Jej mąż zostaje zamordowany na jej oczach a jej syn i córka zostają uprowadzeni. Policyjne poszukiwania niestety nie przynoszą rezultatów. Zdesperowana kobieta postanawia wziąć wiec sprawy w swoje ręce i zrobić wszystko by odnaleźć dzieci. Jej początkowa bezsilność przeradza się w nieokiełznaną wręcz furię. Kobieta dociera do mrocznego świata handlarzy ludźmi i odkrywa jak szeroką skalę mają ich działania. Czy Faith uda się odnaleźć i uratować swoje dzieci? Jak daleko posunie się matka by ochronić to co dla niej najważniejsze?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Temat handlu ludźmi jest w mojej głowie, odkąd kilka lat temu uczestniczyłam w konferencji związanej właśnie z tą tematyką. Już wtedy byłam porażona skalą tego potwornego zjawiska, występującego również w naszym kraju. Gdy zobaczyłam więc notki wydawnicze o tej książce wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć. Nie spodziewałam się jednak, że ta historia zrobi na mnie aż tak wielkie wrażenie. Gniew matki to jedna z tych lektur, która dosłownie wbiła mnie w fotel i która zostanie ze mną na dłużej. Jestem tego wręcz pewna.

Na szczególną uwagę zasługuje w moim poczuciu pomysł na fabułę tej książki. Jest ona niezwykle wartka i pełna akcji. Dodatkowego dynamizmu dodaje podzielenie narracji pomiędzy Faith, która podejmuje się niemal samobójczej akcji odnalezienia swoich dzieci i Mirandę młodą dziewczynę, więzioną przez handlarzy żywym towarem. Do tego w powieści znajdziemy bardzo mocno rozwinięty wątek związany właśnie z handlem ludźmi. Autorka dość szczegółowo przedstawia mechanizmy rządzące tym okrutnym procederem. Momentami wręcz ciężko zapanować nad emocjami poznając tę historię. Jedno jest pewne, ciężko przejść obok tej powieści obojętnie bez względu na to, czy wcześniej pochylaliście się nad tą tematyką czy nie.

Bardzo podobała mi się też kreacja głównej bohaterki. Jej niezłomność i siła są wręcz imponujące, choć również w pewien sposób zrozumiałe. Na skutek wydarzeń z ofiary Faith stała się kobietą pełną gniewu, zdeterminowaną by za wszelką cenę osiągnąć swój cel.Ja współodczuwałam jej determinację niemal całą sobą.

Przede wszystkim jednak, muszę Wam powiedzieć, że pomimo ciężkiego kalibru tę książkę czyta się wręcz fenomenalnie. Moim zdaniem ta powieść jest niezwykle sprawnie rozplanowana i mimo, że jej fabuła zawiera wiele elementów, to wszystko zgrabnie łączy się w całość. Ja nie mogłam się wręcz od niej oderwać.

Podsumowując: Dla mnie Gniew matki to jedna z mocniejszych powieści, której lektura zostanie ze mną na długo. Historia opisana przez T.R.Ragan trzyma w napięciu od pierwszej aż po ostatnią stronę a jej finał sugeruje, że w następnej odsłonie będzie działo się równie dużo. Ja wręcz już się nie mogę doczekać by poznać dalszą część tego cyklu i z niecierpliwością będę jej wyglądać.

Komu polecam?

Gniew matki to pozycja dla wielbicieli thrillerów psychologicznych z mocnym wątkiem społecznym. Znajdziecie w niej dynamiczną i wartką akcję, intrygujących bohaterów, a przede wszystkim niezwykle ciekawą fabułę, mocny przekaz i emocje, które sięgają wręcz zenitu.

Ocena: 5+/6
©Kocham Cię, moje życie
Szczęśliwa rodzina i potworna zbrodnia. Nie łatwo nieść traumę widoku brutalnego mordu na najbliższym. Cudowne ocalenie nie jest łaską, jednak są jeszcze dzieci, które trzeba znaleźć. Trzeba się podnieść, trzeba działać... Wszystko pięknie, ale to tylko streszczenie. Książkowa przygoda nie jest już taka fajna. Dawno nie czytałam czegoś tak bezpłciowego, choć przecież pomysł niczego sobie. I tak dochodzimy planowo do sedna, napięcie niby jest, ale gdzieś się jednak rozłazi, a bohaterowie nie budzą większych emocji. Jest moc sensacyjnej drzemki!Ocena: 2+/6
©Opowiedziane.pl
Do czego zdolny jest człowiek w akcie zemsty? To pytanie pozostawię bez odpowiedzi. Natomiast mnóstwo pytań kotłuje się w głowie po lekturze Gniewu matki autorstwa T.R. Ragan. Wiem jedno, że nie chciałbym być w skórze Faith McMann. A już na pewno w sytuacji jej oprawców, którzy doprowadzili do tego, że jej życie runęło w gruzach.

Kobieta wracając do domu, zastaje w nim trzech mężczyzn. W czterech ścianach dochodzi do tragedii. Jej mąż Craig zostaje zamordowany, a dwójka dzieci porwana. Dzięki pomocy sąsiadów kobiecie udaje się wyjść cało z tej dramatycznej sytuacji. Dotychczas życie nauczycielki było typową sielanką. Jednak ten dzień wywrócił wszystko do góry nogami. Od tej chwili jej jedynym priorytetem jest odzyskanie dzieci. Zapytacie, do czego zdolna jest kobieta w takiej sytuacji. Odpowiedź jest prosta – do wszystkiego! I tak właśnie będzie. Faith McMann nie cofnie się przed niczym, by doprowadzić do uwolnienia swoich dzieci z rąk porywaczy.

Dotychczasowe działania policji nie przynoszą efektów. Dlatego też kobieta postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. By uratować swoje dzieci, jest gotowa wejść w sam środek piekła. Nie spocznie, dopóki nie doprowadzi do ukarania jej oprawców. Faith odkrywa podziemny świat handlu ludźmi, który „stanowi formę współczesnego niewolnictwa”.

T.R. Ragan już od pierwszych stron serwuje nam mocną jazdę bez trzymanki. Opis tego, co wydarzyło się w domu nauczycielki mrozi krew w żyłach. Faith bez wątpienia jest bohaterką, która przypadnie do gustu miłośnikom thrillerów oraz kryminałów. Jej determinacja oraz silna osobowość może być dla nas przykładem jak radzić sobie w sytuacjach wymagających stalowych nerwów. A gra, którą toczy McMann jest o najwyższą stawkę – życie jej własnych dzieci. A wiadomo, że każdy rodzić w takiej sytuacji nie cofnie się przed niczym, by chronić swoje pociechy.

T.R. Ragan nie tylko napisała wciągający thriller, lecz zarysowała również mocną osobowość głównej bohaterki. Bohaterki, której zazdrościć można silnej psychiki i nieustępliwości w wymierzeniu sprawiedliwości jej oprawcom. Gniew matki to thriller, który należy oprawić szyldem Najlepszych Interesujących Książek.

Autorka stworzyła mocną historię, silną osobowość głównej bohaterki. A wszystko to doprawione wyjątkowym stylem, sprawiającym, że książkę pochłania się w jednej chwili. A ja bez chwili wahania sięgnę po drugą część z cyklu Faith McMann.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć