ebook Czerwona zaraza, czarna śmierć
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 20)

Czerwona zaraza, czarna śmierć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 24.83
wciąż za drogo?
29.69 złpremium: 19.15 zł Lub 19.15 zł
24.83 zł Lub 22.35 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
24.81 zł
25.22 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Czerwiec 1945. W poniemieckim Świnoujściu morze wyrzuca na brzeg szczątki kilku mężczyzn. Tymczasem w miasteczku szerzy się epidemia nieznanej choroby. Adam Kostrzewa, jedyny detektyw w okolicy, próbuje ustalić, kim były ofiary. Ma nadzieję, że to pomoże powstrzymać zarazę…

O POWIEŚCI „Czerwona zaraza, czarna śmierć” Jarosława Sokoła[e-book w formatach epub i mobi]:

Śledztwo prowadzi do mrocznych sekretów III Rzeszy, chronionych przez tajne służby sowieckiego imperium. Wkrótce Kostrzewa z myśliwego zmienia się w zwierzynę – sam staje się obiektem dochodzenia. Podejmując samotną walkę, odkrywa tajemnice, które ukazują przerażającą wizję powojennej Europy…

Rekomendacje: 

Cykl z Adamem Kostrzewą to ważny głos w kryminale retro, stawiając Jarosława Sokoła w czołówce moich ulubionych pisarzy tego gatunku. Czerwona zaraza, czarna śmierć to doskonała lektura dla miłośników kryminalnej intrygi i pasjonatów historii. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Czerwona zaraza, czarna śmierć od Jarosław Sokół możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kryminały retro mają swój specyficzny klimat. Atmosfera wyłaniająca się z historii zapisanej w kolejnej książce Jarosława Sokoła pochłania nas niczym mgła, w którą brniemy targani porywani intrygującej fabuły.

Czerwona zaraza, czarna śmierć to bez wątpienia powieść, która posiada urok, któremu nie można się oprzeć. Autor historię oparł o wydarzenia, które miały miejsce w poniemieckim Świnoujściu. A dokładnie w Czerwcu 1945 roku.

Ponownie spotykamy się z Adamem Kostrzewą, przedwojennym polskim policjantem, którego mieliśmy przyjemność poznać w pierwszej części pod tytułem Wyspa zero.

Tym razem towarzyszyć będziemy mu w rozwikłaniu zagadki, która wraz z wyrzuceniem przez morze szczątków kilku mężczyzn mnoży w naszej głowie setki pytań? Kim są ofiary? Czy owe szczątki przyczyniły się do szerzenia się nieznanego pochodzenia epidemii choroby? Z każdym dniem przybywało zarażonych. Czyżby zbliżały się te „dni ostatnie”?

Adam Kostrzewa jest przekonany, że rozwiązanie zagadki tajemniczych zwłok, może być kluczem do znalezienia panaceum na zarazę. Znając policjanta możemy być pewni, że nie odpuści, dopóki nie znajdzie odpowiedzi na te kluczowe pytania. W toku prowadzonego śledztwa okazuje się, że kluczem może być dojście do służb sowieckiego imperium, które pilnie strzeże mrocznych sekretów III Rzeszy.

Dodatkowym punktem tej historii, który mrozi naszą krew jest świadomość, że Kostrzewa znajduje się w niebezpieczeństwie. Jak się okazuje prowadząc śledztwo sam staje się obiektem dochodzenia. Sytuacja w której się znajduje jest nie do pozazdroszczenia. Idąc śladami zbrodni odkrywa tajemnicę powojennej Europy narażając się tym samym osobom, które dążą do tego, by sekret ten nie ujrzał światła dziennego.

Jarosław Sokół stworzył porywającą historię, sprawiając, że cykl z Adamem Kostrzewą zaspokoi oczekiwania każdego miłośnika kryminałów retro. Myślę, że seria ta jest cennym zbiorem dla tego gatunku, i mam nadzieję, że pojawią się kolejne części, które wyrastać będą na czołową pozycję literacką w tym nurcie.

Na uznanie zasługuje ciekawe wprowadzenie czytelnika w klimat powojennej historii. Możemy dowiedzieć się między innymi czym była akcja T4. Autor przytoczył odpowiedniki ulic z 1945 roku we współczesnym Świnoujściu.

Cykl z Adamem Kostrzewą to ważny głos w kryminale retro, stawiając Jarosława Sokoła w czołówce moich ulubionych pisarzy tego gatunku. Czerwona zaraza, czarna śmierć to doskonała lektura dla miłośników kryminalnej intrygi i pasjonatów historii. Myślę, że ta powieść w historii gatunku zapisze się trwałymi zgłoskami. I tak jak pierwszą część pod tytułem Wyspa zero tak i tę dumnie stawiam na półce Najlepszych Interesujących Książek. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć