ebook Na krawędzi nocy
3.68 / 5.00 (liczba ocen: 9)

Na krawędzi nocy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.13
Audiobook - najniższa cena: 24.35
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
22.13 zł 20% rabatu
23.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Czy czarownice istnieją tylko w bajkach?

Nina była o tym przekonana aż do chwili, gdy dowiedziała się od babci, że nie jest zwykłą nastolatką. Posiada bowiem moce, które potrafią zmusić ludzi do uległości. Już jako dorosła kobieta bardzo się pilnuje, żeby ich nie nadużywać i choć niekiedy wydaje się to bardzo kuszące, wciąż pamięta przestrogi babci, że jeśli nie zachowa umiaru, może nie zaznać w życiu prawdziwych przyjaźni i miłości. Od najmłodszych lat odwiedzają ją w snach Anioł i Mroczny. Jakież jest jej zaskoczenie, kiedy pewnego dnia spotyka tego pierwszego w autobusie…
Czy sny się spełniają, a miłość można sobie wyśnić? A jeśli niedługo przyjdzie czas na Mrocznego…?

„Edyta Świętek idealnie połączyła fikcję z rzeczywistością! To wyjątkowa uczta czytelnicza, a zakończenie sprawia, że chcemy jeszcze dłużej sycić się tą opowieścią. Historia, o której nie zapomnicie tak łatwo!” – Justyna Leśniewicz, Książko, miłości moja

O e-booku Na krawędzi nocy blogerzy napisali:

Edyta Świętek w swojej powieści zabiera nas w świat pełen emocji. Powiem wam, że będą chwile radości, ale również i smutków. Ważną rolę odegrają tutaj również sny. To także historia, która zabierze nas w świat, w którym przystojni mężczyźni nie pozwolą o sobie szybko zapomnieć, a wydarzenia pozostaną w głowie na długo. - Grażyna Wróbel - Czytaninka

Moc emocji staje się punktem rozpoznawczym, to właśnie one przychodzą mi na myśl w pierwszej chwili, kiedy myślę o tym tytule. To książka dla fanów powieści obyczajowych, którzy lubią się wzruszać i czytać o codzienności. Trochę inna, a jednak w stylu Edyty Świętek. - Magda Barwińska - Książkowe Wyliczanki

Na krawędzi nocy od Edyta Świętek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Tęsknota jest jak fala - odpływa tylko na chwilę. A później wraca zwielokrotniona, jeszcze silniejsza.
Czytanie blurbów często mija się z celem, bo po skończonej lekturze okazuje się, że okładkowe opisy fabuły zupełnie nie oddają tego, co kryje się wewnątrz. Czasem powoduje to, że lektura staje się mało atrakcyjna, czasem zaskakuje: pozytywnie lub negatywnie, a czasem sprawia, że czytamy ją z dużym zainteresowaniem. Właśnie to wydarzyło się przy mojej lekturze nowej książki Edyty Świętek. Choć blurb opisuje to, o czym traktuje ten tytuł, to jednocześnie okazuje się, że nie oddaje tej lektury. Dlaczego i co z tego wynikło?

Nina nie mogła uwierzyć babci, kiedy ta zdradziła jej rodzinną tajemnicę: jest czarownicą. Nie taką latającą na miotle i przyrządzającą magiczne wywary, ale potrafiącą wpływać na ludzkie zachowania względem niej i poznawać ich myśli. Od chwili, kiedy w pełni uświadomiła sobie swoje możliwości, pozwala sobie na pomoc w kontaktach z ludźmi. Od lat niepokoją ją też sny, w których pojawiają się dwie tajemnicze postacie: Anioł i Mroczny - tak myśli o nich Nina. Nigdy nie myślała, że których z nich pojawi się w prawdziwym życiu, do czasu, kiedy piękny złotowłosy nieznajomy pojawia się niespodziewanie na jej drodze. Czy to spotkanie zapoczątkuje życiowe szczęście? A może również Mroczny stanie na drodze Niny?

Miałam okazję czytać wcześniej kilka tytułów autorki, znam ją raczej z powieści obyczajowych i sag rodzinnych, byłam więc niezwykle ciekawa jak poradzi sobie z tytułem, który w pierwszym momencie wydaje się fantastyką, może z elementami romansu a nawet erotyki. Podczas lektury okazało się jednak, że ta fantastyka jest raczej pozorna. Co prawda pisarka wyposażyła Ninę w elementy magiczne, wpływanie na ludzi, ale jest to bardzo ezoteryczne i delikatne. Również te istoty, które pojawiają się w snach kobiety, okazują się kimś zupełnie innym, niż można zakładać po opisie. Książka bardziej plasuje się jako obyczaj, z elementami magicznymi. Jeśli więc przełknie się brak fantastyki jako takiej, można zabrać się za lekturę książki.

Ten tytuł niesie bardzo dużo emocji, pokazuje przeżycia bohaterki od wieku nastoletniego do wieku trzydziestu lat. Mam wrażenie, że element czarownicy, którą okazuje się bohaterka nie jest wysunięty na pierwszy plan. Raczej pojawia się on z tyłu, wspomaga Ninę w życiu, jednak nie jest decydujący. Ważniejsze w tym tytule są emocje związane z poznaniem jasnowłosego mężczyzny, który staje się bardzo ważną postacią w jej życiu. Autorka pokazuje momenty piękne, ale również te gorsze. Bohaterka przeżywa bardzo skrajne emocje, które pokazują, jak niespotykane zwroty akcji decydują o naszym życiu. Bardzo wyraźne uczucia, emocje, które można przeżywać razem z bohaterką, sprawiają, że tytuł czyta się bardzo dobrze. Książka niesie ze sobą ciężar emocjonalny, to nie jest lekka i przyjemna lektura, którą czyta się jak ma się gorszy dzień. W takim momencie na pewno nie pomoże. A jednocześnie te wszystkie przeżycia, na które narażona jest bohaterka, a wraz z nią czytelnik, powodują, że książka jest bardzo wciągająca.

Na krawędzi nocy to wciągająca książka obyczajowa z elementami magicznymi. Główna bohaterka posiada pewne zdolności nadprzyrodzone, lecz są one raczej na drugim planie. Na wierzchu widać związek Niny i wielką gamę emocji, które pojawiają się z tego powodu. Moc emocji staje się punktem rozpoznawczym, to właśnie one przychodzą mi na myśl w pierwszej chwili, kiedy myślę o tym tytule. To książka dla fanów powieści obyczajowych, którzy lubią się wzruszać i czytać o codzienności. Trochę inna, a jednak w stylu Edyty Świętek.

Ocena: 5/6
©Książkowe Wyliczanki
Zastanawialiście się kiedyś, czy czarownice istnieją naprawdę? Czy mają nadprzyrodzone moce i mogą wpływać na swoje losy oraz innych osób? Która z nas nie marzyła będąc małą dziewczynką, aby zamienić się w czarownicę choć na chwilę? Jakby to było fajnie móc utrzeć nosa komuś kto nam dokucza, prawda?

Piękno jest rzeczą względną. Płynie nie tylko z rysów twarzy czy ładnych włosów. Jego źródło tkwi gdzieś o wiele głębiej, w duszy.

Naszą bohaterką jest Nina, która żyje na pozór w normalnym świecie, dopóki jej babcia Marianna nie uświadamia jej, że jest czarownicą. Oczywiście Nina nie wierzy w to co słyszy, a kiedy babcia przestrzega ją, żeby nie patrzyła zbyt długo chłopcom w oczy, jeśli nie chce złamać im serca, ona ulega pokusie i postanawia to sprawdzić na koledze. Dziecięca ciekawość, znana chyba jest każdemu z nas, a zakazany owoc smakuje najlepiej. W końcu uświadamia sobie, że babcia miała rację. W snach od małego nawiedzają ją Anioł i Mroczny. Dwie tajemnicze postacie, które być może odegrają w jej życiu jakieś większe znaczenie…

Edyta Świętek w swojej powieści umiejętnie łączy rzeczywistość z fikcją literacką w dość zgrabną całość. Historia wciąga już od początku, zabierając nas w świat, w którym istotną rolę odgrywają nadprzyrodzone moce. Jak wiadomo, nie wolno jednak nadużywać tych mocy, bo może to się źle skończyć dla nas samych. Wszystko ma swoje granice. Nina pomimo, iż okazuje się czarownicą, ukrywa to w tajemnicy przed całą resztą, pomijając babcię. Pragnie żyć normalnie, poznać miłość swego życia. I kiedy ją znajduje, wierzy, że nie ma to nic wspólnego z jej osobowością. Jej sielanka nie trwa jednak zbyt długo, bo spotyka ją nieszczęście… Od tej pory, jej życie ulega diametralnej zmianie, nic już nie jest takie jakie było. Jedyne co ją nie opuszcza to Mroczny ze snów.
Mroczny, który pojawi się w jej prawdziwym życiu…

Wiele razy mówił mi, że mam urzekające spojrzenie albo że moje oczy mają hipnotyczną moc. Za każdym razem zwalczałam pokusę, aby mu powiedzieć prawdę. Był tak bardzo blisko! A ja ze wszystkich sił chciałam wierzyć, że moje zdolności nie mają absolutnie nic wspólnego z naszym szczęściem.

Autorka wykreowała różnorodnych bohaterów niemalże pod każdym względem. Jedni z nich są ciekawscy i muszą wszystko wiedzieć, następni są bardzo milczący, inni borykają się ze swoimi problemami, a jeszcze inni nie szczędzą zaglądać do kieliszka. A jaka jest nasza Nina? To bohaterka, która jest w gorącej wodzie kąpana. Potrafi być wybuchowa, zadziorna, a przy tym jednocześnie elokwentna i subtelna. Wie, czego chce od życia i dąży do wytyczonych sobie celów. Pragnie pogłębiać swoją wiedzę i zdobywać kolejne tytuły naukowe. W życiu kieruje się własnymi zasadami, czasem jest za bardzo uparta ale jak już kocha to całym sercem. Nie znosi nadopiekuńczości i wtykania nosa w nie swoje sprawy. Taka właśnie jest nasza bohaterka.

Edyta Świętek w swojej powieści zabiera nas w świat pełen emocji, nie chcę zdradzać zbyt wiele fabuły z którą powinniście zapoznać się sami. Niemniej powiem wam, że będą chwile radości, ale również i smutków. Ważną rolę odegrają tutaj również sny. Czy kiedykolwiek w życiu zdarzyło się wam, że sen, który wam się śnił, ziścił się? Czy to w ogóle możliwe?
Pojawi się Mroczny, niezwykle intrygująca postać, której nie sposób do siebie zrazić. Końcówka powieści podsyci naszą ciekawość niemalże do granic, ale autorka postanowiła się na nas odrobinę „poznęcać” i nie dać zaspokoić ciekawości, każąc czekać na dalszą część.

Tęsknota jest jak fala - odpływa tylko na chwilę. A później wraca zwielokrotniona, jeszcze silniejsza.

Na krawędzi nocy to historia, która przedstawi nam życie czarownicy, pokaże, że nawet będąc taką osobą, nie można mieć wpływu na wszystko co się wokół nas dzieje. To historia, która zabierze nas w świat, w którym przystojni mężczyźni nie pozwolą o sobie szybko zapomnieć, a wydarzenia pozostaną w głowie na długo. To również pozycja, która pozostawi nas z pytaniem: czy sny naprawdę potrafią się spełniać? Gorąco polecam.

Ocena: 4+/6
©Czytaninka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć