ebook Wybór Charlotty
3.54 / 5.00 (liczba ocen: 148)

Wybór Charlotty
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.30
wciąż za drogo?
27.90 złpremium: 18.00 zł Lub 18.00 zł
21.30 zł
-22% 23.40 zł Lub 21.06 zł
30.00 zł Lub 27.00 zł
23.40 zł
24.15 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Charlotta Rilley – panna niebrzydka i niegłupia, lecz pozbawiona posagu – skazana jest na mieszkanie kątem u krewnych albo… zamążpójście. I nie ma większych szans, by było to małżeństwo z miłości. Dziewczyna nie zamierza czekać, aż ktoś inny podejmie za nią życiową decyzję. Niepokorna i odważna postanawia wziąć los w swoje ręce. Skoro już musi wyjść za mąż z rozsądku, chce przynajmniej sama wybrać męża. Nie przewidziała jednak, że na przekór wszystkiemu sprawy skomplikuje… miłość.

„Wybór Charlotty” nie jest wyłącznie romansem z nutką erotyzmu, to także powieść obyczajowa opowiadająca o świecie, który przeminął i który wciąż darzymy sentymentem. Napisana językiem stylizowanym, lecz lekkim, spodoba się wielbicielkom „Dumy i uprzedzenia” czy „Dziwnych losów Jane Eyre”.

O e-booku Wybór Charlotty blogerzy napisali:

Książka Agnieszki Olejnik pozwoliła mi oderwać się od rzeczywistości. A jeśli poznawanie historii zabiera nas do innego świata, to doskonały dowód na to, że książka pobudziła naszą wyobraźnię. Autorka uczyniła to nie tylko kreacją głównej bohaterki, lecz również stylem, który w pełni pozwolił mi odbyć podróż do przeszłości, by poczuć klimat XIX wieku.- Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Wybór Charlotty udowadnia, że wystarczy mieć pomysł, wiedzę i dobre pióro. Agnieszka Olejnik jest wyposażona w każdy z tych elementów i pewnie dlatego tę książkę czyta się tak dobrze. Dla mnie była to wspaniała podróż literacka, do której odbycia zachęcam wszystkich tych, którzy potrzebują oddechu, przestrzeni i relaksu – ta książka Wam to zagwarantuje. - Ania - Spadło mi z regała

Wybór Charlotty od Agnieszka Olejnik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Autorka przenosi nas do XIX wiecznej Anglii.

Kim jest tytułowa Charlotta?

To tzw. panna na wydaniu, ładna, mądra, ale niestety pozbawiona posagu. Kobieta niestety jest skazana na mieszkanie kątem u wstrętnej macochy albo wyjście za mąż za kogoś kogo jej wybiorą. Charlotta nie czeka aż ktoś podejmie decyzję za nią, dlatego sama sobie chce znaleźć męża. Kobieta wie, że nie ma szans na miłość, dlatego planuje wyjść za kogoś, z kim będzie mogła miło spędzać czas. Charlotte sama się oświadcza pewnemu budzącemu lęk mężczyźnie, tylko czy wybranek się zgodzi z nią ożenić?

Bohaterka od razu wzbudziła moją sympatię ze względu na swój charakter. To taka nietypowa panna z tamtych czasów, w dzisiejszych czasach można by było o niej powiedzieć, że ma za przeproszeniem "jaja". Jest odważna, inteligenta i pewna siebie, wie czego chce i nie ma zamiaru poddawać się woli innych.

Bardzo dobrze oddany klimat XIX w., naprawdę można się zdziwić, że taką książkę napisała polska autorka. Lubię przenosić się tamte czasy, kiedy małżeństwo było tylko transakcją, a kobiety niestety nie miały prawa głosu.

Historia jest przewidywalna, ale cóż z tego? W sumie nie spodziewałam się czegoś innego. Czytało mi się to bardzo szybko i byłam ciekawa czy autorka skończy powieść tak jak się domyślam. Podsumowując jest to lekka, zabawna książka na miły wieczór, dlatego mogę ją polecić!

Jeśli lubisz romantyczne historie, chcesz przenieść się w czasie do XIX wieku, lubisz powieści Jane Austen to sięgnij po Wybór Charlotty.

Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
Nie ukrywam, że po Wybór Charlotty sięgnęłam ze względu na nazwisko autorki, Pani Agnieszki Olejnik, bo lubię jej styl pisania, lekkie pióro, ale przyznaję, że po raz pierwszy miałam do czynienia z romansem historycznym w jej wykonaniu. Faktem jest, że nie wszystkie książki autorki przeczytałam i wciąż jestem w fazie nadrabiania. Być może kiedyś się uda.

Rzadko sięgam po romanse historyczne, bo najzwyczajniej wydają mi się one nudne i tak w zasadzie wszystkie na jedno kopyto. On, ona, posiadłość, polowania, przejażdżki konne i podchodzenie do siebie jak pies do jeża, że już o konwenansach nie wspomnę i o panieńskich rumieńcach, gdy ona napotka spod przymkniętych powiek jego wzrok. Czy w przypadku Wyboru Charlotty też wiało nudą i było jak zwykle?

Charlotta Rilley to młoda dziewczyna, która szybko straciła matkę. Ojciec licząc na majątek ożenił się po raz drugi, ale jego nadzieje okazały się płonne. Charlotta już na starcie skazana była na zamieszkanie kątem u litościwych krewnych albo na wyjście za mąż.  Dziewczyna wybrała tę drugą opcję, ale na swoich zasadach i według swojego pomysłu, co w tamtych czasach było rzeczą niemożliwą. Musicie jednak poznać Charlottę, żeby wiedzieć, że dla dziewczyny nie ma przeszkód i jak postanowi to z pewnością dopnie swego. I wszystko byłoby w porządku, gdyby w grę nie zaczęły wchodzić uczucia, których nasza bohaterka nie miała absolutnie w planach. Poznajcie koniecznie losy Charlotty i jej małżonka, których zachowanie momentami przypominało żurawia i czaplę z popularnej bajki.

Agnieszka Olejnik zabrała mnie w przepiękną podróż do XIX - wiecznej Anglii. Podróż w czasy, w których kobiety miały niewiele do powiedzenia, a ich jedynym zadaniem było być dobra panią domu i rodzić dzieci. Autorce udało się stworzyć bohaterkę, która wyprzedzała swoje czasy. Charlotta nie jest bierną marionetką w rękach mężczyzny to samodzielnie myśląca jednostka, która niejednokrotnie popełnia błędy, ale wyciąga z nich wnioski i konsekwentnie dąży do własnego szczęścia.

Przepięknie wymalowała słowem autorka Anglię z jej deszczem, ogrodami, zamkami i klifami. Czułam się jakbym spacerowała razem z bohaterką nad brzegiem morza i czułam wiatr we włosach galopując przez pola na koniu.
Jeśli macie ochotę na niezapomnianą podróż to sięgnijcie po Wybór Charlotty Agnieszki Olejnik i zanurzcie się w tym niesamowitym klimacie.

Ocena: 5/6
©Biblioteczka u Rudej
Nigdy nie byłam zbyty sentymentalna. Nigdy też ciche westchnienia zakochanych bohaterek książek oraz wybuchy wielkich namiętności nie działały na mnie przyciągająco. Stroniłam od lektur, które krążą wokół miłostek, zabaw w chowanego w posiadłości wielkiego pana, konnych wycieczek po najdalsze krańce pól, by przykucnąć pod drzewem, w spokoju patrzeć sobie w oczy i głaskać się po rękach. Wyjątek mogły stanowić książki Jane Austen, ale traktowałam je jako klasykę, pewien wzór do naśladowania. I choć uznane przeze mnie za piękne, nigdy nie sprowokowały do sięgania po ten gatunek. Tymczasem nie wiem dlaczego, ale wraz z tykającym zegarem i zbliżaniem się do granicy wieku, po której wszystko wydaje się poruszać z większą prędkością, w mojej głowie otworzyła się jakaś klapka, z której wypadły skrywane dotychczas emocje – może prostsze, może mniej wydumane, ale skrzące się wieloma kolorami i wywołujące rumieniec na moich polikach.

Kojarzycie taki stan, w którym poznajecie w towarzystwie drugą osobę i jedyne wrażenie, jakie w Was pozostawia, to takie, że jest miła/miły? Nie potraficie nic więcej powiedzieć, bo właściwie wymieniliście raptem kilka słów. Ot, miła osoba. Miła czyli taka, która jak jest, to dobrze, a jak jej nie ma, to żadna strata. Tymczasem kiedy spotykacie tę osobę w kompletnie innej rzeczywistości, w innym momencie swojego życia, okazuje się, że to ktoś, kto ma naprawdę wiele do powiedzenia. Kto wręcz mówi to, o czym sam/sama myślisz. Ta osoba nie jest już miła. Ta osoba zaczyna być interesująca. I właśnie coś takiego przeżyłam z Wyborem Charlotty Agnieszki Olejnik, który w pierwszym momencie jawił mi się jako lekka opowieść, a okazał się mądrą i angażującą lekturą, od której trudno było się oderwać.

Historia dziewczyny, która żyje w czasach, w których musi wyjść za dobrze usytuowanego mężczyznę i do czego jest przygotowywana przez całe swoje życie, od razu budzi we mnie bunt na przedmiotowe traktowanie kobiet. Może przesadzam, przecież takie były czasy i temu nikt nie zaprzeczy. Oczywiście jestem pewna, że wiele małżeństw łączyła wielka miłość, ale ile z nich było po prostu interesem, nie sposób policzyć. Agnieszka Olejnik pokazała inny wymiar takich historii, przedstawiając nam losy inteligentnej, oczytanej, świadomej Charlotty Rilley. I powiem Wam, że ta powieść mnie zaskoczyła.

Zaskoczyła mnie przyjemność, jaką odczuwałam podczas czytania. Zadziwiło mnie moje zaangażowanie w historię, której zakończenia można było się domyślić. Zachwyciły mnie pejzaże, malowane słowami obrazy oprawione w szerokie ramy z klasycznych XIX-wiecznych powieści angielskich. Z jednej strony nie mogłam uwierzyć, że to polska pisarka stworzyła taki klimat, z drugiej byłam dumna, że lekki romans może być równoważny mądrej powieści, a młoda kobieta nie musi być synonimem naiwnej panny.

Sukces serialu Bridgertonowie pokazuje, że potrzeba nam historii, których finał można przewidzieć, ale które nie niosą za sobą jedynie prostej fabuły. Wystarczy nieco zadziorna bohaterka, która – spełniając oczekiwania wszystkich wokół – potrafi walczyć o swoje, tupnąć nogą i pokazać, że kobieta nie jest przedmiotem. Wybór Charlotty udowadnia, że wystarczy mieć pomysł, wiedzę i dobre pióro. Agnieszka Olejnik jest wyposażona w każdy z tych elementów i pewnie dlatego tę książkę czyta się tak dobrze. Dla mnie była to wspaniała podróż literacka, do której odbycia zachęcam wszystkich tych, którzy potrzebują oddechu, przestrzeni i relaksu – ta książka Wam to zagwarantuje.

Ocena: 5/6
©Spadło mi z regała
Jeśli do czytania wybieracie romanse rodem z XIX-wiecznej Anglii, to Wybór Charlotty będzie doskonałym wyborem. Możecie być pewni, że nie będziecie żałować tej decyzji. Agnieszka Olejnik wiernie oddała klimat tamtych czasów serwując nam romans z nutką erotyzmu, podaną w subtelny sposób.

Bohaterką powieści jest młoda Charlotta Rilley. Dziewczyna po śmierci rodziców mieszka u krewnych, a jedynym sposobem na wyfrunięcie z ich gniazda jest znalezienie męża. Niekoniecznie małżeństwo musi być przepełnione miłością. Tutaj najważniejszy jest rozsądek. A co jeśli poszukiwanie męża skomplikuje się i miłość da o sobie znać?

Agnieszka Olejnik stworzyła ciekawą historię, w której namiętność przyprawia nas o szybsze bicie serca. A coraz szybsze wertowanie stron jest wynikiem zaciekawienia czytelnika. Bo nie można oprzeć się chęci poznania historii Charlotty, która nie ustaje w staraniach „złowienia” męża. A starania te przepełnione są wieloma ciekawymi wątkami, które pozwolą nam oderwać się od codziennych obowiązków.

Wybór Charlotty to doskonały romans, który miłośnikom powieści utrzymanych w klasycznej konwencji przypadnie do gustu. Wydawnictwo Książnica zapewnia nas, że Wybór Charlotty to doskonała propozycja dla wielbicieli powieści Jane Austen. To ja w takim razie po przeczytaniu książki Agnieszki Olejnik postanowiłem wpisać „Dumę i uprzedzenie” na listę książek do przeczytania. I musze przyznać, że Charlotta skradła moje serce. I kto wie, gdybym nie był żonaty… może dałbym się uwieść urokiem panny Rilley, która w moim wyobrażeniu zdaje się być siostrą Ani Shirley.

Książka Agnieszki Olejnik pozwoliła mi oderwać się od rzeczywistości. A jeśli poznawanie historii zabiera nas do innego świata, to doskonały dowód na to, że książka pobudziła naszą wyobraźnię. Autorka uczyniła to nie tylko kreacją głównej bohaterki, lecz również stylem, który w pełni pozwolił mi odbyć podróż do przeszłości, by poczuć klimat XIX wieku.

Hmmm, – rozmarzyłem się. Dziękuję, a teraz wracam do rzeczywistości i polecam Wam „Wybór Charlotty” by dać się porwać w ten wyjątkowy klimat.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć