ebook Droga, którą przeszłam
4.02 / 5.00 (liczba ocen: 170)

Droga, którą przeszłam
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.18
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
18.18 zł
-13% 19.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Każda jej książka niesie ogromny ładunek emocjonalny. Agata Przybyłek kolejny raz udowadnia, jak zaskakujące scenariusze potrafi napisać życie.

Alicja i Dawid są młodym małżeństwem, które cierpi po stracie dziecka. By poradzić sobie z bolesnymi wspomnieniami, wyprowadzają się za miasto. W pobliżu urokliwej zieleni, stawów i starych drzew, Alicja zaczyna odzyskiwać spokój ducha. Zamierza cieszyć się nowym życiem, lecz niespodziewanie wszystko, przed czym uciekała, powróci. Czy uda jej się przegonić duchy przeszłości?
Stefania niczego nie pragnęła w życiu bardziej niż matczynej miłości. Co stało się z małą dziewczynką dorastającą w domu pozbawionym ciepła? Kim jest dziś ta kobieta? I w jaki sposób jej losy splotą się z życiem Dawida i Alicji? 
Każdego z nas prześladują jakieś koszmary. Ta poruszająca historia pokazuje, że ucieczka nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli uciekamy przed miłością.  

Rekomendacje: 

Jest to na pewno jedna z lepszych książek autorki. Nie da się koło niej przejść obojętnie, czytanie jej wiąże się z ogromnymi emocjami. A to zakończenie!!! Wgniatające w fotel! Łał! - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

Droga, którą przeszłam od Agata Przybyłek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Tylko prawdziwe uczucie jest w stanie przebić się przez mur otaczający zgorzkniałe serce. Ludzie zmieniają się tylko z miłości.
Macierzyństwo to odkrywanie siebie na nowo i rozsmakowywanie się w miłości.
Samotność boli tak samo, niezależnie od wieku, a może nawet i mocniej, gdy jest się dzieckiem.
Jeżeli naprawdę się kogoś kocha, żadne wyrzeczenie nie jest poświęceniem, wręcz przeciwnie, staje się radością.
Książkę przeczytałam... dwa razy. Po pierwszym przeczytaniu nie zdążyłam jej opisać, zachorowały mi dzieciaki, więc przeglądając ją przed pisaniem na blogu - przeczytałam znów od deski do deski.... Rzadko to robię, ale tutaj zadziałał aspekt prywatny. Zapraszam na moją opinię.

Dwie bohaterki.

Dwa zupełnie inne oblicza tematu macierzyństwa.

Alicję poznajemy w momencie, kiedy z mężem wyprowadza się za miasto. Będą teraz mieszkać "na odludziu", wśród stawów, starych drzew. Młodzi małżonkowie wzbudzają dziwne zaniepokojenie, tym że tak uciekają przed światem. Wszystko dlatego, że cierpią po stracie dziecka i liczą na to, że zmiana otoczenia przyniesie ukojenie...

Z drugiej strony autorka opisuje losy Stefanii, która od początku życia nie zaznała miłości od matki, jest odpychana i niechciana. Dziewczynka całe dzieciństwo spędziła w domu sąsiadki, gdzie czuje się bezpieczna. Po kilku latach w jej rodzinie rodzi się jej siostra - Amelka - czy wtedy zmieni się jej los na lepsze? Jaki wpływ na jej życie miało takie dzieciństwo? Kim dzisiaj jest Stefania i jak połączą się jej losy z młodym małżeństwem?

Niejedna z nas nosi głęboko w sercu żal i ból, o którym nie mówimy. Ta książka jest właśnie o tym, jak spróbować uporać się z tym co jest bardzo trudne i niesprawiedliwe. Jest to historia bardzo bolesna, poruszająca mocno za serce, przede wszystkim czytając pierwsze rozdziały nawet nie przewidujemy jak wkrótce zmieni się fabuła.

Trudno mi się czytało o Alicji, bo utrata dziecka to zawsze trudny temat. Natomiast czytając o tym co stało się w domu rodzinnym Stefanii- płakałam... tym bardziej, że w mojej dalekiej rodzinie dawno temu jedna matka odrzuciła kompletnie chłopczyka, bo tak chciała dziewczynkę... To się zdarza, wydaje się niewiarygodne... Wprost nie mogłam się doczekać rozdziałów o Stefanii - to nie jest już tylko obyczaj, ale można powiedzieć, że autorka zahacza o inny gatunek literacki i świetnie sobie w nim radzi.

Na pewno jedna z lepszych książek autorki. Nie da się koło niej przejść obojętnie, czytanie jej wiąże się z ogromnymi emocjami. A to zakończenie!!! Wgniatające w fotel! Łał!

Historia dla każdej z nas, matki, siostry, córki, babki....

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć