ebook Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 314)

Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 20.90
wciąż za drogo?
19.90 zł
-25% 20.99 zł Lub 18.89 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
20.99 zł
22.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Książka, która jest owocem dziesięciu lat eksperckich badań nad przyczynami i skutkami zmian klimatycznych. Bill Gates – specjalista od urzeczywistniania nowych idei – przedstawia konkretny i praktyczny plan działania prowadzący do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, co pozwoli odsunąć widmo zagłady Ziemi.

Bill Gates w poszukiwania sposobów na powstrzymanie katastrofy ekologicznej zaangażował ekspertów w dziedzinach fizyki, chemii, biologii, inżynierii, politologii i finansów. Wniosek z ich badań jest jeden: musimy dążyć do zredukowania emisji gazów cieplarnianych, do zera! Jak tego dokonać? Bill Gates, specjalista od urzeczywistniania nowych idei, przede wszystkim przedstawia konkretny i praktyczny plan działania, wskazuje obszary, w których technologia już dziś pomaga ograniczać emisję gazów, wyjaśnia jak znane dziś technologie mogą być bardziej efektywne i gdzie niezbędne są nowe rozwiązania oraz kto już pracuje nad koniecznymi innowacjami. Proponuje strategie dla państw, ale i sposoby, w jakie obywatele mogą rozliczać rządy, pracodawców i siebie samych z postępów w tym projekcie kluczowym dla ratowania planety.

„Ludzkość jeszcze nigdy nie dokonała niczego na tak wielką skalę, dlatego każde państwo musi zmienić sposób działania, bo każda czynność we współczesnym świecie – uprawa roślin, produkcja, przemieszczanie się – wiąże się z emisją gazów cieplarnianych. Jeśli nie podejmiemy tego wysiłku, klimat będzie ulegał coraz większym przemianom, najprawdopodobniej katastrofalnym dla ludzkości. Jeszcze możemy temu zaradzić. Już dysponujemy niektórymi niezbędnymi do tego narzędziami, a wszystko, czego nauczyłem się o klimacie i technologii napawa mnie nadzieją, że jesteśmy w stanie wynaleźć i zastosować również te, których jeszcze nie mamy. Jeśli się pospieszymy, mamy szanse uniknąć katastrofy klimatycznej. Ta książka mówi o tym, jak to zrobić i dlaczego uważam, że może nam się to udać” – BILL GATES

Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej od Bill Gates możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Dziwi mnie podejście ludzi do problemów ekologicznych - często negatywnie d tego podchodzimy, hejtujemy wszystkie proponowane zmiany, dlatego staram się doceniać takie książki. Wiem, że Gates ma sporo na sumieniu (przecież sam ma wielki dom, ciągle zużywa mnóstwo energii), ale stara się, pokazuje rozwiązania i inspiruje do zmian. To bardzo ważne.

  • Awatar

    Kod BILLGATES50 do 28.02.21 obniża cenę do 17,49 zł

Warto zerknąć