ebook Mroczny wymiar
4.15 / 5.00 (liczba ocen: 3179)

Mroczny wymiar
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 16.90
wciąż za drogo?
25.02 złpremium: 16.14 zł Lub 16.14 zł
16.90 zł
21.52 zł Lub 19.37 zł
26.90 zł Lub 24.21 zł
16.89 zł
20.98 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)

Nimfa, która musi wykonać zadanie. Demon, który nie chce zabijać… Clio jest nimfą żyjącą wśród ludzi. Nie może wrócić do rodzinnego królestwa, póki unosi się nad nim widmo wojny. Pewnego dnia pojawia się jednak szansa na powrót do Nadziemia i niewidzianej dawno rodziny…

Clio jest nimfą żyjącą wśród ludzi. Nie może wrócić do rodzinnego królestwa, póki unosi się nad nim widmo wojny. Pewnego dnia pojawia się jednak szansa na powrót do Nadziemia i niewidzianej dawno rodziny.
Aby znów znaleźć się w swoim świecie, Clio powinna najpierw wykonać bardzo trudne zadanie. Musi wyruszyć w podróż do Podziemia i wykorzystać swoje niezwykłe umiejętności, żeby wykraść śmiercionośne zaklęcie, które uratuje jej kraj przed zagładą.

Lira jest mistrzem magii, to on konstruuje najlepsze zaklęcia w Podziemiu i jemu przypada w udziale oprowadzenie nowej kontrahentki oraz sfinalizowanie transakcji. To jego nimfa będzie musiała oszukać, by wykraść potrzebne zaklęcia. Jednak jej idealny plan zaczyna się sypać, ponieważ mistrz jest bardzo niebezpieczny i niespotykanie piękny. Oprócz tego jego mocną bronią jest zdolność uwodzenia…

Mroczny wymiar od Annette Marie możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Są takie książki, po które sięgam z polecenia innych czytelników. Zazwyczaj są to powieści bardzo zachwalane, z obietnicą czegoś świetnego i odkrywczego. Tak miałam właśnie z książką Annette Marie, czyli Mrocznym wymiarem. Miało być tu coś, co mnie całkowicie pochłonie i zaskoczy. Niestety jednak skończyło się na obietnicach - wnętrze dało mi zupełnie co innego... Jeżeli jesteście ciekawi mojej opinii na temat tej pozycji, zapraszam do dalszej części wpisu.

Clio jest nimfą o królewskim pochodzeniu. Zamieszkuje Ziemię, z łatwością wtapia się w tłum i nikt nie ma pojęcia, kim tak naprawdę jest. Jej prawdziwy świat jest jednak w Nadziemiu i to właśnie w tym miejscu powinna mieszkać - przy boku ojca i brata. Nareszcie jest to możliwe. By wrócić do rodzinnego domu, Clio musi udać się do Podziemia i wykraść zaklęcia od mistrzów magicznego rzemiosła - jest to trudne zadanie, ale dziewczyna jest zdeterminowana, by je wykonać. Podczas pewnego incydentu Clio poznaje Lirę, potężnego demona. Szybko dowiaduje się, że to jego będzie musiała oszukać, by wypełnić zadanie i wrócić do domu. Czy jej się to uda?

Zacznę od tego, co uważam na temat bohaterów. Clio, czyli główna bohaterka, to osoba, która sprawiała, że moje przewracanie oczami było ciągłe. Jest to okrutnie irytująca postać, tak nachalnie ciekawska i jeszcze, gdyby tego było mało, autorka postanowiła przedstawić ją jako dziewczynę, która czego się nie dotknie, to to zepsuje. Jestem całkowicie na nie, jeśli chodzi o tę bohaterkę i jedynym jej plusem jest fakt, że była bardzo uczuciowa w stosunku do jej przyjaciółki. Poza tym nie jestem w stanie napisać, że jest to postać dobra czy też dobrze wykreowana.

Lira z kolei wzbudził już więcej mojej sympatii i uwagi, jednak i tak odniosłam wrażenie, że jest to postać okrutnie płaska i nijaka. Jego zachowanie i podejmowane decyzje momentami rzeczywiście wzbudzały we mnie jakieś konkretne emocje, jednak przez większość czasu nie czułam kompletnie nic. Przez to lektura tej książki sprawiała mi problem, czego kompletnie się nie spodziewałam i przez co jest mi po prostu przykro.

Styl pisania autorki jest bardzo lekki i poprawny, więc teoretycznie czytanie tej pozycji to czysta przyjemność. Nie zaprzeczam temu, bo naprawdę dobrze i szybko czytało mi się Mroczny wymiar, ale przez to, że nie mogłam się bardziej zaangażować w przedstawianą historię, a wszelkie plot twisty nie robiły na mnie większego wrażenia, negatywny odbiór tej książki był nieunikniony. Cieszę się, że ta powieść znajduje tylu miłośników, bo zasługuje ona na uwagę jak każda inna. Jednak najwidoczniej nie jest to “moja” książka lub po prostu trafiłam na nią w złym dla siebie czasie.

Jeżeli szukacie poprawnie napisanej powieści fantastycznej lub po prostu chcecie sami przekonać się, czy ta pozycja Wam przypadnie do gustu – to śmiało! Mam nadzieję, że Was Mroczny wymiar całkowicie zachwyci.

Ocena: 3/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć