ebook 8000 zimą: Walka o najwyższe szczyty świata w najokrutniejszej porze roku
4.41 / 5.00 (liczba ocen: 22)

8000 zimą: Walka o najwyższe szczyty świata w najokrutniejszej porze roku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 27.89
Audiobook - najniższa cena: 22.00
wciąż za drogo?
-15% 27.89 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
34.99 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
-23% 26.90 zł
29.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Autorka znakomitych książek wysokogórskich – „Kurtyka”, „Alpejscy wojownicy”, „Ucieczka na szczyt” – ponownie kieruje wzrok na najwyższe szczyty Ziemi. Tym razem opisuje najtrudniejsze zimowe wyprawy na ośmiotysięczniki. Relacjonuje nie tylko pierwsze wejścia, w ogromnej większości będące dziełem polskich ekip, ale także wyprawy nieudane, tragiczne oraz te, które musiały się wycofać. Jej „8000 zimą” to powieść o narodzinach legendarnych Lodowych Wojowników i sztuce cierpienia, która pchnęła ich w najwyższe góry i rozpętała światowy wyścig o pierwsze zimowe wejścia. To też kompendium wiedzy o 40-letniej zimowej eksploracji ośmiotysięczników ukazanej przez pryzmat rozmów ze wspinaczami i ich rodzinami.

Zimowe wspinanie w Himalajach to sztuka cierpienia, powiedział Wojtek Kurtyka. Mimo to są tacy, których życiową pasją, a nawet obsesją, jest zdobywanie ośmiotysięczników w tej najzimniejszej porze roku.
Bernadette McDonald jako pierwsza opowiada, jak polscy Lodowi Wojownicy stworzyli zimę, doskonaląc to, co nazywali sztuką cierpienia, jak weszli na szczyt Mount Everestu zimą w 1980 roku – pierwszy, choć nie ostatni ośmiotysięcznik zdobyty w ten sposób. McDonald wspomina polskich wspinaczy – wizjonera i twórcę himalaizmu zimowego Zawadę, Kukuczkę, Berbekę. Z pasją i kronikarską rzetelnością ujawnia, co zainspirowało Polaków do podjęcia tej brutalnej gry; opowiada, jak rosnąca liczba wspinaczy z całego świata dopingowała się wzajemnie i konkurowała o każdy kolejny szczyt. Aż w końcu pozostał tylko jeden czekający na zimowe wejście, najtrudniejszy z nich wszystkich – K2.

„«8000 zimą» to profesjonalnie napisana zimowa górska «encyklopedia» opisująca szczegółowo 40-letnią już zimową eksplorację gór najwyższych, w której polscy alpiniści odegrali główną rolę. Zimowe sukcesy naszych wspinaczy w dużej części wypełniły złotą dekadę polskiego alpinizmu. To książka o ludziach, ich determinacji, głodzie sukcesu, ale też o sztuce cierpienia w ekstremalnych warunkach. I jeszcze tylko... K2” – Krzysztof Wielicki

„Dostajemy monografię o zimowym wspinaniu na najwyższe góry Ziemi. Trudno o bardziej kompetentnego autora niż Bernadette McDonald, która zna/znała większość bohaterów swej książki. Choć do wielu opisanych wydarzeń ma osobisty, emocjonalny stosunek, staje z boku i zachowuje obiektywizm. Warto sięgnąć po tę książkę, by zobaczyć, jak widzą nas inni, i uzmysłowić sobie, jak ważna jest himalajska zima dla wspinaczy na całym świecie” – Janusz Majer

8000 zimą: Walka o najwyższe szczyty świata w najokrutniejszej porze roku od Bernadette McDonald możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć