ebook Nurt
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 5746)

Nurt
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.95
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
24.89 zł Lub 22.40 zł
31.90 zł
-23% 15.95 zł
23.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Niesamowity thriller autora światowego bestsellera „W dół”. Kiedy dwie młode kobiety opuszczają kampus uczelni w środku zimy i jadą ponad tysiąc kilometrów do Minnesoty, nagle – tuż koło domu – muszą walczyć o życie w lodowatych wodach rzeki Black Root. Jednej udaje się przeżyć. Zabójstwo drugiej jak obuchem uderza w mieszkańców miasteczka, przypominając o innej młodej kobiecie, która straciła życie w tej samej rzece 10 lat wcześniej i której niewykryty zabójca wciąż może mieszkać wśród nich…

Ojciec 10 lat temu zamordowanej dziewczyny jest zmuszony ponownie przeżywać swoją agonię, podczas gdy największym pragnieniem innego staje się postawienie zabójcy przed sądem. Uczestniczka napaści, która przeżyła lodowatą kipiel, nie może uwolnić się od poczucia, że wiąże ją z tą wcześniej nierozwiązaną sprawą coś więcej niż tylko rzeka.
Wkrótce zostaje zmuszona podjąć własne dochodzenie. Przy tej okazji wyjdą na wierzch dawno skrywane sekrety i powróci przemoc, która od dawna kłębi się tuż pod powierzchnią miasta. Upiory zamrożone w czasie, duchy i demony, oskarżeni i winni, wszyscy budzą się do życia w tym skutym śniegiem i lodem północnym mieście, gdzie nie można czuć się bezpiecznie.
Świetnie nakreślona, trzymająca w napięciu i znakomicie napisana opowieść o tym, jak przeszłość trzyma klucz do przyszłości, a także trzyma teraźniejszość w szachu.

Rekomendacje: 

Autor umiejętnie porwał mnie, zaciekawił, „zmusił” do prowadzenia śledztwa, którego poznawanie wiedzie, przez mroczne i kręte ścieżki. Johnston doskonale połączył wszystkie elementy układanki, dzięki czemu poznanie całego obrazu tej historii zelektryzuje nasze emocje. - Tomasdz Kosik - Czyt-NIK

Nurt od Tim Johnston możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Do czytelniczego podsumowania 2021 roku jeszcze daleko. A już dziś mogę przyznać, że Nurt Tima Johnstona śmiało mogę umieścić w zestawieniu Najlepszych Interesujących Książek.

Amerykański pisarz stworzył historię, która porywa nas niczym nurt wezbranej rzeki. A my zatapiamy się w fabule książki po same brzegi, a przy każdym odwracaniu strony nabieramy powietrza, by pełną piersią przeżywać wraz z Audrey, to co autor dla niej przygotował. A muszę przyznać, że nie oszczędził bohaterki swej najnowszej książki.

Akcja dzieje się w samym środku zimy. Audrey na wieść o chorobie ojca postanawia do niego pojechać. W podróży do Minnesoty towarzyszy jej Caroline, przyjaciółka ze studiów. Zbliżając się do celu podróży, nieoczekiwanie zostają napadnięte przez dwóch młodych mężczyzn. W wyniku tego zdarzenia kobiety wpadają do lodowatej rzeki. Niestety Caroline przypłaca to życiem.

Sytuacja ta sprawia, że mieszkańcy Minnesoty przypominają sobie o podobnym wydarzeniu sprzed dziesięciu lat. Wówczas w zbliżonych okolicznościach w tej samej rzece utonęła inna kobieta. Czy to wydarzenie połączyć można z sytuacją z przeszłości? Czy ponownie zaatakował ten sam sprawca?

Audrey za wszelką cenę będzie starała się poznać prawdę. Będzie musiała zmierzyć się z demonami przeszłości. Pytanie tylko, czy wystarczy jej sił, by stanąć z nimi oko w oko? A Wy przecierać będziecie oczy ze zdziwienia, gdy każdy kolejny poznawany wątek, będzie potęgował w Was emocjonujące napięcie, którego nie pozbędziecie się aż do ostatniej strony.

Tim Johnston jest nauczycielem kreatywnego pisania, i przyznam szczerze umiejętności te doskonale wykorzystał przy tworzeniu historii. Autor umiejętnie porwał mnie, zaciekawił, „zmusił” do prowadzenia śledztwa, którego poznawanie wiedzie, przez mroczne i kręte ścieżki. Johnston doskonale połączył wszystkie elementy układanki, dzięki czemu poznanie całego obrazu tej historii zelektryzuje nasze emocje. Pisarz sprawił, że moje ciało przeszywał mroźny chłód niczym nurt mroźnej rzeki. Warto zatopić się w tę lekturę i poczuć te emocje na własnej skórze. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 6/6

©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć