ebook Skłam, że mnie kochasz
3.32 / 5.00 (liczba ocen: 11)

Skłam, że mnie kochasz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.64
Audiobook - najniższa cena: 29.18
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
-23% 24.64 zł Lub 22.18 zł
30.41 zł Lub 27.37 zł
24.59 zł
25.28 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

 Kryminał Piotra Borlika – autora takich mrocznych powieści jak „Zapłacz dla mnie” czy „Materiał ludzki”. Gdańska policja otrzymuje zgłoszenie o mężczyźnie zamordowanym w podmiejskim motelu i o ciemnowłosej kobiecie, która wyszła z jego pokoju cała we krwi. Śledczy, którzy przyjeżdżają na miejsce, odkrywają, że ciało zniknęło. Wysłany do motelu aspirant Marcel Majewski jest idealnym kandydatem na kozła ofiarnego – to na niego spada kara za zaginięcie zwłok…

Czy jedno niewinne kłamstwo może popchnąć do zbrodni?

O KRYMINALE „Skłam, że mnie kochasz” Piotra Borlika [e-book w formatach epub i mobi]:
W odróżnieniu od organów ścigania, Jakub Ramon – niegdyś policjant, teraz wolny strzelec trzymany na krótkiej smyczy przez trójmiejską mafię – zna personalia zabitego mężczyzny. To on w ostatniej chwili usunął zwłoki, żeby oddalić zainteresowanie policji od swojego mocodawcy. Szybko jednak ginie kolejna osoba powiązana z organizacją przestępczą, co zmusza Ramona do przedsięwzięcia ryzykownych kroków. Nie może przy tym pozbyć się wrażenia, że skazany na pożarcie przez media Marcel Majewski jest jego młodszą wersją, która lada chwila powtórzy jego błędy.
W jaki sposób splotą się losy dwóch byłych policjantów i kobiety, która chce usłyszeć "Kocham cię"?

Rekomendacje: 

Najnowsza powieść Borlika to szybko się czytający czasoumilacz z zaskakującym i bardzo emocjonującym finałem – polecam ją wszystkim, którzy podczas lektury chcą odpocząć, a jednocześnie poczuć na karku mafijny dreszcz emocji. Sprawiła mi sporą frajdę, ale tęsknię już bardzo za mroczniejszą wersją gdańskiego pisarza – tą, w której prym wiodą logiczne łamigłówki, artyzm zbrodni i psychologiczna rozkminka na najwyższym poziomie. - Kasia Sosnowicz - SieCzyta

Skłam, że mnie kochasz od Piotr Borlik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Pióro Piotra Borlika cenię między innymi za różnorodność. Ten zdolny gdański pisarz z powodzeniem tworzy zarówno soczyste kryminały z mocnym rysem psychologicznym, jak i lżejsze powieści z gangsterką w roli głównej.

W podmiejskim motelu dochodzi do morderstwa. Od noża ginie mężczyzna ugodzony najprawdopodobniej przez tajemniczą ciemnowłosą kobietę, która uciekła wraz z narzędziem zbrodni. Co ciekawe, wkrótce po zdarzeniu znika także ciało denata. Policja ma prawdziwą zagwozdkę i walczy z przeciwnościami, tym bardziej że w śledztwie zaczyna mieszać Jakub Ramon – były policjant na usługach mafii, który całkiem niedawno wyszedł z więzienia. Czy młody aspirant Marcel Majewski poradzi sobie z tą zagmatwaną sprawą? A może ktoś przygotował dla niego zupełnie inny plan na przyszłość?

Skłam, że mnie kochasz to literatura rozrywkowa na bardzo przyzwoitym poziomie. Choć za gangsterką i sensacją nie przepadam, Borlikowi udało się przykuć moją uwagę, a potem sprawić, że nie ziewałam przez większość lektury. Zasługa w tym dynamicznych dialogów i przemyślanej konstrukcji bohaterów. Gdański pisarz ma wyjątkowy dar wyłuskiwania z najczarniejszych charakterów pozytywnych cech, dzięki czemu nawet największą szuję obdarzamy sympatią i z zaciekawieniem obserwujemy jej dalsze poczynania. Tak było w przypadku Artura Kamińskiego, bohatera słynnej Borlikowej trylogii, i teraz w drugiej części perypetii Jakuba Ramona.

Na karty najnowszej powieści Borlik tym razem wprowadził dwoje bardzo ciekawych bohaterów: kobietę modliszkę, tajemniczą Zuzannę, która miesza w fabule i w życiu byłego policjanta, oraz Marcela Majewskiego – nieopierzonego aspiranta, który ukarany przez szefa nie cofnie się przed niczym, by zrealizować plan zemsty. Te dwie postaci, dzięki wyrazistości, ciekawią od samego początku. Czy Majewski powieli błędy Jakuba i skończy jak on?

Skłam, że mnie kochasz można odczytywać jako historię o ludzkiej skłonności do czynienia zła. Wystarczy, że nadarzą się sprzyjające okoliczności, a bezwzględność i dążenie do celu po trupach idą jak lawina, niszcząc po drodze resztki uczciwości i empatii. Borlik wyjątkowo dba o to, by wszystkie złe czyny miały sensowny motyw lub choćby wynikały z traumatycznych przeżyć, nie zmienia to jednak faktu, że jego bohaterowie przechodzą na ciemną stronę mocy wyjątkowo sprawnie, jakby wiedzieli, że będą się tam czuć wyśmienicie. Nie od dziś wiadomo, że chęć zemsty czy działanie w obronie tych, na którym zależy nam najbardziej, są siłą napędową wielu poczynań człowieka, co więcej – mogą zaprowadzić go w zakamarki, o których wcześniej bałby się nawet pomyśleć.

Najnowsza powieść Borlika to szybko się czytający czasoumilacz z zaskakującym i bardzo emocjonującym finałem – polecam ją wszystkim, którzy podczas lektury chcą odpocząć, a jednocześnie poczuć na karku mafijny dreszcz emocji. Sprawiła mi sporą frajdę, ale tęsknię już bardzo za mroczniejszą wersją gdańskiego pisarza – tą, w której prym wiodą logiczne łamigłówki, artyzm zbrodni i psychologiczna rozkminka na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że Piotr Borlik nie porzuci na zawsze tego kierunku na rzecz lżejszych gatunkowo powieści.

Nieustająco zachęcam: czytajcie Borlika!

Ocena: 4/6
©SieCzyta
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć